Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 lutego 2016 r.
16:43

Urzędnicy z Puław na wojnie ze sklepem monopolowym. Chcą go zamknąć

1 71 A A
Właścicielka sklepu Anna Fałkowska jest przekonana, że miasto nie powinno karać przedsiębiorców za ekscesy wywoływane przez pijane osoby (fot. Radosław Szczęch)
Właścicielka sklepu Anna Fałkowska jest przekonana, że miasto nie powinno karać przedsiębiorców za ekscesy wywoływane przez pijane osoby (fot. Radosław Szczęch)

Całodobowe sklepy z alkoholem jeszcze w tym roku mogą zniknąć z ulic polskich miast. Samorządy z niecierpliwością czekają na nowelizację ustawy, która ma to umożliwić. Wśród nich są Puławy, które bezskutecznie próbują zamknąć jeden z nich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Puławach, po skargach mieszkańców os. Kołłątaja i interpelacjach ze strony radnych, urząd cofnął koncesję na sprzedaż alkoholu sklepu przy ul. 3 Maja. Jego właścicielka Anna Fałkowska nie zgodziła się z argumentacją władz i odwołała się od niej do lubelskiego SKO. W grudniu cofnęło sprawę do ponownego rozpatrzenia. Obecnie urzędnicy muszą udowodnić, że zakłócanie porządku ma bezpośredni związek z istnieniem sklepu, a to nie jest łatwe.

– Chcemy przesłuchać świadków, czyli osoby mieszkające w pobliżu tego sklepu, ale poprzednie dwie próby nie udały się z uwagi na chorobę przedsiębiorcy, a następnie brak obecności prawnika jednego ze świadków. Mamy nadzieję, że tym razem przesłuchanie dojdzie do skutku. Na tym etapie jest to konieczne, by utrzymać w mocy poprzednią decyzję o cofnięciu koncesji – tłumaczy Jarosław Pazik z Urzędu Miasta Puławy.

Który klient zakłóca spokój

Problem w tym, że sklepów, gdzie można nabyć alkohol nawet na samym osiedlu Kołłątaja jest wiele i trudno udowodnić, że ci, którzy zakłócają spokój mieszkańcom, to klienci właśnie tego całodobowego.

– Ja nie mogę odpowiadać za to, co się dzieje na całej ulicy. Pod Żabką cały czas jest jeden pisk i wrzask, dzieją się tam różne rzeczy, ale wszystko idzie na moje konto. Mój sklep spełnia wszystkie warunki, by tę koncesję zachować. Ja nie sprzedaję alkoholu osobom nietrzeźwym i nieletnim, bardzo tego tutaj pilnujemy. Nie bardzo rozumiem także to, dlaczego władze chcą zamknąć mój sklep, a niedaleko stąd pozwolili na otworzenie innego. Gdzie tu logika? – pyta Anna Fałkowska, właścicielka sklepu „Alkohole 24”.

Jej zdaniem całe zamieszanie wokół sklepu wywołują agresywnie nastawione do niej trzy sąsiadki.

– One prześladują mnie, moje dzieci i moich pracowników. Wyzywają mnie od najgorszych, grożą, nasyłają policję, mówią, że jestem „przybłędą”. Owszem, nie pochodzę z Puław, ale tu mieszkam i płacę podatki. Im nie podoba się to jak się ubieram, jak wyglądają moje ekspedientki. Czy noszenie krótkich spódniczek to zbrodnia? Ja mam cały czas z nimi problem, z tymi trzema kobietami. Wiem, że jedna z nich chce kupić tę kamienicę i robi wszystko, żebym się stąd wyniosła – opowiada pani Fałkowska, która twierdzi, że sama padła ofiarą pobicia.

Na dowód swoich słów pokazuje obdukcję oraz wiele stron policyjnych notatek z donosów na własną osobę. Większość z nich kończy się słowami „nie potwierdzono powyższego zgłoszenia”. Ma także zdjęcia własnego samochodu, które policji przynoszą jej „wielbicielki”, wskazując na dziesiątki uchybień i domagają się nieustannych interwencji. Wydaje się, że celem tej wojny nie jest już sklep z alkoholem, ale znienawidzona przez część mieszkańców jego właścicielka.

Miasto chce móc decydować

Władze miasta chciałyby większe możliwości regulacji ilości punktów z alkoholem sprzedawanym przez całą dobę. Obecnie nie mogą nawet nie przyznać koncesji.

– Jeśli wniosek o zezwolenie na sprzedaż alkoholu jest prawidłowy, prezydent ma obowiązek przyznać koncesję. Jej cofnięcie jest natomiast nieskuteczne, bo nie ma rygoru natychmiastowej wykonalności, a przedsiębiorca może się od takiej decyzji odwołać – wyjaśnia Jarosław Pazik.

Nadzieją dla Puław może być nadchodząca nowelizacja ustawy zaproponowanej przez Związek Miast Polskich i posła PiS, którą jeszcze w tym miesiącu może zająć się Sejm. Chodzi o prawo do ustalania godzin otwarcia sklepów z alkoholem pomiędzy godz. 22, a 6 rano. Dawałoby to możliwość radom gmin do podejmowania uchwał o zakazie sprzedaży alkoholu w tych godzinach. Takie rozwiązanie krytykują właściciele sklepów.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 18:40
ciekaw jestem z czego zyje urzad miasta???? wlasnie z koncesjii takich sklepow,a moze mam wymienic towarzystwo pijane przy lokalach gastronomicznych w centrum miasta i nikt z tego nie robi zadnego hallo gdzie sa sprzedawane miekkie narkotyki i alohol pije mlodziez strumieniami??? to nikomu nie przeszkadza co??nikt nie hejtuje tego no tak jasne bo gdzie byscie mieli pojsc i sie nachlac co....no chyba ze te opinie pisali emeryci i rencisci gdzie ich jedynym zajeciem jest osiedlowy monitoring ludzie mniej zazdrosci wiecej dystansu dla siebie i innych
Avatar
Paula / 28 czerwca 2016 o 22:35
Ktos cos wie co dalej z tym sklepem?
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 17:22
Widziałem jak narąbane spieki kupują alkohol w tym sklepie a 10m dalej z gołą fujarą lezie pod najbliższe drzewo za potrzebą, młodzież też bez problemu zakupi ;%%%tanie wino. Można sprawdzic.Niestety takiej kontroli nikt nie przeprowadził a była by podstawa do cofnięcia koncesji.Szanowni urzędnicy do dzieła!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 17:08
Wlaśćicielka tego sklepu i jej towarzystwo to jakaś patologia, widziałem kilka razy jakie sceny urządza na zewnątrz, wygląda że to chyba jakiś burdelik.Normalny człowiek tak się nie zachowuje. A pozatym bezpieczeństwo i komfort mieszkańców jest ważniejszy niż ta działalność
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 22:25
ta "właścicielka"... znana jest nie tylko tam w Puławach ! W MIEJŚCOWOŚCI OPOLE LUBELSKIE JEST IDENTYCZNIE !!! ich podejście jest TAKIE SAME JAK TAM W PUŁAWACH TYLKO Z TĄ RÓŻNICĄ ŻE TU JEST NA TACY PODANE ZA SPRAWĄ MONITORINGU Z ZAZNACZENIEM CZASU CO DO SEKUNDY, DNIA, I ENTÓW WYCHODZĄCYCH PIJANYCH ZAKŁÓCAJĄCYCH CISZĘ NOCNĄ PIJĄCYCH ALKOHOL OPARTYCH O PARAPET TEGO SKLEPU PRZY JEDNOCZESNEJ "KONWERSACJI" SPRZEDAWCZYNI TEGO SKLEPU - WSPÓŁWŁASCICIELKA EWIDENTNIE SPRZYJA TYM MENELOM UWAŻAJĄC ŻE TO JEST NIEJAKO JEJ REKLAMA I "MŁODZIEŻOWE PODEJŚCIE.."... A JAK WIDZI ŻE SZCZAJĄ OBOK ZAMUKA DRZWI UDAJĄC ŻE NIE WIDZI...
ta "właścicielka"... znana jest nie tylko tam w Puławach ! W MIEJŚCOWOŚCI OPOLE LUBELSKIE JEST IDENTYCZNIE !!! ich podejście jest TAKIE SAME JAK TAM W PUŁAWACH TYLKO Z TĄ RÓŻNICĄ ŻE TU JEST NA TACY PODANE ZA SPRAWĄ MONITORINGU Z ZAZNACZENIEM CZASU CO DO SEKUNDY, DNIA, I ENTÓW WYCHODZĄCYCH PIJANYCH ZAKŁÓCAJĄCYCH CISZĘ NOCNĄ PIJĄCYCH ALKOHOL OPARTYCH O PARAPET TEGO SKLEPU PRZY JEDNOCZESNEJ "KONWERSACJI" SPRZEDAWCZYNI TEGO SKLEPU - WSPÓŁWŁASCICIELKA EWIDENTNIE SPRZYJA TYM MENELOM UWAŻAJĄC ŻE TO JEST NIEJAKO JEJ REKLAMA I &qu... rozwiń
Avatar
Poszkodowana / 23 lutego 2016 o 18:56
Mieszkam w sąsiedztwie tego sklepu monopolowego, jestem młodą osobą i te nocne wrzaski i krzyki są nie do zniesienia. Właścicielka jest pewna że nie jest sprzedawany alkohol osobom nietrzeźwym... Szczególnie o 3 nad ranem :/ nie sądzę żeby normalni, trzeźwi ludzie o tej porze specjalnie wyszli i kupowali alkohol. Młodzież uczęszczająca do pobliskiego gimnazjum kupuje tam fajki ( i nie ma co tu kryć). Ile razy nie mogłam spać, bojąc się o samochód zaparkowany na parkingu obok tego sklepu. Klienci tego sklepu nie raz uszkodzili czyjś samochód wiec osoby nie mieszkający w pobliżu tego monopolu nie mają zielonego pojęcia co się dzieje na ul. Kołłątaja. Pozdro dla wszystkich hejterow :)
Mieszkam w sąsiedztwie tego sklepu monopolowego, jestem młodą osobą i te nocne wrzaski i krzyki są nie do zniesienia. Właścicielka jest pewna że nie jest sprzedawany alkohol osobom nietrzeźwym... Szczególnie o 3 nad ranem :/ nie sądzę żeby normalni, trzeźwi ludzie o tej porze specjalnie wyszli i kupowali alkohol. Młodzież uczęszczająca do pobliskiego gimnazjum kupuje tam fajki ( i nie ma co tu kryć). Ile razy nie mogłam spać, bojąc się o samochód zaparkowany na parkingu obok tego sklepu. Klienci tego sklepu nie raz uszkodzili czyjś samochód ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:13
Spacja się popsuła autorowi tekstu?
Avatar
mała / 23 lutego 2016 o 08:06

Miałam się nie zniżać do poziomu tych tu komentujących , oczywiscie nie wszystkich ale krew mnie zalewa jak czytam te brednie ... po pierwsze od kiedy zgrabne kobiety wogóle wszystkie kobiety maja zakaz chodzenia w krótkich spódniczkach? zwłaszcza ze mają co pokazać? po drugie czy to wina właścicielki że co niektórzy nie potrafią się zachować po alkoholu? ale z waszego punktu widzenia tak to wina tej kobiety i jej pięciu pracowników którzy pracują by utrzymać swoje rodziny ! bo po co maja pracować płacić podatki jak mogą pójsc do MOPSU i ten im da , tylko czy o to chodzi? ludzie otwórzcie oczy sklepy monopolowe były sa i będą a ludzie pili piją i będą pić ! A może zacznijcie walczyć z tymi co pod waszym nosem sprzedają narkotyki waszym dzieciom? bo na samym osiedlu kołątaja kilku takich by się znalazło!!

Miałam się nie zniżać do poziomu tych tu komentujących , oczywiscie nie wszystkich ale krew mnie zalewa jak czytam te brednie ... po pierwsze od kiedy zgrabne kobiety wogóle wszystkie kobiety maja zakaz chodzenia w krótkich spódniczkach? zwłaszcza ze mają co pokazać? po drugie czy to wina właścicielki że co niektórzy nie potrafią się zachować po alkoholu? ale z waszego punktu widzenia tak to wina tej kobiety i jej pięciu pracowników którzy pracują by utrzymać swoje rodziny ! bo po co maja pracować płacić podatki jak mogą pójsc do MOPSU i ... rozwiń

Avatar
MAŁA / 23 lutego 2016 o 07:45

A PANI ANIA MA ŚWIETNĄ DARMOWĄ REKLAMĘ ZA KTÓRA BY MUSIAŁA TROSZKE ZABULIĆ DZIĘKI TAKIM LUDZIOM JAK WIĘKSZOŚĆ TU KOMENTUJĄCYCH :)

Avatar
mała / 23 lutego 2016 o 07:34

Mieszkam tam, i jest ten sklep uciążliwy, chlanie, szczanie, wrzaski, spać w nocy nie można, teraz pól biedy w okresie zimowym okna pozamykane i z powodów niskich temperatur mniej "imprezujących" w lecie masakra ... Na inne sklepy nie ma co zrzucać winy są maksymalnie czynne do 22- 23 a wrzaski do

To stara prostytutka jakś , kobieta z klasą tak się nie ubiera , z pewnością nie w tym wieku . Stara desperatka zmusza pracownice by ubierały się jak dziwki narażając je na napaści seksualne a wszystko po to by pijaków naganiały

A to ciekawe od kiedy zgrabne kobiety mają zakaz ubierania krótkich spódniczek mają co pokazać to niech pokazują ... a całe zamieszanie dotyczy ubioru właścicielki czy tego że co niektórzy nie potrafią zachować się po alkoholu???

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 18:40
ciekaw jestem z czego zyje urzad miasta???? wlasnie z koncesjii takich sklepow,a moze mam wymienic towarzystwo pijane przy lokalach gastronomicznych w centrum miasta i nikt z tego nie robi zadnego hallo gdzie sa sprzedawane miekkie narkotyki i alohol pije mlodziez strumieniami??? to nikomu nie przeszkadza co??nikt nie hejtuje tego no tak jasne bo gdzie byscie mieli pojsc i sie nachlac co....no chyba ze te opinie pisali emeryci i rencisci gdzie ich jedynym zajeciem jest osiedlowy monitoring ludzie mniej zazdrosci wiecej dystansu dla siebie i innych
Avatar
Paula / 28 czerwca 2016 o 22:35
Ktos cos wie co dalej z tym sklepem?
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 17:22
Widziałem jak narąbane spieki kupują alkohol w tym sklepie a 10m dalej z gołą fujarą lezie pod najbliższe drzewo za potrzebą, młodzież też bez problemu zakupi ;%%%tanie wino. Można sprawdzic.Niestety takiej kontroli nikt nie przeprowadził a była by podstawa do cofnięcia koncesji.Szanowni urzędnicy do dzieła!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 17:08
Wlaśćicielka tego sklepu i jej towarzystwo to jakaś patologia, widziałem kilka razy jakie sceny urządza na zewnątrz, wygląda że to chyba jakiś burdelik.Normalny człowiek tak się nie zachowuje. A pozatym bezpieczeństwo i komfort mieszkańców jest ważniejszy niż ta działalność
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 22:25
ta "właścicielka"... znana jest nie tylko tam w Puławach ! W MIEJŚCOWOŚCI OPOLE LUBELSKIE JEST IDENTYCZNIE !!! ich podejście jest TAKIE SAME JAK TAM W PUŁAWACH TYLKO Z TĄ RÓŻNICĄ ŻE TU JEST NA TACY PODANE ZA SPRAWĄ MONITORINGU Z ZAZNACZENIEM CZASU CO DO SEKUNDY, DNIA, I ENTÓW WYCHODZĄCYCH PIJANYCH ZAKŁÓCAJĄCYCH CISZĘ NOCNĄ PIJĄCYCH ALKOHOL OPARTYCH O PARAPET TEGO SKLEPU PRZY JEDNOCZESNEJ "KONWERSACJI" SPRZEDAWCZYNI TEGO SKLEPU - WSPÓŁWŁASCICIELKA EWIDENTNIE SPRZYJA TYM MENELOM UWAŻAJĄC ŻE TO JEST NIEJAKO JEJ REKLAMA I "MŁODZIEŻOWE PODEJŚCIE.."... A JAK WIDZI ŻE SZCZAJĄ OBOK ZAMUKA DRZWI UDAJĄC ŻE NIE WIDZI...
ta "właścicielka"... znana jest nie tylko tam w Puławach ! W MIEJŚCOWOŚCI OPOLE LUBELSKIE JEST IDENTYCZNIE !!! ich podejście jest TAKIE SAME JAK TAM W PUŁAWACH TYLKO Z TĄ RÓŻNICĄ ŻE TU JEST NA TACY PODANE ZA SPRAWĄ MONITORINGU Z ZAZNACZENIEM CZASU CO DO SEKUNDY, DNIA, I ENTÓW WYCHODZĄCYCH PIJANYCH ZAKŁÓCAJĄCYCH CISZĘ NOCNĄ PIJĄCYCH ALKOHOL OPARTYCH O PARAPET TEGO SKLEPU PRZY JEDNOCZESNEJ "KONWERSACJI" SPRZEDAWCZYNI TEGO SKLEPU - WSPÓŁWŁASCICIELKA EWIDENTNIE SPRZYJA TYM MENELOM UWAŻAJĄC ŻE TO JEST NIEJAKO JEJ REKLAMA I &qu... rozwiń
Avatar
Poszkodowana / 23 lutego 2016 o 18:56
Mieszkam w sąsiedztwie tego sklepu monopolowego, jestem młodą osobą i te nocne wrzaski i krzyki są nie do zniesienia. Właścicielka jest pewna że nie jest sprzedawany alkohol osobom nietrzeźwym... Szczególnie o 3 nad ranem :/ nie sądzę żeby normalni, trzeźwi ludzie o tej porze specjalnie wyszli i kupowali alkohol. Młodzież uczęszczająca do pobliskiego gimnazjum kupuje tam fajki ( i nie ma co tu kryć). Ile razy nie mogłam spać, bojąc się o samochód zaparkowany na parkingu obok tego sklepu. Klienci tego sklepu nie raz uszkodzili czyjś samochód wiec osoby nie mieszkający w pobliżu tego monopolu nie mają zielonego pojęcia co się dzieje na ul. Kołłątaja. Pozdro dla wszystkich hejterow :)
Mieszkam w sąsiedztwie tego sklepu monopolowego, jestem młodą osobą i te nocne wrzaski i krzyki są nie do zniesienia. Właścicielka jest pewna że nie jest sprzedawany alkohol osobom nietrzeźwym... Szczególnie o 3 nad ranem :/ nie sądzę żeby normalni, trzeźwi ludzie o tej porze specjalnie wyszli i kupowali alkohol. Młodzież uczęszczająca do pobliskiego gimnazjum kupuje tam fajki ( i nie ma co tu kryć). Ile razy nie mogłam spać, bojąc się o samochód zaparkowany na parkingu obok tego sklepu. Klienci tego sklepu nie raz uszkodzili czyjś samochód ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:13
Spacja się popsuła autorowi tekstu?
Avatar
mała / 23 lutego 2016 o 08:06

Miałam się nie zniżać do poziomu tych tu komentujących , oczywiscie nie wszystkich ale krew mnie zalewa jak czytam te brednie ... po pierwsze od kiedy zgrabne kobiety wogóle wszystkie kobiety maja zakaz chodzenia w krótkich spódniczkach? zwłaszcza ze mają co pokazać? po drugie czy to wina właścicielki że co niektórzy nie potrafią się zachować po alkoholu? ale z waszego punktu widzenia tak to wina tej kobiety i jej pięciu pracowników którzy pracują by utrzymać swoje rodziny ! bo po co maja pracować płacić podatki jak mogą pójsc do MOPSU i ten im da , tylko czy o to chodzi? ludzie otwórzcie oczy sklepy monopolowe były sa i będą a ludzie pili piją i będą pić ! A może zacznijcie walczyć z tymi co pod waszym nosem sprzedają narkotyki waszym dzieciom? bo na samym osiedlu kołątaja kilku takich by się znalazło!!

Miałam się nie zniżać do poziomu tych tu komentujących , oczywiscie nie wszystkich ale krew mnie zalewa jak czytam te brednie ... po pierwsze od kiedy zgrabne kobiety wogóle wszystkie kobiety maja zakaz chodzenia w krótkich spódniczkach? zwłaszcza ze mają co pokazać? po drugie czy to wina właścicielki że co niektórzy nie potrafią się zachować po alkoholu? ale z waszego punktu widzenia tak to wina tej kobiety i jej pięciu pracowników którzy pracują by utrzymać swoje rodziny ! bo po co maja pracować płacić podatki jak mogą pójsc do MOPSU i ... rozwiń

Avatar
MAŁA / 23 lutego 2016 o 07:45

A PANI ANIA MA ŚWIETNĄ DARMOWĄ REKLAMĘ ZA KTÓRA BY MUSIAŁA TROSZKE ZABULIĆ DZIĘKI TAKIM LUDZIOM JAK WIĘKSZOŚĆ TU KOMENTUJĄCYCH :)

Avatar
mała / 23 lutego 2016 o 07:34

Mieszkam tam, i jest ten sklep uciążliwy, chlanie, szczanie, wrzaski, spać w nocy nie można, teraz pól biedy w okresie zimowym okna pozamykane i z powodów niskich temperatur mniej "imprezujących" w lecie masakra ... Na inne sklepy nie ma co zrzucać winy są maksymalnie czynne do 22- 23 a wrzaski do

To stara prostytutka jakś , kobieta z klasą tak się nie ubiera , z pewnością nie w tym wieku . Stara desperatka zmusza pracownice by ubierały się jak dziwki narażając je na napaści seksualne a wszystko po to by pijaków naganiały

A to ciekawe od kiedy zgrabne kobiety mają zakaz ubierania krótkich spódniczek mają co pokazać to niech pokazują ... a całe zamieszanie dotyczy ubioru właścicielki czy tego że co niektórzy nie potrafią zachować się po alkoholu???

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!