Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 września 2015 r.
18:51

W Puławach jakby czas się cofnął. Narodowe Czytanie "Lalki" Prusa (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora rs
0 12 A A

Samorządowcy, dziennikarze, ludzie kultury i inni znani puławianie wzięli udział w tegorocznej akcji "Narodowego Czytania". W tym roku czytana była "Lalka" Bolesława Prusa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bohaterowie akcji czytali fragmenty powieści "Lalka" przebrani w stroje z epoki Wokulskiego. W otoczeniu amfiteatru i herbarciarni wyglądało jakby na Skwerze Niepodległości cofnął się czas.

W role bohaterów najbardziej znanej książki Bolesława Prusa wcielili się m.in. Bożena Krygier, Zbigniew Śliwiński, Aleksandra Kozak-Kotowska, czy Ryszard Stępień. Na miejscu poza słuchaniem "Lalki"można było wymienić książkę, a na dzieci czekały zabawy plastyczne z udziałem pracowników Domu Chemika.

Narodowe Czytanie odbywa się już po raz czwarty. Bierze w nim udział wiele miejscowości w całym kraju. W ubiegłych latach czytano m.in. "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza i "Zemstę" Aleksandra Fredry.

Akcja ma jednoczyć lokalne społeczności, przypominać znane dzieła polskiej literatury i promować czytanie książek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 13:29
Patrząc ile jest budowanych nowych mieszkań i domów w Puławach nie widać jakoś tej pustki. Impreza była nieatrakcyjna i tyle.
Avatar
nudy na pudy / 8 września 2015 o 11:58

Puławy pustoszeją ,puste mieszkania ,dzieci i młodzieży jak na lekarstwo.O godz18,19 pustki na ulicach.Nawet czytania Lalki nie miał kto słuchać.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 20:42
No to patron się zmienił
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 20:14
Mylisz się. Po prostu te świetne edycje robiło starostwo i ągata Majcher. A niedzielne wydarzenie to "dzieło" Domu chemika i jego wybitnej pani dyrektor
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 22:09
Poprzednie edycje świetne, ta nędzna. Zmienił się patron, co wszystko wyjaśnia!!!!!
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 21:32
Bardzo słabe wydarzenie i fatalnie rozpropagowane - pięć osób na widowni. Wstyd dla Domu Chemika. kolejny popis słabej pani dyrektor. Dla kogo to robicie??? Bo chyba nie dla ludzi tylko dla siebie - żeby odhaczyć, że coś się zrobiło
Avatar
ja-ga / 6 września 2015 o 19:55

Nie o to chodzi, że miasto wymiera, tylko że młodsza generacja ma w nosie takie kulturalne wydarzenia. Książek nie czyta, tylko tablety.

Otóż to! Emeryci na scenie i na widownio..... smutne. Zdjęcia też nie oddają całości.... Zupełnie pominięto czytanie ilustrowane scenką w wykonaniu amatorów teatru pani Ireny Pilaszewskiej........

Avatar
Gość / 6 września 2015 o 08:52
Jak wszędzie... Polecam prognozy demograficzne. To problem centralny, i lokalnie trudno mu przeciwdziałać
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 22:13
Wymiera to fakt. Nic dla młodych nie ma. Liczba mieszkańców dramatycznie spadła
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 21:28
Nie o to chodzi, że miasto wymiera, tylko że młodsza generacja ma w nosie takie kulturalne wydarzenia. Książek nie czyta, tylko tablety.
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 13:29
Patrząc ile jest budowanych nowych mieszkań i domów w Puławach nie widać jakoś tej pustki. Impreza była nieatrakcyjna i tyle.
Avatar
nudy na pudy / 8 września 2015 o 11:58

Puławy pustoszeją ,puste mieszkania ,dzieci i młodzieży jak na lekarstwo.O godz18,19 pustki na ulicach.Nawet czytania Lalki nie miał kto słuchać.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 20:42
No to patron się zmienił
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 20:14
Mylisz się. Po prostu te świetne edycje robiło starostwo i ągata Majcher. A niedzielne wydarzenie to "dzieło" Domu chemika i jego wybitnej pani dyrektor
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 22:09
Poprzednie edycje świetne, ta nędzna. Zmienił się patron, co wszystko wyjaśnia!!!!!
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 21:32
Bardzo słabe wydarzenie i fatalnie rozpropagowane - pięć osób na widowni. Wstyd dla Domu Chemika. kolejny popis słabej pani dyrektor. Dla kogo to robicie??? Bo chyba nie dla ludzi tylko dla siebie - żeby odhaczyć, że coś się zrobiło
Avatar
ja-ga / 6 września 2015 o 19:55

Nie o to chodzi, że miasto wymiera, tylko że młodsza generacja ma w nosie takie kulturalne wydarzenia. Książek nie czyta, tylko tablety.

Otóż to! Emeryci na scenie i na widownio..... smutne. Zdjęcia też nie oddają całości.... Zupełnie pominięto czytanie ilustrowane scenką w wykonaniu amatorów teatru pani Ireny Pilaszewskiej........

Avatar
Gość / 6 września 2015 o 08:52
Jak wszędzie... Polecam prognozy demograficzne. To problem centralny, i lokalnie trudno mu przeciwdziałać
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 22:13
Wymiera to fakt. Nic dla młodych nie ma. Liczba mieszkańców dramatycznie spadła
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 21:28
Nie o to chodzi, że miasto wymiera, tylko że młodsza generacja ma w nosie takie kulturalne wydarzenia. Książek nie czyta, tylko tablety.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 31 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 186 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 52 55

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!