Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2017 r.
21:02

Wódka i szampan na kolacji polityków, później radny wsiadł za kierownicę opla. Wynik: 1,6 promila, auto w rowie

147 172 A A

Artur K., członek klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Puławy oraz dyrektor biura poselskiego Krzysztofa Szulowskiego wjechał do rowu mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Wracał z oficjalnej kolacji zorganizowanej przez władze miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Była pierwsza w nocy z czwartku na piątek, gdy opel, za kierownicą którego siedział Artur K., wypadł z drogi i wylądował w rowie. Radny stracił panowanie nad samochodem podczas wyprzedzania innego pojazdu na ul. Puławskiej w Kurowie. Na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia. 33-letni kierowca podróżował sam, trafił do szpitala. Doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

Badania dwoma alkomatami (przenośnym oraz stacjonarnym) wykazały, że radny był pod wpływem alkoholu. Miał 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Prosto z SP ZOZ trafił więc do aresztu. – Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – poinformowała mł. asp. Ewa Rejn-Kozak z policji w Puławach.

Szampan i Finlandia

W czwartek wieczorem puławscy radni razem z delegacją z partnerskiego miasta Bojarka na Ukrainie i władzami samorządowymi brali udział w kolacji przygotowanej w jednym z puławskich lokali. Udział w niej brał również Artur K. Imprezę zorganizował Urząd Miasta Puławy. Jak dużo alkoholu kupił ratusz?

– Zamówiona ilość alkoholu służyła tylko do wzniesienia oficjalnego toastu – zapewnia Paweł Wójcik z Wydziału Komunikacji Społecznej w UM. Nam udało się ustalić, że oprócz lampki szampana na każdego gościa przypadało również po 100 gramów wódki marki Finlandia. W spotkaniu brało udział około 50 osób, zakończyło się około północy. Zapłacono za nie ze środków Biura Rady Miasta. – Tego rodzaju wizyty gości z zagranicy zwyczajowo kończą się kolacją podsumowującą spotkanie – przyznaje Wójcik.

Osoby, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą, że nie widziały, żeby Artur K. wsiadał za kółko tuż po opuszczeniu restauracji.

Radny wielofunkcyjny

Przypominamy, że radny PiS to również prezes stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”, klubu sportowego SKS Leokadiów, przewodniczący Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Radzie Miasta oraz były asystent posłanki Małgorzaty Sadurskiej. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, straci mandat radnego.

– Odebranie mandatu to nie jest prosta sprawa, musiałby zapaść prawomocny wyrok, a do tego czasu może skończyć się obecna kadencja Rady Miasta – przyznaje Ignacy Czeżyk, radny PiS i były poseł.

Radny może również sam złożyć mandat radnego, nie czekając na wyrok. Staraliśmy się go zapytać, czy ma taki zamiar, ale bezskutecznie. Zamiast tego Artur K. w sieci opublikował oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie. – To, co się wydarzyło, nigdy nie powinno mieć miejsca. Żałuję, jest mi wstyd i przepraszam wszystkich, których zawiodłem. Zapewniam, że poniosę konsekwencje przewidziane prawem – napisał radny.

Poseł wyrzuca z biura

Na zachowanie swojego dyrektora biura bardzo szybko zareagował poseł Krzysztof Szulowski (PiS). – Jestem zszokowany tym, co się stało. Podjąłem już decyzję o zakończeniu współpracy z nim w ramach działalności biura. Złożę również wniosek o usunięcie go ze struktur Prawa i Sprawiedliwości – mówi parlamentarzysta. – Bardzo mi przykro i po ludzku jest mi go żal, bo Artur był operatywny i miał już wiele zasług, stał na progu kariery politycznej. Niestety sam wyrządził sobie krzywdę – dodaje poseł.

Komentarze 172

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
One / 4 grudnia 2017 o 12:23
+1
Póki co to nikt go z partii nie wyrzucił. Bronią go, nawet radna Pakuła zamieściła pochwalny komentarz na FB radnego K. Czy pani radna nie uważa że Artur K. Mógł kogoś zabić? Że popełnił przestępstwo? Każdy gloryfikujacy  takie zachowania powinien być napiętnowany społecznie i odpowiadać karnie i moralnie za propagowanie postaw przestępczych
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 12:17
+1
Zdaniem Zbigniewa Ziobry, pijani kierowcy są jak terroryści. Są badania, które mówią, że gdy kierowca ma 1,5 promila alkoholu we krwi, szanse wypadku zwiększają się 300 razy. On już bełkocze, nie potrafi utrzymać prostej linii i stwarza zagrożenie. Jest niczym terrorysta z bombą - twierdzi lider Solidarnej Polski na antenie TVP Info. Rodzi się pytanie, co państwo może czynić, aby takie sytuacje ograniczać. Działania muszą być podejmowane na różnych płaszczyznach. Kara musi być szybka i dolegliwa, wtedy to działa.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 12:15
+1
Ciekaw co napisałby Pana Cezary Kruk gdyby Artur K. spowodował wypadek w którym śmierć poniosłaby osoba z jego rodziny ??????????????????? Zero tolerancji dla pijanych kierowców
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 22:02
+1
Naprawde takie sa zwyczaje? Przeciez oni wszyscy byli w pracy!!! Kto na to pozwala???
Avatar
lsnsd / 3 grudnia 2017 o 21:28
+1
Oto Polska właśnie a własciwie Puławy i wiele, wiel miast i wsi, gdzie politykierzy , urz ednicy a nawet bogaci biznesmeni wydaja na wódę po 300zeta a na taksówkę za 20 zł nie zaryzykują. Otomklasa establishmentu. Fe,fe żygac się chce .....................
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 18:48
Kwapińskiemu to chyba jakiś immunitet przysługuje,że jeszcze go z rady nie wypieprzyli.Powinni zrobić z nim to co zrobił Szulowski.No,ale ten kto w PiS-ie ten ma przywileje nawet,po takich incydentach w wykonaniu słynnego Kwapińskiego.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 22:28
07.12 - Pijany radny PO prowadził samochód. Gdy zobaczył policję spanikował i zaczął uciekać Radny Platformy Obywatelskiej z Zielonej Góry prowadząc samochód zauważył policyjny radiowóz. Polityk nagle zaczął dziwnie się zachowywać - zatrzymywał auto, przyśpieszał, zwalniał. W końcu wysiadł i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że był kompletnie pijany.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 18:27
Puławiak napisał:
Co trzeba mieć w głowie lub, co sobą reprezentować aby bronić potencjalnego mordercę za kółkiem? Dla pijaków za kółkiem, a politykierów w szczególności nie ma żadnej taryfy ulgowej.
 Zgadzam sie w 100% i tak samo powinno sie postępować z ludzmi co na gazie lub na kacu idą do pracy, nie ważne jakiej!!!
Avatar
Puławski / 6 grudnia 2017 o 16:23
A jak zobaczę stojąc na światłach, że śmiecisz petami, to gwarantuje ci, że go zjesz.
Avatar
Puławski / 6 grudnia 2017 o 16:19
Czyżby osoba cezary kruk poczuła się dotknięta pytaniem o jazdę po pijaku, że nie odpowiada grzecznie, tylko rzuca worami i fakerami?
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 18:48
Kwapińskiemu to chyba jakiś immunitet przysługuje,że jeszcze go z rady nie wypieprzyli.Powinni zrobić z nim to co zrobił Szulowski.No,ale ten kto w PiS-ie ten ma przywileje nawet,po takich incydentach w wykonaniu słynnego Kwapińskiego.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 22:28
07.12 - Pijany radny PO prowadził samochód. Gdy zobaczył policję spanikował i zaczął uciekać Radny Platformy Obywatelskiej z Zielonej Góry prowadząc samochód zauważył policyjny radiowóz. Polityk nagle zaczął dziwnie się zachowywać - zatrzymywał auto, przyśpieszał, zwalniał. W końcu wysiadł i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że był kompletnie pijany.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 18:27
Puławiak napisał:
Co trzeba mieć w głowie lub, co sobą reprezentować aby bronić potencjalnego mordercę za kółkiem? Dla pijaków za kółkiem, a politykierów w szczególności nie ma żadnej taryfy ulgowej.
 Zgadzam sie w 100% i tak samo powinno sie postępować z ludzmi co na gazie lub na kacu idą do pracy, nie ważne jakiej!!!
Avatar
Puławski / 6 grudnia 2017 o 16:23
A jak zobaczę stojąc na światłach, że śmiecisz petami, to gwarantuje ci, że go zjesz.
Avatar
Puławski / 6 grudnia 2017 o 16:19
Czyżby osoba cezary kruk poczuła się dotknięta pytaniem o jazdę po pijaku, że nie odpowiada grzecznie, tylko rzuca worami i fakerami?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:10
Radny uczcił rocznicę. Do wyborów parlamentarnych zostało 1,6 roku.
Avatar
Cezary Kruk / 6 grudnia 2017 o 11:44
Puławski, bujaj wory ciulu, takim jak ty wystawiam fuckera na światłach, a później rzucam kiepa pod koła. PS. To mój ostatni wpis. Cezary Kruk, tel. 518-482-726
Avatar
Puławski / 5 grudnia 2017 o 20:09
To przyznaj się. Kiedy jechałeś po alko, skoro 99% jechała przynajmniej raz? Jaka odpowiedź panie Kruk?
Avatar
Puławski / 5 grudnia 2017 o 20:00
To przyznaj się. Kiedy jechałeś po alko, skoro 99% jechała przynajmniej raz?
Avatar
Kierowca po alko / 5 grudnia 2017 o 11:15
Sprzedam Opla Vektra 1,6 nie bity !
Zobacz wszystkie komentarze 172

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!