Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 lutego 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

W Puławach nie chcą nowego stadionu

0 32 A A

Budowa nowego stadionu to marnotrawienie publicznych pieniędzy - grzmi Stowarzyszenie "Nasze Puławy”. Wykorzystując inicjatywę obywatelską napisali projekt uchwały, która ma wstrzymać realizację projektu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa ma pochłonąć ok. 70 mln zł. A w kasie miasta nie ma na razie pieniędzy na tę inwestycję. Do tej pory nie udało się też uzyskać dofinansowania ze źródeł zewnętrznych - tłumaczy Paweł Nocek, prezes Stowarzyszenia "Nasze Puławy”.

Organizacja od dłuższego czasu stara się odwieść władze miasta od realizacji kosztownego - jej zdaniem - pomysłu. Teraz, wykorzystując możliwość pisania uchwał przez mieszkańców miasta, przygotowali projekt dotyczący wstrzymania przebudowy i rozbudowy stadionu przy ul. Hauke-Bossaka. W tym tygodniu zaczną zbierać podpisy pod projektem. Potrzeba ich 250, żeby radni zajęli się sprawą. - Ale będziemy chcieli zebrać 1000 - zapowiada Paweł Nocek.

W uchwale stowarzyszenie pisze, że radni zobowiązują prezydenta do "przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych w celu opracowania nowej koncepcji przebudowy i rozbudowy stadionu (…). Nowa koncepcja powinna być dostosowana do realnych potrzeb mieszkańców i możliwości finansowych Miasta Puławy.” Stowarzyszenie określa też maksymalną kwotę na budowę - 10 mln zł.

Władze chcą na realizację inwestycji zaciągnąć kredyt - wyemitować gminne obligacje. - Jesteśmy przeciwni obarczaniu każdego dorosłego mieszkańca Puław kredytem w wysokości 3 tys. złotych na głowę - komentuje Nocek.

Nawet jeśli uchwała trafi pod obrady, to i tak ostateczną decyzję podejmą radni, którzy już raz się na budowę zgodzili.

- Decyzje są już podjęte. Konsultacje społeczne także się odbyły, dlatego takie akcje uważam za spóźnione. A nowy stadion w Puławach jest potrzebny. Wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda w tej chwili - komentuje Dariusz Kapciak, wiceprezes klubu Wisła Puławy.

Władze miasta na razie nie zabierają głosu w sprawie akcji stowarzyszenia.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do gościa barana / 15 lutego 2009 o 18:35
Gość napisał:
Sam jesteś zacofany baran kiepie!Miasto bedzie zarabiac na czym?Obsadzą etaty rodzinami i o to im chodzi.

To zamknij Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, Instytut Weterynarii, Azoty itd ćwoku
i co zostanie ,dziadki w kioskach??, pięknoduchy zasrane, nigdy nie będzie idealnie, patologie były, są i będą, ale takim myśleniem komuchoskim się daleko nie zajedzie, trzeba wybrać mniejsze zło, zawsze
Avatar
dym / 15 lutego 2009 o 16:59
Zbudujmy taki stadion - który po mistrzostwach da się łatwo przerobić na Centrum Onkologii
górników zatrudnić do budowy.
Avatar
Gość / 15 lutego 2009 o 12:52
Wybierają firmę do budowy stadionu nie mając źródła finansowania,a jak nie znajdą kasy to kto zapłaci karę za wycofanie się z umowy firmie budowlanej?
Avatar
Gość / 15 lutego 2009 o 12:49
irek1022 napisał:
A biletów do kazachstanu wam nie załatwić zacofane barany?Dzięki tej inwestycji miasto będzie zarabiało,..Porada.Uprasza się , o nie wytykanie nosów z ogródków działkowych, zostańcie przy swoich zasiewach, wy emeryci mentalni


Sam jesteś zacofany baran kiepie!Miasto bedzie zarabiac na czym?Obsadzą etaty rodzinami i o to im chodzi.
Avatar
sport to zdrowie / 13 lutego 2009 o 23:18
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobie wzwyż na porwanym materacu czemu nie Zapraszamy!!!

W Puławach jest tyle talentów sportowych a nie wykorzystuje się tego, jasne możemy trenować w klubach Lublina, Zamościa...tylko że Puławy to NASZE MIASTO...!!!!!!! Powie ktoś, że jak się chce trenować to taki stadion nie potrzebny hmm tylko co ma przyciągnąć młodzież do sportu i na stadion?? połamane ławki, kiepska bieżnia no nie wiem??
Pozwólcie się nam rozwijać!!!
Miesza się we mnie złość i współczucie dla tych którzy mówią, że stadion nie jest potrzebny. Mówią tak chyba tylko Ci co nie interesują się sportem, nie wiedzą jak wygląda teraz stadion, Ci co siedzą w domu oglądając polskie seriale i mają w nosie to, że w ich mieście Puławy jest zdolna młodzież!!!

Mówicie tylko że dla IV ligowego zespołu to się nie opłaca ale już nie pomyślicie, że trzeba iść to przodu że zaraz możemy być już w III lidze i kto wie czy za kilka lat nie dalej...a poza tym nikt nie pomyśli o lekkoatletach...
PS czy stadion jest tylko dla kibiców czy przede wszystkim zapleczem dla sportowców???
Możemy zrobić nowe drogi za tą kasę- tak ale i tak biorąc pod uwagę polskich drogowców to po roku używania zaczną łatać dziury, możemy zbudować nowy basen- tak a te które teraz są to co złe??? a stadion świeci głębokim PRL-em. Ręce opadają można tłumaczyć a oni i tak swoje!!!

POPIERAM BUDOWĘ STADIONU!!!
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobie... rozwiń
Avatar
irek1022 / 13 lutego 2009 o 08:48
do mądrali napisał:
Pamiętaj baranie żebyś nie zapomiał o bilecie dla ciebie, ale nie do Kazachastanu, gdyż to za piękny kraj.

aua!!!
co za cięta riposta, skąd w tobie tyle jadu podróżniku z travel planet, obieżyświacie palcem po mapie żałosny,
Avatar
abbas / 11 lutego 2009 o 21:46
Pan Nocek i cała reszta wydają się być merytorycznie słabo przygotowani. Ich akcje to medialny szum (wybory!!!) Powierzchownie wydają się być o.k. Jeśli wgłębić się w ich postulaty, to... litości. Pla, pla, pla, ple, ple, ple. Ludzie uczcie się.
Avatar
do mądrali / 11 lutego 2009 o 10:52
irek1022 napisał:
A biletów do kazachstanu wam nie załatwić zacofane barany?Dzięki tej inwestycji miasto będzie zarabiało,..Porada.Uprasza się , o nie wytykanie nosów z ogródków działkowych, zostańcie przy swoich zasiewach, wy emeryci mentalni

Pamiętaj baranie żebyś nie zapomiał o bilecie dla ciebie, ale nie do Kazachastanu, gdyż to za piękny kraj.
Avatar
niebieski / 11 lutego 2009 o 09:53
Te pieniądze które ewentualnie Unia przeznaczyła by na stadion (ok.80 procent kosztów całej inwestycji) nie mogły by być przeznaczone na inne cele ,np.budowę dróg itp.Jeżeli nie uda nam się ich"wyrwać" to po prostu przepadną i na pewno Puławy na tym nie zyskają.Nie wiem co tam Pan Nocek tworzy za rewolucję, ale o ile wiem to jest związane z odmowa sprzedaży przez Prezydenta Puław gruntów pod parking przy Galerii Zielona.Jeżeli nie będziemy inwestować w sport to naszym dzieciom pozostanie tylko picie wódy,bijatyki uliczne i demolki .
Avatar
irek1022 / 10 lutego 2009 o 12:01
A biletów do kazachstanu wam nie załatwić zacofane barany?Dzięki tej inwestycji miasto będzie zarabiało,..Porada.Uprasza się , o nie wytykanie nosów z ogródków działkowych, zostańcie przy swoich zasiewach, wy emeryci mentalni
Avatar
do gościa barana / 15 lutego 2009 o 18:35
Gość napisał:
Sam jesteś zacofany baran kiepie!Miasto bedzie zarabiac na czym?Obsadzą etaty rodzinami i o to im chodzi.

To zamknij Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, Instytut Weterynarii, Azoty itd ćwoku
i co zostanie ,dziadki w kioskach??, pięknoduchy zasrane, nigdy nie będzie idealnie, patologie były, są i będą, ale takim myśleniem komuchoskim się daleko nie zajedzie, trzeba wybrać mniejsze zło, zawsze
Avatar
dym / 15 lutego 2009 o 16:59
Zbudujmy taki stadion - który po mistrzostwach da się łatwo przerobić na Centrum Onkologii
górników zatrudnić do budowy.
Avatar
Gość / 15 lutego 2009 o 12:52
Wybierają firmę do budowy stadionu nie mając źródła finansowania,a jak nie znajdą kasy to kto zapłaci karę za wycofanie się z umowy firmie budowlanej?
Avatar
Gość / 15 lutego 2009 o 12:49
irek1022 napisał:
A biletów do kazachstanu wam nie załatwić zacofane barany?Dzięki tej inwestycji miasto będzie zarabiało,..Porada.Uprasza się , o nie wytykanie nosów z ogródków działkowych, zostańcie przy swoich zasiewach, wy emeryci mentalni


Sam jesteś zacofany baran kiepie!Miasto bedzie zarabiac na czym?Obsadzą etaty rodzinami i o to im chodzi.
Avatar
sport to zdrowie / 13 lutego 2009 o 23:18
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobie wzwyż na porwanym materacu czemu nie Zapraszamy!!!

W Puławach jest tyle talentów sportowych a nie wykorzystuje się tego, jasne możemy trenować w klubach Lublina, Zamościa...tylko że Puławy to NASZE MIASTO...!!!!!!! Powie ktoś, że jak się chce trenować to taki stadion nie potrzebny hmm tylko co ma przyciągnąć młodzież do sportu i na stadion?? połamane ławki, kiepska bieżnia no nie wiem??
Pozwólcie się nam rozwijać!!!
Miesza się we mnie złość i współczucie dla tych którzy mówią, że stadion nie jest potrzebny. Mówią tak chyba tylko Ci co nie interesują się sportem, nie wiedzą jak wygląda teraz stadion, Ci co siedzą w domu oglądając polskie seriale i mają w nosie to, że w ich mieście Puławy jest zdolna młodzież!!!

Mówicie tylko że dla IV ligowego zespołu to się nie opłaca ale już nie pomyślicie, że trzeba iść to przodu że zaraz możemy być już w III lidze i kto wie czy za kilka lat nie dalej...a poza tym nikt nie pomyśli o lekkoatletach...
PS czy stadion jest tylko dla kibiców czy przede wszystkim zapleczem dla sportowców???
Możemy zrobić nowe drogi za tą kasę- tak ale i tak biorąc pod uwagę polskich drogowców to po roku używania zaczną łatać dziury, możemy zbudować nowy basen- tak a te które teraz są to co złe??? a stadion świeci głębokim PRL-em. Ręce opadają można tłumaczyć a oni i tak swoje!!!

POPIERAM BUDOWĘ STADIONU!!!
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobie... rozwiń
Avatar
irek1022 / 13 lutego 2009 o 08:48
do mądrali napisał:
Pamiętaj baranie żebyś nie zapomiał o bilecie dla ciebie, ale nie do Kazachastanu, gdyż to za piękny kraj.

aua!!!
co za cięta riposta, skąd w tobie tyle jadu podróżniku z travel planet, obieżyświacie palcem po mapie żałosny,
Avatar
abbas / 11 lutego 2009 o 21:46
Pan Nocek i cała reszta wydają się być merytorycznie słabo przygotowani. Ich akcje to medialny szum (wybory!!!) Powierzchownie wydają się być o.k. Jeśli wgłębić się w ich postulaty, to... litości. Pla, pla, pla, ple, ple, ple. Ludzie uczcie się.
Avatar
do mądrali / 11 lutego 2009 o 10:52
irek1022 napisał:
A biletów do kazachstanu wam nie załatwić zacofane barany?Dzięki tej inwestycji miasto będzie zarabiało,..Porada.Uprasza się , o nie wytykanie nosów z ogródków działkowych, zostańcie przy swoich zasiewach, wy emeryci mentalni

Pamiętaj baranie żebyś nie zapomiał o bilecie dla ciebie, ale nie do Kazachastanu, gdyż to za piękny kraj.
Avatar
niebieski / 11 lutego 2009 o 09:53
Te pieniądze które ewentualnie Unia przeznaczyła by na stadion (ok.80 procent kosztów całej inwestycji) nie mogły by być przeznaczone na inne cele ,np.budowę dróg itp.Jeżeli nie uda nam się ich"wyrwać" to po prostu przepadną i na pewno Puławy na tym nie zyskają.Nie wiem co tam Pan Nocek tworzy za rewolucję, ale o ile wiem to jest związane z odmowa sprzedaży przez Prezydenta Puław gruntów pod parking przy Galerii Zielona.Jeżeli nie będziemy inwestować w sport to naszym dzieciom pozostanie tylko picie wódy,bijatyki uliczne i demolki .
Avatar
irek1022 / 10 lutego 2009 o 12:01
A biletów do kazachstanu wam nie załatwić zacofane barany?Dzięki tej inwestycji miasto będzie zarabiało,..Porada.Uprasza się , o nie wytykanie nosów z ogródków działkowych, zostańcie przy swoich zasiewach, wy emeryci mentalni
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 88 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!