niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Park rozrywki „Z fizyką za pan brat" w Kazimierzu. Otwarcie w sobotę

Dodano: 14 kwietnia 2016, 21:36

Urządzenia do naukowych eksperymentów są również przed budynkiem szkoły. – To zegar słoneczny, wstęga Mobiusa, iluzja kranu, niemożliwy trójkąt i rura dźwiękowa
Urządzenia do naukowych eksperymentów są również przed budynkiem szkoły. – To zegar słoneczny, wstęga Mobiusa, iluzja kranu, niemożliwy trójkąt i rura dźwiękowa

Zegar słoneczny, niemożliwy trójkąt, rura dźwiękowa – to tylko niektóre z eksponatów, które już od soboty będzie można oglądać w parku rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Park powstał w Zespole Szkół im. Jana Koszczyc-Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Park ma służyć nie tylko uczniom tej szkoły. Będzie też prowadził działalność komercyjną. Park będzie czynny przez cały tydzień, z wyjątkiem poniedziałków, w godz. 10-18.

Za bilet ulgowy trzeba będzie zapłacić 6 zł, za normalny – 10 zł, a za rodzinny – 20 zł. – Park będą mogli odwiedzać również turyści i uczniowie innych szkół – mówi Małgorzata Lachtara ze Starostwa Powiatowego w Puławach, kierownik projektu „Euroszansa dla Lubelszczyzny”, w ramach którego powstał park. – Poniedziałki są zarezerwowane na zwiedzanie dla grup zorganizowanych. Inwestycja kosztowała 230 tys. zł.

Park jest wzorowany na warszawskim Centrum Nauki Kopernik. – Oczywiście nie będzie to na taką skalę, ale pomysł jest ten sam. Wszystkie eksponaty mają być interaktywne. Odwiedzający będą mogli wykonywać różne eksperymenty – tłumaczy Lachtara. – Wewnątrz budynku pojawi się około 40 urządzeń, m.in. optycznych i dźwiękowych. Będą one dostępne w dwóch salach, które nie były wykorzystywane do zajęć lekcyjnych. Wyremontowaliśmy je, wymieniliśmy podłogi i odświeżyliśmy ściany.

Urządzenia do naukowych eksperymentów są również przed budynkiem szkoły. – To zegar słoneczny, wstęga Mobiusa, iluzja kranu, niemożliwy trójkąt i rura dźwiękowa – wylicza Lachtara.

– Do każdego z nich będzie dołączony opis, będzie więc można korzystać z nich bez problemu. – Mimo że park nie został jeszcze otwarty, to jest już zainteresowanie. To bardzo uatrakcyjni Kazimierz – dodaje Teodor Józefacki, dyrektor Zespole Szkół im. Jana Koszczyc-Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.
Informacja o parku i rezerwacje pod nr tel. 510 765 066.

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny park rozrywki
Użytkownik niezarejestrowany
Feldsteinhoff
Bizon
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 grudnia 2016 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a mozna jeszcze latwiej dla nauczycieli lub uczniow fizyki w warszawie polecam ******cogito.com.pl/artykul/9867/filmy_kinowe_o_genialnych_naukowcach_ktore_warto_obejrzec.html
Rozwiń
Feldsteinhoff
Feldsteinhoff (7 maja 2016 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzienniku Wschodni!Jak to jest,że nie reagujecie na tak opryskliwe i prostackie komentarze typowych hamów bez wychowania?!

Jest oczywiste, że bizony są pozbawione myślenia twórczego. Ten Biozon nie podał swoich danych.

Rozwiń
Bizon
Bizon (16 kwietnia 2016 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzienniku Wschodni!Jak to jest,że nie reagujecie na tak opryskliwe i prostackie komentarze typowych hamów bez wychowania?!
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CNK to nie jest, ale trza będzę mimo to wybrać się z dzieckiem i sprawdzić, czy warto było wydać na bilet połowę tego co do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (Tam 22zł i pół dnia zwiedzania).
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 02:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy dlatego mam odebrane prawie wszystkie prawa człowieka? 1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. 2. The Guła's Theorem. Twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa. The Guła's Theorem zasługuje na Medal Abela czyli na nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki. 3. Pierwotna definicja częstości obiegów w ruchu jednostajnym po kole. Rewelacja na skalę światową. 4. Przepiękne obalenie hipotezy: Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture. Jeden z problemów milenijnych za 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 5. Jedyne na świecie rozwiązanie tzw. najtrudniejszej zagadki świata. Unikalny zapis rozwiązania. Rewelacja na skalę światową. 6. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla n=4. 7. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla nieparzystych n>1. 8. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Leona Jeśmanowicza. 9. Przepiękny i jedyny na świecie THE PROOF OF THE ERDŐS-STRAUS CONJECTURE . 10. Przepiękny i jedyny na świecie dowód wprost hipotezy Beala. Nagroda 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 11. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Goldbacha? Wyglada znakomicie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!