wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Wójt dostał 36 tys. zł nagrody zanim stracił stołek. Gmina chce zwrotu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2014, 21:15

Urząd Gminy w Janowcu uznał, że nagroda jubileuszowa odwołanego w referendum wójta została wypłacona niesłusznie. - Te pieniądze mi się należały - przekonuje Tadeusz Kocoń.

Chodzi o ok. 36 tys. zł nagrody za 45-letni staż pracy. Pieniądze zostały wypłacone jeszcze przed ubiegłorocznym referendum, w którym Tadeusz Kocoń został odwołany ze stanowiska. - Wezwanie do zapłaty trafiło do mnie w ubiegłym tygodniu. Urzędnicy zarzucają mi, że niesłusznie zaliczyłem sobie pracę na gospodarstwie rolnym do stażu pracy. Kwestionują lata 1972-1976 r., kiedy studiowałem dziennie w Lublinie. Uważają, że studiując nie mogłem jednocześnie prowadzić gospodarstwa - mówi Tadeusz Kocoń. - Chodzi o moje ponadhektarowe gospodarstwo rolne w Janowcu, które prowadzę od 1971 r. Co ciekawe, to właśnie dzięki niemu mogłem się utrzymać na studiach. Nagroda mi się należała, miałem 45-letni staż pracy - przekonuje. Były wójt powołuje się na ustawę z 20 lipca 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy. - Warunki wliczania pracy na gospodarstwie do stażu pracy są w niej bardzo jasno określone. Poza tym w świetle ustawy nawet gdybym prowadził gospodarstwo poprzez pracowników i tak mógłbym wliczyć te lata -podkreśla Kocoń. - W związku z tym zarzuty o niesłusznym wypłaceniu nagrody są bezpodstawne. Nie zamierzam zwracać pieniędzy. Co na to urząd? - Potwierdzam, że skierowaliśmy pismo w tej sprawie do Tadeusza Koconia. Na razie nie chciałbym jednak tego komentować. Dostaliśmy już jego odpowiedź, ale przed podjęciem oficjalnej decyzji, nie będę się do tego odnosić - mówi Jan Gędek, p.o. wójta Gminy Janowiec, jeden z inicjatorów referendum ws. odwołania Koconia. Gędek nie chciał powiedzieć czy gmina w związku ze stanowiskiem byłego wójta skieruje sprawę do sądu. Zdecydowali mieszkańcy Tadeusz Kocoń został odwołany z funkcji wójta gminy Janowiec we wrześniu ub. r. Organizatorzy referendum zarzucali mu m. in. niegospodarność, konfliktowanie lokalnej społeczności i nierealizowanie obietnic wyborczych. Do urn poszła ponad połowa uprawnionych do głosowania. Za odwołaniem Koconia opowiedziało się 1310 osób, przeciwko 57, a 40 głosów było nieważnych. toma
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Janowiec Tadeusz Kocoń Jan Gędek
GOŚĆ
evka
KRS
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

GOŚĆ
GOŚĆ (20 marca 2014 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

CIEKAWE CZY PŁACIŁ KRUS?

Rozwiń
evka
evka (20 marca 2014 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Problem jest nie w tym, że ten Pan dostał nagrodę jubileuszową z naszych podatków zresztą, ale w tym, że w zakładach pracy takich nagród nie ma. Jak wiadomo, to zakłady pracy produkują i wypracowywują zysk a biurokracja nie, tylko żyje z ich podatków.

Tyle razy już pisałam że tusk musi natychmiast odejść,nie może już nic nie reaguje nad tak postępującą patologią,korupcją,nad tak olbrzymią nierównością społeczną a przede wszystkim nad naszymi pieniędzmi. Czy jest jakikolwiek sens płacić jeszcze podatki w tym kraju !!! Wszystkie te nasze pieniądze idą tylko na afery,na złodziei i na tak wysokie nagrody czy odprawy. !!!

Rozwiń
KRS
KRS (20 marca 2014 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Problem jest nie w tym, że ten Pan dostał nagrodę jubileuszową z naszych podatków zresztą, ale w tym, że w zakładach pracy takich nagród nie ma. Jak wiadomo, to zakłady pracy produkują i wypracowywują zysk a biurokracja nie, tylko żyje z ich podatków.

Rozwiń
gość
gość (20 marca 2014 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pod warunkiem, że było tak jak twierdzi Kocoń. Ale jak było naprawdę to dopiero się okaże jak będą weryfikowane wszystkie dokumenty, które były podstawą uznania 45-letniego stażu pracy u osoby 62-letniej, która studiowała w trybie dziennym. Czas pokaże, bo gmina ma swoje racje i swoich świadków tamtych wydarzeń...

Rozwiń
Kadrowy
Kadrowy (19 marca 2014 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Racja jest postronie p. Koconia. Następca musi sie doszkolić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!