Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 kwietnia 2018 r.
20:08

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

806 115 A A
Za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w całym mieście po godz. 23:00, nie wyłączając stacji paliw i hipermarketów, zagłosowało 17 z 19 obecnych na sali radnych
Za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w całym mieście po godz. 23:00, nie wyłączając stacji paliw i hipermarketów, zagłosowało 17 z 19 obecnych na sali radnych (fot. Radosław Szczęch / Archiwum)

Puławscy radni podczas czwartkowej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23 a 6 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Aktualizacja artykułu: 28 kwietnia 2018 r. 11:34
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tej sprawie cała koalicja PiS-PSPP była zgodna. Uznała, że zakaz należy wprowadzić i to zrobiła. Za kilka tygodni, gdy zacznie obowiązywać, alkoholu w Puławach nie będzie można kupić nocą w żadnym sklepie, ani na stacji benzynowej. Jak tłumaczyła podczas dzisiejszej sesji wiceprezydent Ewa Wójcik, nowe prawo nie jest wymierzone w nikogo.

– To jest tylko pewien regulator życia społecznego. Przecież każdy, kto zechce kupić alkohol, nadal będzie mógł to robić w innych godzinach. Ale dzięki temu pomożemy tym, którzy mają pecha mieszkać przy sklepach całodobowych – tłumaczyła.

Podobne zdanie miała radna Marzanna Pakuła, która przytaczała przykłady problemów z hałasami przy ul. Prusa, a wcześniej 3 Maja. – My nie odbieramy prawa do zakupu alkoholu tylko dajemy prawo do wypoczynku i snu wielu mieszkańcom Puław – mówiła.

Artur Kwapiński przyznał natomiast, że o kwestię zakazu pytał mieszkańców. – Większość z nich była zdecydowania za jego wprowadzeniem – poinformował.

Z kolei radny Sławomir Przeździecki (PSPP) przytaczał wysoką ilość policyjnych interwencji w ciągu ostatnich pięciu lat (120) tylko do nocnego zakłócania spokoju. – A należy pamiętać, że to nie jest równoznaczne z ilością zdarzeń, bo wielu z nas nie dzwoni po policję, zaczeka z nadzieją, że hałasujący pójdą sobie w końcu – argumentował.

Za wprowadzeniem ograniczeń wypowiedział się także Włodzimierz Walecz-Majewski, przewodniczący zarządu wspólnoty przy ul. Wróblewskiego 3. – Nie rozumiem tego, że ktoś może zagłosować przeciw tej uchwale, bo ona zakłóca jego poczucie wolności osobistej. Niech powie to tym, którzy nie śpią od pięciu lat w lecie przy otwartym oknie, którego dzieci są wybudzane ze snu. Obok mojego bloku ludzie imprezują do późnych godzin, a przed postawieniem płotu, zostawiali nam fekalia pod klatkami. Działy się sceny dantejskie – mówił.

Podobnego zdania był Roman Dytłof, przedstawiciel społeczności romskiej, który namawiał radnych do tego, by sklepy z alkoholem były zamykane już od godz. 18.

Po przeciwnej stronie sporu znalazł się radny Paweł Maj, który co prawda wyraził współczucie dla tych, którzy cierpią z powodu zakłócania porządku i ciszy nocnej, ale uchwały nie poparł. – Rozumiem tych mieszkańców, ale spokój powinny zapewnić odpowiednie organy państwa. Nie wyobrażam sobie, żeby w 48 tys. mieście nie można było przez całą dobę kupić sobie tego, co się chce. Należy szukać rozwiązań, a nie wprowadzać nowe restrykcje – tłumaczył.

Przeciwny wprowadzeniu częściowej prohibicji był także radny Piotr Sadurski (PO), pytając o skuteczność interwencji policji i straży miejskiej, która to jego zdaniem była niewystarczająca.

Do dyskusji włączył się także poseł Jakub Kulesza (Kukiz 15'), który próbował przekonywać samorządowców, że zakaz, jaki wprowadzają to zły pomysł. – Tym sposobem nie unikniemy problemy piijanych osób, którzy będą odpowiadać za incydenty. Mam więc pytanie, czy jeśli to prawo okaże się nieskuteczne, to czy następnym ruchem będzie wprowadzenie godziny policyjnej? Przecież chodzenie po ulicy po godz. 23 również nie jest naszą pierwszą potrzebą, możemy siedzieć w domu – ironizował parlamentarzysta.

Jego uwaga została uznana za niestosowną przez przewodniczącą rady miasta, Bożenę Krygier.

Ostatecznie za wprowadzeniem zakazu nocnej sprzedaży alkoholu zagłosowało 17 radnych, przeciw był Paweł Maj i Piotr Sadurski.

"Archaiczna i niezrozumiała decyzja"

Jerzy Czajkowski, współwłaściciel sklepu "Alkohole" przy ul. Sieroszewskiego 20.

Decyzja rady miasta o wprowadzeniu tej uchwały jest dla mnie archaiczna i niezrozumiała. Wydaje mi się, że rada chciała się czymś wykazać, a prawdopodobnie nie ma czym, więc zrobiła coś takiego. Przecież takie sklepy jak nasz, na co dzień rywalizują z supermarketami, które po prostu koszą drobną konkurencję. Gdy one się zamykały, to właśnie swoją całodobowością mogliśmy zapracować na swoje utrzymanie. A chciałbym dodać, że długo pracowaliśmy razem z żoną na to, żeby przy sklepie był spokój. I to nam się udało, klienci zachowują się grzecznie. Mam tylko nadzieję, że skoro zostanie wprowadzony ten zakaz, będzie on przestrzegany przez wszystkich, także przez stacje benzynowe.

"Skandal i niesprawiedliwość"

Urszula Adamczyk, współwłaścicielka sklepu całodobowego przy ul. Prusa 10

To co się stało jest bardzo niesprawiedliwe, bo my, w odróżnieniu od klubów, alkoholu pijanym ani nieletnim nie sprzedajemy. Mało tego, sama wielokrotnie, słysząc hałasy pod blokiem, wychodziłam i uspokajałam młodzież wracającą z różnych lokali. Ryzykowałam zdrowie, a na policję nie zawsze można było liczyć. Tłumaczyłam, żeby byli cicho, bo ludzie chcą spać. Nasi klienci nikomu nie przeszkadzali. Uważam, że to co teraz zrobiły nasze władze to skandal. Jestem zawiedziona, bo Puławy miały być miastem dla ludzi, dla przedsiębiorców. Płakać mi się chce, bo nie wiem co teraz będzie. W dzień w sklepie prawie nie ma ruchu, a ja mam tysiąc złotych emerytury. Ten zakaz nic nikomu nie da. Pijani nadal będą nocami spacerować po mieście wracając z lokali, gdzie mogą pić do woli.

Komentarze 115

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 22:31
+3
Pan Maj i pan Sadurski wykazali się większą dozą rozsądku głosujac przeciw tej ustawie bo ona nic nie zmieni - zmienić sytuację może jedynie egzekwowanie istniejącego Prawa przez Stróżów Prawa czyli przez Policję i Straż Miejską. Problemem nie jest nocny sklep z alkoholem bo np. i w okolicy kebabu całodobowego też często słychać w nocy krzyki i zbyt głośne jak na nocną porę rozmowy i przekleństwa - czy zatem następnym krokiem Radnych będzie zamknięcie wszystkich lokali czynnych po godzinie 22? Paranoja tych Radnych/Bezradnych chcących tworzyć nowe Prawo zamiast egzekwować obecne stawia ich na równi z Policją Obyczajową krajów arabskich a wybory samorządowe już za parę miesięcy.
Pan Maj i pan Sadurski wykazali się większą dozą rozsądku głosujac przeciw tej ustawie bo ona nic nie zmieni - zmienić sytuację może jedynie egzekwowanie istniejącego Prawa przez Stróżów Prawa czyli przez Policję i Straż Miejską. Problemem nie jest nocny sklep z alkoholem bo np. i w okolicy kebabu całodobowego też często słychać w nocy krzyki i zbyt głośne jak na nocną porę rozmowy i przekleństwa - czy zatem następnym krokiem Radnych będzie zamknięcie wszystkich lokali czynnych po godzinie 22? Paranoja tych Radnych/Bezradnych chcących tworzy... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 21:26
+3
Maj na prezydenta!
Avatar
Albercik / 26 kwietnia 2018 o 22:51
+2
Brawo panie Maj - tak trzymać i nie ustępować w swoim zdaniu. Jedyny silny i naprawdę niezależny Radny w mieście. 
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 21:29
+2
Kwapinski o zakazie picia alkoholu. Obłuda sięga zenitu!
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 20:36
+2
Rozkwitną meliny...
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 20:33
+2
No na stacji to już przesada. I bez wyjątku, na orlenie nie można, to zaraz Obajtek wszystko mogę rozliczy pisowskich radnych. Bójcie się już.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 o 20:31
+2
radny kwapiński to ekspert ds. alkoholu ;)
Avatar
???? / 27 kwietnia 2018 o 09:46
+1
undefined napisał:
Radny Kwapinski hahaha no w tej kwestii bliżej dna się nie da.
Radny Kwapiński nie musiał kupować alkoholu po nocy, kiedy to po pijaku narażając życie naszych dzieci rozbił auto w rowie narażając życie naszych dzieci W tę noc alkoholem poił sie na imprezie organizowanej za nasze miejskie pieniądze przez Janusza Grobla. Tego samego Janusza  który teraz jest pomysłodawcą  zakazu sprzedazy alko w godz 23-6 rano. Nie przeszkadzało to wcześniej organizować po godz 23 Januszowi  popijawy z wódą i innym alkoholem? A wszystko to za pieniądze nas wszystkich mieszkańców miasta Puławy
Radny Kwapiński nie musiał kupować alkoholu po nocy, kiedy to po pijaku narażając życie naszych dzieci rozbił auto w rowie narażając życie naszych dzieci W tę noc alkoholem poił sie na imprezie organizowanej za nasze miejskie pieniądze przez Janusza Grobla. Tego samego Janusza  który teraz jest pomysłodawcą  zakazu sprzedazy alko w godz 23-6 rano. Nie przeszkadzało to wcześniej organizować po godz 23 Januszowi  popijawy z wódą i innym alkoholem? A wszystko to za pieniądze nas wszystkich mieszkańców miasta Puławy rozwiń
Avatar
Cezary Kruk / 27 kwietnia 2018 o 09:22
+1
To jest chore! Taka absurdalna ustawa to rozkwit melin handlujących w nocy nielegalnie alkoholem! Cezary Kruk
Avatar
R / 27 kwietnia 2018 o 01:00
+1
To jest prezydencki projekt "Pierwsza praca" skierowany do mieszkańców ulicy na literę R.  Będą oni mogli otworzyć swoje małe small biznesy na swojej ulicy i po cichu handlować alkoholem w godzinach nocnych. Oczywiście Policja nie będzie interweniować bo "rasizm". Ciekawe ile melin powstanie w Puławach miesiąc po wejściu zakazu w życie. Jeszcze uchwałą zakazać śmiecenia. Jak się bawić na odchodne to na bogato
Avatar
Gość / 12 maja 2018 o 01:45
Martwy przepis. Żeby wszedł w życie musi zostać opublikowany w wojewódzkim rejestrze urzędowym, a to prawdopodobnie nie nastąpi nigdy.
Avatar
Gość / 2 maja 2018 o 13:44
Tak czytam te komentarze i nie wierzę. Czy w Puławach sami uzależnieni od alkoholu mieszkaja? Czy już nie można wytrzymać tych parę godzin? Pan Maj jak zwykle pod publiczkę na komisji za zakazem a na sesji przeciw. A przecież w marcu grzmiał jak mogli radni zmienić zdanie w sprawie okręgów. Toż to było przestępstwo. Nie odniósł się do Pana Posła ale stosuje tanie metody. Sami w sejmie uchwalili i zepchnęli na samorząd a teraz się dziwi jak to możliwe. Ta godzina policyjna to był tani chwyt. Głosującym za uchwałą gratuluję odwagi. Nie daliście sie tym co w nocy piją. I na koniec w barach nadal można kupić alkohol po 23. Tyle że tam pije się z kulturą przy stole a nie pod oknem ludzi którym należy się wypoczynek po ciężkiej pracy.
Tak czytam te komentarze i nie wierzę. Czy w Puławach sami uzależnieni od alkoholu mieszkaja? Czy już nie można wytrzymać tych parę godzin? Pan Maj jak zwykle pod publiczkę na komisji za zakazem a na sesji przeciw. A przecież w marcu grzmiał jak mogli radni zmienić zdanie w sprawie okręgów. Toż to było przestępstwo. Nie odniósł się do Pana Posła ale stosuje tanie metody. Sami w sejmie uchwalili i zepchnęli na samorząd a teraz się dziwi jak to możliwe. Ta godzina policyjna to był tani chwyt. Głosującym za uchwałą gratuluję odwagi. Nie daliści... rozwiń
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2018 o 17:21
Jest takie powiedzenie: "Kobiety nie można zmienić, ale można zmienić kobietę". Czy zmiana miejscowych przepisów coś zmieni? Nie!, niczego nie zmieni bo nie nie zmieni tych którzy pili, piją i będą pić!
Avatar
Pulawizja / 29 kwietnia 2018 o 00:44
dedykacja dla wszystkich mieszkańców puław, którzy mają szczęście nie mieszkać w pobliżu sklepów typu "alkohole 24h". uwaga! nagrania 18+ ***s://***youtube.com/watch?v=akh5gm9coom
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2018 o 10:24
PiS to katokomuna, uchwalona za komuny ustawa o przeciwdzialaniau alkoholizmowi i wychowaniu w trzezwosci ma sie bardzo dobrze a pisowcy maja juz nowe pomysly na ograniczanie obywateli (bo sami w tej dziedzinie sie nie ograniczaja - oj nie haha); zwykly obywatel nie moze sobie wypic piwa na lawce ale juz ksiadz w kosciele moze sie poic winem mszalnym (przypominam, ze kosciol to rowniez miejsce publiczne).
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2018 o 08:49
Porostu durnie i alkoholicy uchwalili idiotyczny zakaz....Durnie zPulaw
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 o 23:31
Badania wskazują, że klientami nocnym sklepów z alkoholem i urządzający burdy są głównie mężczyźni w wieku 17 do 65 lat, notorycznie niepracujący i nie uczący się, czasami dorywczo wykonujący prace fizyczne, będący na zasiłkach w MOPSACH i GOPSASCH, zabierający renty i emerytury swoim rodzicom, często mieszkający kątem u rodziców. Taką część społeczeństwa określa się mianem PATOLOGIA. I właśnie to dla patologii stworzono w Puławach uchwałę i ją przegłosowano, a normalni ludzie, którzy w nocy śpią, bo w dzień uczą się lub pracują i gdy np. wracają z drugiej zmiany do domu nie kupią sobie piwa żeby ugasić pragnienie, albo bo pan doktor urolog zalecił im spożycie tego złotego trunku na kamienie nerkowe. Brawo radni!
Badania wskazują, że klientami nocnym sklepów z alkoholem i urządzający burdy są głównie mężczyźni w wieku 17 do 65 lat, notorycznie niepracujący i nie uczący się, czasami dorywczo wykonujący prace fizyczne, będący na zasiłkach w MOPSACH i GOPSASCH, zabierający renty i emerytury swoim rodzicom, często mieszkający kątem u rodziców. Taką część społeczeństwa określa się mianem PATOLOGIA. I właśnie to dla patologii stworzono w Puławach uchwałę i ją przegłosowano, a normalni ludzie, którzy w nocy śpią, bo w dzień uczą się lub pracują i gdy np. wr... rozwiń
Avatar
antypisomoher / 27 kwietnia 2018 o 22:04
Obywatel napisał:
nareszcie wróci normalność do tego miasta
 tiaa,jeszcze niech przestaną walić w dzwony od świtu i będzie oki.
Avatar
Piotr / 27 kwietnia 2018 o 22:02
Ten zakaz powinien być rozszerzony o całkowity zakaz picia alkoholu w godzinach od 23 do 6. Rada Miasta nie dba o mieszkańców uchwalając tylko zakaz sprzedaży. 
Avatar
hgjkl / 27 kwietnia 2018 o 20:43
undefined napisał:
a to jak kto głosował w sprawie handlu wódą nocą stało się już wyznacznikiem, że powinien zasiadać w radzie lub nie?
 Nie ale ciekawiło mnie dlaczego chesz wyrzucac wszystkich takze tych ktorzy byli za ograniczeniem sprzedazy alko? Prezydenta Grobla ktory byl autorem tej uchwały chyba byc nie wymienił?
Zobacz wszystkie komentarze 115

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.