Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 marca 2012 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Wciąż bez porozumienia w Zakładach Azotowych

Autor: Zdjęcie autora (greg)
0 3 A A

W sobotę rozpoczął się strajk okupacyjny w Zakładach Azotowych. W ciągu ostatnich dni zarząd firmy kilkakrotnie spotykał się z komitetem strajkowym. Strony nie doszły do porozumienia, a negocjacje przerwano. Kolejna tura ma rozpocząć się dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Związkowcy kontynuują okupację zakładu bez przerywania produkcji. Strajk rozpoczęły dwa związki zawodowe, które od sierpnia ub. roku są w sporze zbiorowym z zarządem. Największa grupa pracowników uczestniczyła w proteście w poniedziałek – według związkowców było to 530 osób (dane związkowe), według władz spółki – 360 osób, czyli ok. 10 proc. całej załogi puławskich zakładów.

Zarząd puławskich zakładów jest gotowy zgodzić się na podwyżkę, ale chce ją połączyć z wprowadzeniem nowego taryfikatora płacowego oraz nowego regulaminu premiowania. Na proponowane przez zarząd rozwiązania płacowe zgodziły się 4 z sześciu organizacji związkowych. Protestujący oczekują powszechnej 6-proc. podwyżki, a dla najgorzej wynagradzanych – 9 proc.

– Nasz protest będzie kontynuowany aż do skutku – zapowiedział Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Zakładów Azotowych "Puławy”. Komitet strajkowy wystosował list do Kancelarii Premiera Donalda Tuska.

– Zwracamy się z prośbą o podjęcie natychmiastowej interwencji w związku z sytuacją zaistniałą w naszej spółce. Zarząd bez uzasadnienia zerwał negocjacje, straciliśmy ostatnią nadzieję na porozumienie. Obawiamy się, że działania władz spółki, zwłaszcza jego arogancja i lekceważenie ludzi pracy, mogą doprowadzić do niekontrolowanej eskalacji konfliktu – czytamy w liście związkowców do Tuska.


– To pismo komitetu strajkowego jest kolejną manipulacją opinią publiczną. Od rozpoczęcia sporu zbiorowego zarząd spółki wykazał daleko idący kompromis, spotykając się z organizatorami sporu, jak i ze wszystkimi działającymi w Spółce organizacjami związkowymi. Oferta pracodawcy w zakresie regulacji płacowych zmieniła się w tym czasie z 4 proc. do 15 proc. Ostateczna propozycja pracodawcy została zaakceptowana przez cztery z sześciu organizacji związkowych.

Organizatorzy sporu zbiorowego wielokrotnie opuszczali salę podczas spotkań. Zarząd nie zamierzał i nie zerwał negocjacji. W dniu wczorajszym zarząd opuścił miejsce spotkania z powodu arogancji, prób zastraszania i gróźb kierowanych pod adresem przedstawicieli pracodawcy. Spotkanie odbywało się pod presją demonstracji. Mimo to podtrzymujemy gotowość rozmów i oczekujemy na podjęcie przez komitet strajkowy merytorycznych dyskusji nad oferowaną propozycją – komentuje Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy Zakładów Azotowych.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2012 o 17:44
W dupach wam się przewraca,jak nie pasuje to się zwolnijcie!!!Na wasze miejsca są setki chętnych za niższe nawet wynagrodzenie!!!
Avatar
obserwator / 22 marca 2012 o 13:05
Na moje oko nigdy się nie porozumieją. Efekt będzie taki, że podwyżki w obecnym kształcie mogą przepaść, bo potem przyjdą inne czynniki makroekonomiczne, jak np. wzrost cen mediów i surowców, i kasa nagle się rozmydli na inne cele. I taki będzie skutek braku zgody ze strony strony związkowej, która prowadzi protest. Albo my albo oni. Taka jest teraz tendencja "rozmów". Ale czy to mozna nazwać negocjacjami?
Avatar
EMERYT Z.A. / 22 marca 2012 o 10:57
- - -JAKA OBŁUDA ZE STRONY ZARZĄDU SPÓŁKI ZA.JACY ONI SĄ DOBRZY DLA PRACOWNIKÓW - - SOBIE TYSIĄCE a ROBOLOM OCHŁAPY........ŻENADA...
Avatar
Gość / 22 marca 2012 o 17:44
W dupach wam się przewraca,jak nie pasuje to się zwolnijcie!!!Na wasze miejsca są setki chętnych za niższe nawet wynagrodzenie!!!
Avatar
obserwator / 22 marca 2012 o 13:05
Na moje oko nigdy się nie porozumieją. Efekt będzie taki, że podwyżki w obecnym kształcie mogą przepaść, bo potem przyjdą inne czynniki makroekonomiczne, jak np. wzrost cen mediów i surowców, i kasa nagle się rozmydli na inne cele. I taki będzie skutek braku zgody ze strony strony związkowej, która prowadzi protest. Albo my albo oni. Taka jest teraz tendencja "rozmów". Ale czy to mozna nazwać negocjacjami?
Avatar
EMERYT Z.A. / 22 marca 2012 o 10:57
- - -JAKA OBŁUDA ZE STRONY ZARZĄDU SPÓŁKI ZA.JACY ONI SĄ DOBRZY DLA PRACOWNIKÓW - - SOBIE TYSIĄCE a ROBOLOM OCHŁAPY........ŻENADA...
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 43 8

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 41

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!