Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lipca 2012 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Wójt Markuszowa bliżej wypłaty 25 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora rp
0 6 A A

Wójt Markuszowa chce 25 tys. zł za okres, kiedy dostawał od gminy niższe wynagrodzenie. Wyznaczony przez wójta prawnik uznał powództwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni niezadowoleni z pracy Andrzeja Rozwałki obniżyli mu w kwietniu 2009 wynagrodzenie do 5,8 tys. zł (z 7,6 tys. zł brutto).

Po kolejnych wyborach, w grudniu 2010 roku, radni podwyższyli pensję Rozwałce. A ten postanowił walczyć o dodatkowe pieniądze w sądzie pracy. Podkreśla, że radni nie mogli zmniejszyć mu wynagrodzenia, bo był w przedemerytalnym okresie ochronnym. Pozwał do sądu swój własny Urząd Gminy.

W sądzie doszło do paradoksalnej sytuacji. Urząd reprezentuje prawnik zatrudniony przez wójta. Pierwsze rozprawa już się odbyła, a prawnik uznał powództwo wójta. Przed wydaniem wyroku sąd ma jeszcze przejrzeć dokumentację i wysłuchać świadków, m.in. sekretarza gminy. – Żeby było widać, że prawo zostało złamane – podkreśla Rozwałka.

Jednak wójt ma jeszcze jeden kłopot. Po obniżeniu pensji pobierał ją w starej wysokości jeszcze przez pięć miesięcy, do czasu decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ze zwrotem 8 940 zł "naddatku”, który pobrał, nie spieszył się. Pieniądze oddał dopiero po interwencji Regionalnej Izby Obrachunkowej. RIO nakazała wójtowi "zwrócić na rachunek budżetu gminy nadpłaconą kwotę wynagrodzenia”. Jeden z radnych zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rozwałkę polegające na pobieraniu wyższych poborów.

Policja bada sprawę. – Nie mamy jeszcze pełnej dokumentacji, pozwalającej ocenić zachowanie wójta – informuje Dariusz Lenard, szef Prokuratury Rejonowej Puławach.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 15:10
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 15:56
Ciekawe jakie wynagrodzenie pobierze radca prawny za reprezentowanie I NT E R E S U gminy ha,ha,ha
Avatar
Gość / 5 lipca 2012 o 14:07
Przecież obywatela ktoś wybrał na stołeczek.Jak ma żyć szary obywatel za 1300 zł miesięcznie. Proszę o radę????????????
Avatar
Radek Barwiński / 5 lipca 2012 o 12:40
Imponuje mi postawa pana Rozwałka, bo trzeba umieć się cenić.
Szacun!
Avatar
zirytowany / 5 lipca 2012 o 12:11
O! podbnie jak wójt Kapłan z gminy Międzyrzec walczy tylko opieniądze dla siebie zapominając o rozwoju gminy.W sądzie gminę reprezentuje prawnik zatrudniony przez wójta , a mieszkańcy się dziwią ,że wójt wygrał sprawę z radnymi.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
aa / 5 lipca 2012 o 10:27
W gminach poeinni zarabiać tyle co my najniższą krajowa .Siedzą w tych pokojach stłoczeni .Czują się jak paniska ,a zachowują jak baby w maglu .Zero profesjonalizmu .Nie mówię o tej gminie ,ale to tak wszędzie wygląda .Gdyby to kogoś obraziło to służę dokumentami nadającymi się do Srasburga .
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 15:10
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 15:56
Ciekawe jakie wynagrodzenie pobierze radca prawny za reprezentowanie I NT E R E S U gminy ha,ha,ha
Avatar
Gość / 5 lipca 2012 o 14:07
Przecież obywatela ktoś wybrał na stołeczek.Jak ma żyć szary obywatel za 1300 zł miesięcznie. Proszę o radę????????????
Avatar
Radek Barwiński / 5 lipca 2012 o 12:40
Imponuje mi postawa pana Rozwałka, bo trzeba umieć się cenić.
Szacun!
Avatar
zirytowany / 5 lipca 2012 o 12:11
O! podbnie jak wójt Kapłan z gminy Międzyrzec walczy tylko opieniądze dla siebie zapominając o rozwoju gminy.W sądzie gminę reprezentuje prawnik zatrudniony przez wójta , a mieszkańcy się dziwią ,że wójt wygrał sprawę z radnymi.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
aa / 5 lipca 2012 o 10:27
W gminach poeinni zarabiać tyle co my najniższą krajowa .Siedzą w tych pokojach stłoczeni .Czują się jak paniska ,a zachowują jak baby w maglu .Zero profesjonalizmu .Nie mówię o tej gminie ,ale to tak wszędzie wygląda .Gdyby to kogoś obraziło to służę dokumentami nadającymi się do Srasburga .
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 4

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 19

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27