wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

w Puławach powstanie browar

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2009, 17:07

Świeże, aromatyczne i prosto z kadzi. Takie będzie piwo serwowane przez mini- browar powstający właśnie w budynku dawnego Spomaszu przy ul. 6 Sierpnia w Puławach. Otwarcie latem.

W tej chwili na placu budowy uwijają się robotnicy. Do budynku na terenie dawnej stoczni rzecznej dobudowują nowe skrzydło. Właściciel, puławska firma Elektropaks, na razie jeszcze utrzymuje szczegóły inwestycji w tajemnicy. Nam jednak już udało się ustalić, co będzie w środku.

Już za kilka miesięcy odbędzie się tu montaż urządzeń, a potem otwarcie tzw. browaru restauracyjnego. Lokal powstanie przy okazji otwarcia w tym miejscu hotelu. - Browar restauracyjny to takie miejsce, w którym jednocześnie warzy się i od razu sprzedaje piwo. W Polsce to jeszcze nowość, mamy kilkanaście takich browarów. Ale w Niemczech, skąd wywodzi się ta tradycja, jest ich kilkaset - mówi Andrzej Gałasiewicz, piwowar i właściciel portalu internetowego minibrowary.pl.

Równolegle podobny browar powstaje na Starym Mieście w Lublinie, puławski lokal będzie więc najprawdopodobniej drugi po tej stronie Wisły.

To, że tego typu lokal będzie właśnie w Puławach, potwierdza znana firma zajmująca się produkcją urządzeń browarniczych. - Będzie to jeden z kilku najnowocześniejszych browarów restauracyjnych wyprodukowanych przez naszą firmę w ostatnim czasie na świecie. Jeden z nich zrobiliśmy specjalnie dla księcia Monako, drugi jest w Singapurze - wylicza Marian Łukaszczyk, przedstawiciel firmy Kaspar Schulz w Polsce.

Kaspar Schulz to niemiecka firma działająca już od 1677 roku. Postawienie jednego browaru ich produkcji to koszt rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dlaczego zatem akurat w Puławach powstanie ich kolejna instalacja? - Taki browar to dobry biznes. Widocznie inwestor uznał, że w Puławach uda się go zrobić - mówi Łukaszczyk.

Puławski browar będzie wytwarzał cztery podstawowe gatunki piwa: jasne, ciemne, pszeniczne i mocne typu koźlak. Sezonowo mogą też być produkowane inne piwa gatunkowe. - To jest właśnie najważniejsze, że takie browary dają możliwość napicia się piwa, którego na co dzień nigdzie nie można kupić - mówi Andrzej Gałasiewicz.

Całość procesu warzenia odbywa się w sposób naturalny i, oczywiście, bez pasteryzacji. Cykl produkcyjny w zależności od gatunku trwa od trzech aż do ośmiu tygodni. Oprócz możliwości podglądania na żywo, jak powstaje piwo i potem jego picia na miejscu, będzie też można je kupować na wynos, np. w 5-litrowych beczkach typu keg.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
AA
brewery
brewery
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AA
AA (1 czerwca 2011 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
brewery
brewery (30 maja 2011 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
www.trzy-korony.com
Rozwiń
brewery
brewery (30 maja 2011 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
www.trzy-korony.com
Rozwiń
Rafus
Rafus (3 marca 2009 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsza INWESTYCJA jaka powstanie w pulawach, bedzie na to popyt!
Rozwiń
mac
mac (4 lutego 2009 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
br napisał:
Panie Pawle...

1) Gdyby klienci pili prosto z kadzi, to by się drożdżami zakrztusili. Chodzi o tanki leżakowe.

2) Jeśli 5-litrowa beczka, to raczej nie keg, który wymaga specjalnego oprzyrządowania. Na bank będzie to zwykła beczka z kranikiem.


W browarach restauracyjnych piwo podaje się właśnie z tanków a drożdże to nie problem bo nie ma nic lepszego niż piwo nie filtrowane czy też pszeniczne które zawiera żywe drożdże.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!