poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

W Kazimierzu Dolnym marzą o plaży

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2015, 12:30

Brak zorganizowanej plaży i konieczność rewitalizacji Rynku. To jedne z najważniejszych, według przedsiębiorców z Kazimierza Dolnego spraw, które mogą pomóc w ożywieniu turystycznym miasteczka. O swoich pomysłach rozmawiali na spotkaniu z burmistrzem.

Przedsiębiorcy podkreślali, że profesjonalnie zarządzana plaża przyciągnęłaby turystów. – Chcielibyśmy zrobić coś na wzór plaży w Warszawie. Oprócz prowadzenia samej plaży zależałoby nam, żeby działał tam jakiś lokal gastronomiczny i odbywały się różne imprezy kulturalne i sportowe. To na pewno wpłynęłoby pozytywnie na ruch turystyczny – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jeśli znaleźliby się przedsiębiorcy zainteresowani taką inwestycją musieliby uzgodnić tę kwestię z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, który jest właścicielem tego terenu. Gmina może tylko ułatwić formalności i pośredniczyć np. w dzierżawie.

Na razie chętnych jednak nie ma. – To było dopiero pierwsze spotkanie z przedsiębiorcami. Chcieliśmy poznać ich opinie na różne ważne dla miasteczka tematy. Plaża z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebna. W tym momencie ludzie z niej korzystają, ale nikt tego nie pilnuje i nie sprząta – zaznacza Pisula. – Jeśli chodzi o inne atrakcje turystyczne, które planujemy, jesteśmy na etapie przygotowań do dwóch projektów. Pierwszy wiąże się z edukacją i turystyką dzieci i młodzieży. Drugi skierowany jest dla seniorów. Jednak za wcześnie, żeby mówić o szczegółach.

Na spotkaniu z przedsiębiorcami pojawił się także temat rewitalizacji Rynku. – To złożona kwestia, nie mówiąc już o nakładach finansowych. Niektóre kamienice mają prywatnych właścicieli i to w ich gestii leży remont. Ale przykład kamienicy Apteka Lichtsona, która będzie remontowana, pokazuje, że zmiany idą w dobrym kierunku – mówi Pisula. – Jeśli chodzi o remontowanie kamienic, które należą do gminy, to najpierw musimy mieć szczegółową dokumentację. Dotyczy to również kwestii oświetlenia Rynku między innymi poprzez iluminację kamienic.
  Edytuj ten wpis
optymista ...
ja
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

optymista ...
optymista ... (15 kwietnia 2015 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...sam burmistrz nie zrobi niczego, a co najwyżej może administrować samorząd. Przedsiębiorcy także nie dźwigną problemu... To my wszyscy mieszkańcy musimy otworzyć się na zmiany i wspólnymi silami zacząć budować tę małą ojczyznę. Na pewno z pożytkiem dla nas wszystkich ...

Rozwiń
ja
ja (15 kwietnia 2015 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak dla mnie w tym miasteczku już dawno nie ma życia

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!