sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

W przedszkolu spokój do końca roku

  Edytuj ten wpis

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Od poniedziałku ruszają zajęcia dodatkowe dla maluchów z Przedszkola nr 7
Zgodnie z nowymi przepisami każde dziecko powinno mieć zapewniony dostęp do wszystkich zajęć prowadzonych w przedszkolu, a rodzice nie mogą płacić za nie więcej niż złotówkę.

Dotacja z budżetu państwa w 2013 roku na jedno dziecko za okres od września do grudnia miała wynosić 414 zł. W kolejnych latach ma być coraz wyższa. W 2014 roku powinna wynosić 1242 zł na jednego przedszkolaka, w 2015 – 1273, a w 2022 ma osiągnąć 1506 zł. W tym roku gminy w całej Polsce otrzymały na ten cel 504 mln zł.

Zajęcia nie ruszyły jednak zgodnie z planem. – To była dla wszystkich duża nowość. Dodatkowo ustawa weszła w życie na początku sierpnia, więc było bardzo mało czasu, żeby się do niej odpowiednio przygotować – przekonuje Stanisław Szajowski, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Puławach.

Zaniepokojeni rodzice dzieci z Przedszkola nr 7 w Puławach 26 września zwrócili się z pytaniem o zajęcia dodatkowe do prezydenta. – Jesteśmy rozczarowani faktem, że nasze dzieci nie mogą, wzorem lat poprzednich, uczęszczać na lekcje, za które chętnie sami płaciliśmy. Stąd nasze pytania o możliwości finansowania zajęć dodatkowych przez Urząd Miasta – napisali w swoim oświadczeniu rodzice.

W minionym tygodniu podczas sesji Rady Miasta padła deklaracja ze strony władz miasta o przekazaniu pieniędzy na ten cel. – Pani wiceprezydent wyraziła zgodę i wszystko udało się załatwić zgodnie z naszymi prośbami. Dlatego zajęcia dodatkowe ruszają u nas od najbliższego poniedziałku – mówi Anna Janeczek, przewodnicząca Rady Rodziców przy Przedszkolu nr 7 w Puławach. O tym kiedy i jakie będą lekcje w innych przedszkolach zdecydują dyrektorzy poszczególnych placówek. Pozytywna decyzja odnośnie dofinansowania na razie obowiązuje jednak tylko do końca 2013 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Alicja
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Alicja
Alicja (6 października 2013 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co tam zajęcia dodatkowe, w prywatnym przedszkolu Mały Lingwista II dzieci muszę wołać jedzenie, inaczej dostaną same ziemniaki na obiad.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!