wtorek, 22 sierpnia 2017 r.

Puławy

Waldemar Deska zbudował sobie dom. Teraz grożą mu dwa lata więzienia

Dodano: 21 maja 2012, 16:59

Spór toczy się o drewniany dom stojący przy ul. Zbożowej w Kazimierzu Dolnym. (wdeska.wordpress.com)
Spór toczy się o drewniany dom stojący przy ul. Zbożowej w Kazimierzu Dolnym. (wdeska.wordpress.com)

Byłemu muzykowi zespołu Daab grożą dwa lata więzienia. Inspektor nadzoru budowlanego z Puław złożyła do prokuratury skargę na samowolę budowlaną. Chodzi o dom, który Waldemar Deska wybudował w Kazimierzu Dolnym.

Chodzi o słynny już drewniany dom znajdujący się na działce przy ul. Zbożowej w Kazimierzu. Waldemar Deska zbudował go kilka lat temu. Zamieszkał w nim razem z żoną. Sęk w tym, że budowla stanęła bez pozwolenia, na nieodrolnionym gruncie. Sprawą zainteresował się nadzór budowlany.

Deska otrzymał nakaz rozbiórki domu. Ale nie dał za wygraną. Poszedł do sądu, jednak przegrał we wszystkich instancjach. Mimo to uważa, że ma rację. Właśnie przygotowuje wniosek o nadzwyczajną kasację wyroku oraz skargę do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

– Nie jestem inwestorem, deweloperem, czy przestępcą tylko człowiekiem. To, co zrobiłem to zwykłe, elementarne czynności, które człowiek wykonywał od milionów lat – tłumaczy Waldemar Deska.

Muzyk podkreśla, że zbudował sobie na własnej działce dom będący dla niego schronieniem. – Sądzę, że mam do tego prawo, podobnie jak do oddychania, jedzenia, ubierania się czy mówienia. Nie niszczę przyrody, nie zbudowałem domu w miejscu niedozwolonym, nie naruszam bezpieczeństwa ani praw państwa, czy innych osób – dodaje.

Nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie sporu prawnego i zapowiadane odwołania, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach skierowała do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 90 Ustawy Prawo Budowlane, czyli dopuszczenia się samowoli budowlanej.

– Postawiony mi zarzut jest naciągany do przepisu. Nie uwzględnia rzeczywistych intencji i czynności – uważa Deska.

– Nie miałam innego wyjścia – broni się Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach. –Ten pan złamał prawo. A to, jakie by nie było, jest prawem i obowiązuje wszystkich bez wyjątku.

Śledczy wszczęli postępowanie i przedstawili Desce zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia.

– Po co nam Konstytucja, gwarancje wolności i praw obywatelskich, skoro ich nie stosujemy? Sędziowie, urzędnicy i prokuratorzy udają, że ich nie ma, a obywatel powołując się na prawa konstytucyjne naraża się tylko na upokorzenia – komentuje Deska.
Czytaj więcej o:
lech
smutny marian
szary człowiek
(54) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lech
lech (20 lipca 2012 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie rozumni wiedzą,a inni nie pojmą,ze sprawa jest o podstawowe prawa człowieka-do wolności,własności zapisane w konstytucji,a więc nadrzędne na urzędniczymi.Ten człowiek niczego więcej nie chce jak żyć i mieszkać w Polsce na swojej ziemi ,w swoim domu i to zostało mu zabronione i za to ma zostać ukarany-tak jak syn ratujacy matkę pod powalonym drzewem ma zapłacić za nielegalne ścięcie,a drugi Człowiek w zimie ściął wlasną sosnę,aby dzieci ogrzać.O to chodzi.Azo to.O podstawowe ,niezbywalne prawa człowieka.Szacun dla p.Waldka,ktory rozumie i się mu chce walczyć dla nas.
Rozwiń
smutny marian
smutny marian (28 maja 2012 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@szary człowiek
Tylko bez obrażania panie wszystko wiedzący i w krzesło pierdzący sędzio sprawiedliwy.... nie takie rzeczy się załatwia po cichutku za prezenty. Od komuny bez zmian tylko teraz rządzą dzieci i wnuki kacyków i aparatów. I CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, a nie rozumieć jak wygodniej.
"Coraz częściej przychodzi mi wstydzić się bycia Polakiem!"
Cóż za konkluzja... zasłyszana u rydzyka czy ryżego szkopa?.
Dlaczego Polak zna się na "wszystkim" ?... bo całe życie musi kombinować.
Rozwiń
szary człowiek
szary człowiek (28 maja 2012 o 01:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='smutny marian' timestamp='1338109964' post='634056']
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
[/quote]

Oto kliniczny wręcz przykład skrajnej patologii społecznej: najpierw propagowanie łamania prawa i złodziejstwa ("trza było smarować...") potem obrona łamiącego prawo i zachęta do pieniactwa ("...walczyć trzeba...") i poparcie dla bezprawia i patologii ("...trzymam kciuki...")!

[size=5]I tak mamy "homo sovieticusa" w całej krasie - z jego azjatycko-niewolniczą mentalnością, intelektualnym zniewoleniem, całkowitym brakiem odpowiedzialności i skrajnym egoizmem, podbudowanymi zwykłą głupotą i nieuctwem. Krótko mówiąc: Prawdziwy Patriota Polak-Katolik![/size]

A później dziwimy się, że cywilizowany świat postrzega nas jako dzikusów - ale pretensje do bycia europejczykami - i owszem, niebotyczne!
Ale mierzwa!
Coraz częściej przychodzi mi wstydzić się bycia Polakiem!
Rozwiń
smutny marian
smutny marian (27 maja 2012 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
Rozwiń
szary człowieczek
szary człowieczek (26 maja 2012 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram pana Waldka Deske, urzędznicy powinni mu dom zalegalizować a nie kazać rozbierać, dlaczego urzędnicy nie służą zwykłym ludziom a tylko z nimi walczą na wszystkie możliwe sposoby. Donosiciel powinien sie wstydzic, pewnie zazdrosc go zżerała.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (54)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!