wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Wcześniej LODR, teraz urząd gminy


Mariola Stalęga, była wicedyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, wygrała konkurs na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Końskowola.

Była wicedyrektor LODR, jako jedyna przeszła pisemny etap konkursu i stanęła przed komisją. Jak poinformował wójt Stanisław Gołębiowski spełniła niezbędne oraz dodatkowe wymagania dla kandydatów, jakie nakreślono w ogłoszeniu, wykazując się jednocześnie dobrą znajomością przepisów koniecznych do wykonywania powierzonych jej obowiązków.

W urzędzie gminy Mariola Stalęga obejmie stanowisko ds. gospodarki gruntami i nieruchomościami, zastępując Krystynę Wojtas, która odeszła na emeryturę. Nowa urzędniczka pracę rozpocznie 1 października. Jak poinformował sekretarz gminy Krzysztof Bartuzi, pierwsza umowa, zgodnie z ustawą, będzie podpisania na okres 6 miesięcy.

Czy po tym okresie, zostanie ona przedłużona - tego na razie nie wiadomo, bo była wicedyrektor LODR, ma zamiar wrócić do pracy w ośrodku. Przypominamy, że Sąd Rejonowy w Puławach, po tym, jak jesienią ubiegłego roku została odwołana, wydawał wyrok nakazujący jej przywrócenie. Od niego odwołało się kierownictwo ośrodka, składając apelację do wyższej instancji. Rozprawa apelacyjna odbędzie się w październiku w Lublinie.

Tymczasem niektórzy miejscowi radni zwracają uwagę na powiązania Marioli Stalęgi z Platformą Obywatelską, z której to listy startowała do rady powiatu. – To zastanawiające, że jest to już kolejna osoba związana z PO, która otrzymuje pracę w naszym urzędzie. Wcześniej zatrudniony na stanowisku zastępcy wójta został przecież Mariusz Majkutewicz. Widocznie to zbieg okoliczności albo efekt ich wyjątkowych kompetencji – mówi samorządowiec, który zapowiada, że będzie pytał o tę sprawę podczas najbliższej sesji RG.

Pozytywna
Oczekujący
joasia
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pozytywna
Pozytywna (4 stycznia 2018 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Obiektywnej: zupełny brak orientacji- PIS nie zalewa ZA. PIS z ZA jest wypierany. Zakłady zalewają znajomi związkowców , tych najważniejszych i najmocniejszych w Azotach!
Rozwiń
Oczekujący
Oczekujący (17 grudnia 2017 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Wójt idzie na całego, pewnie już nie będzie kandydował. Wszyscy z jednego partyjnego klucza PO. Nic dodać,nic ująć , ma chłop  odwagę. Przechowalnia.
Rozwiń
joasia
joasia (31 października 2017 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i wszystkich zatrudnionych za czasów PO wyrzucili z roboty dzikusy pisowskie jedne
Rozwiń
Gość
Gość (31 października 2017 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzieś tą pisowską zgraję trzeba przeczekać ha ha, najlepiej na gminnym garnuszku. Najlepsze fuchy to wicewójt tudzież sekretarz gminy, ale zwykły urzędniczy stołek też dobry, byle przetrwać pisowców.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2017 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy los gminy będzie taki sam jak ODR w Końskowoli? 2014 -pozbycie się Pałacu w Rejowcu - dyrektorem był A.S. vice MS - 2016- oddanie całego majątku ODR -dyrektor AS vice MS OBECNIE odr jest pozbawiony całego majatku - pytam kto za to odpowiada?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!