Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lipca 2008 r.
10:02
Edytuj ten wpis

Urzędnicy pokręcili w drogowych papierach

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A

Huczne otwarcie mostu w Puławach już w przyszłym tygodniu. Tymczasem okazuje się, że urzędnicy złamali przepisy, dając zgodę na inwestycję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wpadkę odkryli kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli. Opisali ją w opublikowanej właśnie informacji o ochronie obszarów Natura 2000 w województwie lubelskim.
Do przeprowadzenia dużych inwestycji drogowych potrzebne jest m.in. opinia, że nie zagrażają środowisku naturalnemu. Wojewódzka konserwator przyrody stwierdziła ten fakt, ale - według NIK - zrobiła przy tym błąd. - Powołała się na przepisy, które już nie obowiązywały - mówi Ewa Antoniak z lubelskiej NIK.

Konserwator wypowiedziała się w sprawie budowy mostu na Wiśle i obwodnicy Puław oraz odcinków drogi: terminal w Koroszczynie-Wólka Dobryńska, Tomaszów Lubelski-Hrebenne wraz z obwodnicą tego miasta oraz trasy wojewódzkiej nr 698 Krzyczew-Neple-Kuzawka. Na inwestycje wydano w sumie blisko 212,5 mln zł. Tylko prace w Puławach pochłonęły 163 mln zł.

- Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody.

Na wniosek kontrolerów z NIK wojewoda poinformował Ministerstwo Środowiska o feralnych decyzjach. Ministerstwo je unieważniło. Na szczęście drogowcy nie musieli wstrzymywać prac.

-
Mamy jeszcze wystawione przez wojewodę opinie, że inwestycje nie zagrożą przyrodzie - wyjaśnia Sławomir Górecki, naczelnik Wydziału ds. Ochrony Środowiska z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. A na obwodnicę Hrebennego udało się zdobyć nową decyzję, że nie wpłynie negatywnie na obszary Natura 2000.

Otwarcie mostu i obwodnicy Puław zaplanowano na 11 lipca. Uświetni je festyn, pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Bajm. Inwestycja ruszyła w 2005 roku. Most będzie nosił imię Jana Pawła II. Budowę drugiego odcinka obwodnicy drogowcy zaplanowali na lata 2010-2012.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
45wwww / 6 lipca 2008 o 21:32
TO ZEMSTA JP II KTÓRY MA DOSYŚĆ NAZYWANIA KAŻDEGO:SKWERU, ULICY, KŁADKI, PLACU, DOMU A NAWET MOSTU JEGO INICJAŁAMI,CHA,CHA..CZRNY POKROPI A POTEM MOST SIĘ ZAWALI, BO GROM Z NIEBA OD BOGA WŚCIEKŁEGO NA BAŁBOCHWALSTWO WALNIE W FILAR,CHA,CHA!!!
Avatar
olo / 4 lipca 2008 o 07:15
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtarzam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2008 o 07:14
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtażam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Iwona / 3 lipca 2008 o 13:31
Gwarantuję Ci że Ty przy nim jesteś nikim!!!!!!
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:43
napewno ktos dużo ważniejszy niż lenin, stalin czy bierut pewno to Twoi idole
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:40
saslaw napisał:
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
saslaw / 3 lipca 2008 o 10:36
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
Cubasaa / 3 lipca 2008 o 10:21
heh dobrze ze nie zablokowali inwestycji... nikogo nie powinno obchodzic czy przepisy sie zmieniały czesto czy nie, przeciez ta Pani powinna na bieząco śledzić sytuacje prawną... chyba też za to Jej płacą?
Avatar
45wwww / 6 lipca 2008 o 21:32
TO ZEMSTA JP II KTÓRY MA DOSYŚĆ NAZYWANIA KAŻDEGO:SKWERU, ULICY, KŁADKI, PLACU, DOMU A NAWET MOSTU JEGO INICJAŁAMI,CHA,CHA..CZRNY POKROPI A POTEM MOST SIĘ ZAWALI, BO GROM Z NIEBA OD BOGA WŚCIEKŁEGO NA BAŁBOCHWALSTWO WALNIE W FILAR,CHA,CHA!!!
Avatar
olo / 4 lipca 2008 o 07:15
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtarzam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2008 o 07:14
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtażam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Iwona / 3 lipca 2008 o 13:31
Gwarantuję Ci że Ty przy nim jesteś nikim!!!!!!
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:43
napewno ktos dużo ważniejszy niż lenin, stalin czy bierut pewno to Twoi idole
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:40
saslaw napisał:
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
saslaw / 3 lipca 2008 o 10:36
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
Cubasaa / 3 lipca 2008 o 10:21
heh dobrze ze nie zablokowali inwestycji... nikogo nie powinno obchodzic czy przepisy sie zmieniały czesto czy nie, przeciez ta Pani powinna na bieząco śledzić sytuacje prawną... chyba też za to Jej płacą?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 0 0

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 5 1

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 9 7

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 51 9

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 3

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 33

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 32 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!