sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Wielka wycinka drzew. Robią w lesie miejsce dla obwodnicy Puław (zdjęcia)

Dodano: 11 maja 2016, 15:25

W lesie w okolicach Młynek trwa intensywna wycinka drzew pod przyszłą drogę ekspresową S12, która połączy most im. Jana Pawła II w Puławach z węzłem Kurów-Zachód. Trasa ma być gotowa w 2018 roku.

Prace przy wycince drzew prowadzą Lasy Państwowe. Ciężki sprzęt, maszyny typu harwester, znajdują się obecnie w pobliżu przyszłego węzła „Michałówka”. Będzie tam bezkolizyjne skrzyżowanie, które połączy nową drogę ekspresową z al. Żyrzyńską. Po oczyszczeniu pasa drogowego z drzew, na plac budowy wejdzie wykonawca inwestycji, czyli konsorcjum złożone z firm Energopol Szczecin i PRD Zwoleń. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, firmy te przygotowują się już do rozpoczęcia prac.

Nowy odcinek drogi krajowej nr 12, zwany także drugim etapem budowy obwodnicy Puław, będzie liczył niecałe 12 kilometrów. Połączy nowy most na Wiśle z węzłem Kurów-Zachód, który znajduje się w pobliżu Sielc. Tranzyt odbywający się na linii Lublin-Radom dzięki temu powinien zniknąć z miejscowości takich jak Wronów, czy Osiny. Na otwarcie tej drogi czekają także mieszkańcy ul. Głowackiego w Kurowie.

Zakończenie robót przewidziane jest na koniec kwietnia 2018 roku. Wartość kontraktu to ponad 233 mln złotych.

EKOLOGIANABAKIER
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

EKOLOGIANABAKIER
EKOLOGIANABAKIER (15 maja 2016 o 02:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

WIOŚ wydał pozwolenie z rygorem natychmiastowej wykonalności!!!

Tylko rygor wykonalności był z zamiarem rozpoczęcia wycinki jak najszybciej przed okresem lęgowym ptaków czyli w ZIMIE!!!!!!Kilkadziesiąt hektarów i niby w okolicach  Natury 2000 co z ternami dla Nocka Nietoperza???Kiedyś jak go znaleźli o mały włos nie ruszyłaby obwodnica Puław I etap a teraz na wiosnę wycinają hektary lasów z ptakami z nockiem i mają na to papiery????Drzewa nie można wyciąć z gniazdem a tu nic.NIE ROZUMIEM TEJ EKOLOGII ALE ZA PTAKI I WYCINKĘ KTOŚ POWINIEN BEKNĄĆ CO NAJMNIEJ BYŁO TO NIE HUMANITARNE NIE W TYM OKRESIE CZASU.

GDZIE CI DZIELNI EKOLODZY??? W PUSZCZY PILNUJĄ KORNIKA DRUKARZA I MARTWYCH ŚWIERKÓW A TU HEKTARY LASU WYCIELI...CO NA TO GREENPEACE???

Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy droga będzie dwujezdniowa?
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Też się zastanawiam dlaczego teraz kiedy ptaki już jajka złożyly?Nadleśnictwo to propaguje?Potem się czepiają a sami co robią?Można było wczesną jesienią wyciąć albo wiosną.Musieli niezłą kase dostać.Zaczniemy się liczyć z przyrodą jak zobaczymy że pieniędzmi się nienajemy.
Rozwiń
Ratur
Ratur (12 maja 2016 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Można, Można. Animalsi są na umowę zlecenie, tu nie było zlecenia nie miał kto im zapłacić więc ich nie było. Pozdro.

Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2016 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WIOŚ wydał pozwolenie z rygorem natychmiastowej wykonalności!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!