Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 stycznia 2017 r.
11:20

WOŚP w Puławach zebrała więcej niż rok temu

Autor: Zdjęcie autora rs
164 32 A A

Prawie 90 tysięcy złotych zebrała w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Puławach. Wolontariuszy można było spotkać m.in. w galeriach handlowych i supermarketach. W akcję włączyło się także szereg innych firm i szkół. Pieniądze wspomogą zakup sprzętu medycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sukcesem zakończyła się charytatywna zbiórka puławskiego sztabu WOŚP. Jak podaje jego szef, Michał Świderski, zebrano dokładnie 88 839,85 zł. – To o 10 tysięcy więcej, niż w roku ubiegłym – podkreślił koordynator akcji, który podziękował wszystkim wolontariuszom.

– Stoimy tu od rana z przyjaciółmi. Staramy się pomóc. Ja sam od dawna chciałem zostać wolontariuszem, ale dopiero w tym roku mi się to udało i jestem z tego powodu bardzo zadowolony – mówił Rafał, którego z puszką można było spotkać w Galerii Zielonej.

W pomoc charytatywną włączył się w tym roku także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kęble, który sprzedawał rękodzieło wykonane przez niepełnosprawnych uczniów.

– To wszystko, co tutaj widać zostało zrobione w ramach zajęć z naszą młodzieżą. To, co zarobimy, wrzucamy do puszki, więc sto procent zysku będzie dla orkiestry – mówi Ewa Kubiś, nauczyciel w SOSW, która przyznaje, że sprzedać udało się całkiem sporo. – Największym zainteresowaniem cieszyły się nasze serduszka, ceramika i wypieki – dodaje.

W niedzielę z WOŚP zagrali także m.in. miłośnicy sportów motorowych, którzy wozili darczyńców autami terenowymi, firmy oferujące gry i zabawki dla dzieci, czy pracownicy banku, którzy za darmo policzyli zawartość puszek. Poza tym, co udało się zebrać wolontariuszom, najwięcej pieniędzy przyniosła aukcja różnych przedmiotów w Galerii Zielonej (4154 zł), aukcja balonów w Galerii Nova, czy ta dotycząca dzieł sztuki w kawiarni "u Smoka". Pieniądze z 25 finału WOŚP trafią na potrzeby oddziałów ogólnopediatrycznych i opieki nad seniorami.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anty dfddfd / 18 stycznia 2017 o 00:22
a tak na marginesie to łaske kot w lesie złapał i wyr...ał hehe nie słyszałeś ,,bachorze"..
Avatar
antyćwok / 18 stycznia 2017 o 00:11
dfdfd napisał:
no bp jak dostają za darmo 500+ no to mają z czego dawać "lekko przyjdzie - lekko pójdzie", co innego jak ja zapieprzam za 1200  zł do tego wynajmując mieszkanie i dojeżdzając 25 kam to nie stać mnie na takie glupoty, ja płacę swoimi podatkami i cholerny rząd nie robi mi łaski jak zakupi sprzęt i bedzie mnie leczył,a nie dawać za pieprzenie się i rozmnażanie po 500+ za zrobienie jednej sztuki bachora, te pieniądze tj. 500+ winny  być skierowane na własnie zakup tego sprzętu i leczenie chorych a młodych  do roboty jak napieprzyli dzieci i niech zapieprzają na nie.
Trzeba było się ,,pieprzyć i rozmnażać" a nie ruszać skórką i teraz marudzić. a tak na marginesie ,niby dlaczego 500+ ma iść na leczenie ,,twojego''dupska? tak samo płace podatki jak i Ty..
Trzeba było się ,,pieprzyć i rozmnażać" a nie ruszać skórką i teraz marudzić. a tak na marginesie ,niby dlaczego 500+ ma iść na leczenie ,,twojego''dupska? tak samo płace podatki jak i Ty.. rozwiń
Avatar
dfdfd / 17 stycznia 2017 o 17:14
no bp jak dostają za darmo 500+ no to mają z czego dawać "lekko przyjdzie - lekko pójdzie", co innego jak ja zapieprzam za 1200  zł do tego wynajmując mieszkanie i dojeżdzając 25 kam to nie stać mnie na takie glupoty, ja płacę swoimi podatkami i cholerny rząd nie robi mi łaski jak zakupi sprzęt i bedzie mnie leczył,a nie dawać za pieprzenie się i rozmnażanie po 500+ za zrobienie jednej sztuki bachora, te pieniądze tj. 500+ winny  być skierowane na własnie zakup tego sprzętu i leczenie chorych a młodych  do roboty jak napieprzyli dzieci i niech zapieprzają na nie.
no bp jak dostają za darmo 500+ no to mają z czego dawać "lekko przyjdzie - lekko pójdzie", co innego jak ja zapieprzam za 1200  zł do tego wynajmując mieszkanie i dojeżdzając 25 kam to nie stać mnie na takie glupoty, ja płacę swoimi podatkami i cholerny rząd nie robi mi łaski jak zakupi sprzęt i bedzie mnie leczył,a nie dawać za pieprzenie się i rozmnażanie po 500+ za zrobienie jednej sztuki bachora, te pieniądze tj. 500+ winny  być skierowane na własnie zakup tego sprzętu i leczenie chorych a młodych  do roboty jak napieprzyli dz... rozwiń
Avatar
Puławiak / 17 stycznia 2017 o 15:23
lubelak jak ci nie pasuje sprzęt oklejony serduszkami to się lecz w prywatnych klinikach( po twoim wpisie sądzę że potrzebne ci leczenie w szpitalu ,,Abramowice'') tam nie ma sprzętu oklejonego serduszkami. Masz jeszcze do wyboru na diagnozę do Jarosława na Nowogrodzką lub do Torunia do papy Dyrektora na pokropienie wodą święconą.
Avatar
antypisomoher / 17 stycznia 2017 o 15:12
lubelak napisał:
Jak on śmie oklejać szpitale swoimi znakami firmowymi i robić sobie reklamę. Nie życzę sobie tego w szpitalach publicznych.
a to nie jest koncert życzeń. Gdy kiedyś tam trafisz,od razu zastrzeż,że nie życzysz sobie korzystania ze sprzętu na który jest serduszko WOŚP. A jak juz wyjdziesz to wyślij stówke do Torunia,może dostaniesz miejscówke w pierwszym rzędzie na miesięcznicy...tuz koło prezia ;)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 13:31
Bedziesz w szpitalu publicznym nie korzystaj ze sprzetu oklejonego
Avatar
lubelak / 17 stycznia 2017 o 10:43
Jak on śmie oklejać szpitale swoimi znakami firmowymi i robić sobie reklamę. Nie życzę sobie tego w szpitalach publicznych.
Avatar
hi / 17 stycznia 2017 o 08:02
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Podobno dogadali się z Pislamem, żeby skąpi kodziarze więcej dawali?
Avatar
antypisomoher / 16 stycznia 2017 o 23:08
Biedne, ogłupione dzieci marznące na mrozie aby Owsik mógł zaspokajać swoje popędy. Jeszcze więcej oglądajcie TVN i POLSAt i wysyłajcie swoje dzieci do różnych Owsików aby ci zaspakajali swoje chucie a wam wmówią że to jest obywatelski Biedny,oglupiony ciemnogród marznący na miesięcznicach aby jarson mógł zaspokajać swoje widzimisie....
Avatar
Sevo / 16 stycznia 2017 o 22:50
Brawo Sztab WOŚP w Puławach, Brawo Galeria Nova i Zielona, Brawo Wy, Brawo My wielkie BUUUUU dom chemika 
Avatar
anty dfddfd / 18 stycznia 2017 o 00:22
a tak na marginesie to łaske kot w lesie złapał i wyr...ał hehe nie słyszałeś ,,bachorze"..
Avatar
antyćwok / 18 stycznia 2017 o 00:11
dfdfd napisał:
no bp jak dostają za darmo 500+ no to mają z czego dawać "lekko przyjdzie - lekko pójdzie", co innego jak ja zapieprzam za 1200  zł do tego wynajmując mieszkanie i dojeżdzając 25 kam to nie stać mnie na takie glupoty, ja płacę swoimi podatkami i cholerny rząd nie robi mi łaski jak zakupi sprzęt i bedzie mnie leczył,a nie dawać za pieprzenie się i rozmnażanie po 500+ za zrobienie jednej sztuki bachora, te pieniądze tj. 500+ winny  być skierowane na własnie zakup tego sprzętu i leczenie chorych a młodych  do roboty jak napieprzyli dzieci i niech zapieprzają na nie.
Trzeba było się ,,pieprzyć i rozmnażać" a nie ruszać skórką i teraz marudzić. a tak na marginesie ,niby dlaczego 500+ ma iść na leczenie ,,twojego''dupska? tak samo płace podatki jak i Ty..
Trzeba było się ,,pieprzyć i rozmnażać" a nie ruszać skórką i teraz marudzić. a tak na marginesie ,niby dlaczego 500+ ma iść na leczenie ,,twojego''dupska? tak samo płace podatki jak i Ty.. rozwiń
Avatar
dfdfd / 17 stycznia 2017 o 17:14
no bp jak dostają za darmo 500+ no to mają z czego dawać "lekko przyjdzie - lekko pójdzie", co innego jak ja zapieprzam za 1200  zł do tego wynajmując mieszkanie i dojeżdzając 25 kam to nie stać mnie na takie glupoty, ja płacę swoimi podatkami i cholerny rząd nie robi mi łaski jak zakupi sprzęt i bedzie mnie leczył,a nie dawać za pieprzenie się i rozmnażanie po 500+ za zrobienie jednej sztuki bachora, te pieniądze tj. 500+ winny  być skierowane na własnie zakup tego sprzętu i leczenie chorych a młodych  do roboty jak napieprzyli dzieci i niech zapieprzają na nie.
no bp jak dostają za darmo 500+ no to mają z czego dawać "lekko przyjdzie - lekko pójdzie", co innego jak ja zapieprzam za 1200  zł do tego wynajmując mieszkanie i dojeżdzając 25 kam to nie stać mnie na takie glupoty, ja płacę swoimi podatkami i cholerny rząd nie robi mi łaski jak zakupi sprzęt i bedzie mnie leczył,a nie dawać za pieprzenie się i rozmnażanie po 500+ za zrobienie jednej sztuki bachora, te pieniądze tj. 500+ winny  być skierowane na własnie zakup tego sprzętu i leczenie chorych a młodych  do roboty jak napieprzyli dz... rozwiń
Avatar
Puławiak / 17 stycznia 2017 o 15:23
lubelak jak ci nie pasuje sprzęt oklejony serduszkami to się lecz w prywatnych klinikach( po twoim wpisie sądzę że potrzebne ci leczenie w szpitalu ,,Abramowice'') tam nie ma sprzętu oklejonego serduszkami. Masz jeszcze do wyboru na diagnozę do Jarosława na Nowogrodzką lub do Torunia do papy Dyrektora na pokropienie wodą święconą.
Avatar
antypisomoher / 17 stycznia 2017 o 15:12
lubelak napisał:
Jak on śmie oklejać szpitale swoimi znakami firmowymi i robić sobie reklamę. Nie życzę sobie tego w szpitalach publicznych.
a to nie jest koncert życzeń. Gdy kiedyś tam trafisz,od razu zastrzeż,że nie życzysz sobie korzystania ze sprzętu na który jest serduszko WOŚP. A jak juz wyjdziesz to wyślij stówke do Torunia,może dostaniesz miejscówke w pierwszym rzędzie na miesięcznicy...tuz koło prezia ;)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 13:31
Bedziesz w szpitalu publicznym nie korzystaj ze sprzetu oklejonego
Avatar
lubelak / 17 stycznia 2017 o 10:43
Jak on śmie oklejać szpitale swoimi znakami firmowymi i robić sobie reklamę. Nie życzę sobie tego w szpitalach publicznych.
Avatar
hi / 17 stycznia 2017 o 08:02
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Podobno dogadali się z Pislamem, żeby skąpi kodziarze więcej dawali?
Avatar
antypisomoher / 16 stycznia 2017 o 23:08
Biedne, ogłupione dzieci marznące na mrozie aby Owsik mógł zaspokajać swoje popędy. Jeszcze więcej oglądajcie TVN i POLSAt i wysyłajcie swoje dzieci do różnych Owsików aby ci zaspakajali swoje chucie a wam wmówią że to jest obywatelski Biedny,oglupiony ciemnogród marznący na miesięcznicach aby jarson mógł zaspokajać swoje widzimisie....
Avatar