wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Wózek dokumentów o krzewach na Skwerze Niepodległości w Puławach

Dodano: 5 listopada 2016, 18:08

To obraz tego, czym zajmowały się komórki Urzędu Miasta  w ostatnich latach – mówiła wiceprezydent Ewa Wójcik, wyjaśniając obecność wózka z dokumentami (fot. Radosław Szczęch)
To obraz tego, czym zajmowały się komórki Urzędu Miasta w ostatnich latach – mówiła wiceprezydent Ewa Wójcik, wyjaśniając obecność wózka z dokumentami (fot. Radosław Szczęch)

To już najprawdopodobniej koniec kilkuletniej dyskusji na temat roślinności na Skwerze Niepodległości. Urzędnicy przytargali na sesję wózek z dokumentacją odnośnie tej sprawy. Pracę nad tematem zakończyła też komisja rewizyjna rady miasta.

Dyskusja o tym, czy nasadzenia roślin na skwerze były dokonane zgodnie z projektem toczy się od kilku lat. O tym, że mieszkańcy otrzymali zubożoną wersję skweru, w stosunku do pierwotnych założeń, przekonany jest radny Paweł Maj. Jego zdaniem istnieją dowody na to, że tuż po zakończeniu rewitalizacji skweru, brakowało wielu drzew i krzewów. Z opinią radnego nie zgadzają się władze miasta i liczne instytucje, które otrzymały doniesienia wskazujące na nieprawidłowości. Podczas ostatniej sesji przypomniał o tym prezydent Janusz Grobel.

– Ta sprawa toczy się już ładnych parę lat. Badały ją CBA, Urząd Zamówień Publicznych, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, Regionalna Izba Obrachunkowa, Urząd Marszałkowski, Wojewoda Lubelski, Policja, Prokuratura, WFŚiGW i Urząd Miasta Puławy, ale to radnemu (Majowi przyp.) nie wystarczyło – mówił prezydent, a żeby zobrazować to, ile czasu i pracy włożono w wyjaśnianie zawiłości dotyczących skweru, urzędnicy na salę obrad przyprowadzili wózek, którym wjechały akta dotyczące tego tematu.

– To obraz tego, czym zajmowały się przez ostatnie lata komórki Urzędu Miasta – wyjaśniła obecność tego rekwizytu wiceprezydent Ewa Wójcik.

Janusz Grobel przytoczył natomiast informacje przekazane przez autorkę projektu skweru, Annę Śniegocką-Pawłowską, która wyjaśniła, że symboli na rysunkach nie należy odczytywać dosłownie. W opinii prezydenta, radni nie powinni mieć żadnych uwag do roślinności, a wszelkie niezgodności pomiędzy stanem faktycznym, a projektem wytłumaczył jako skutek obumierania niektórych roślin lub ich dewastacji.

Tego rodzaju wyjaśnienia nie przekonały jednak radnego Pawła Maja, który zwrócił uwagę na to, że drzewa nie mogły ulec dewastacji. – Jak rośliny mogły zostać zniszczone, skoro ich tam wtedy nie było? Podkreślam, że my mieliśmy prawo zbadać tę sprawę i ustosunkować się do niej, a pokazywanie przy tej okazji teczek z dokumentami to zwyczajna gra na naszych emocjach – ripostował.

Sprawą zajmowała się komisja rewizyjna rady miasta. Jej szef Ignacy Czeżyk przyznał, że nie udało się osiągnąć porozumienia, ale podziękował Krzysztofowi Szczepańskiemu (byłemu dyrektorowi ZIM) za złożone wyjaśnienia i zaproponował zakończenie badania tej sprawy.

Za przyjęciem protokołu komisji rewizyjnej opowiedziało się 6 radnych, 1 był przeciw a 9 wstrzymało się od głosu.

Użytkownik niezarejestrowany
Puławianin
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2016 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka niepodległość taki skwer.
Rozwiń
Puławianin
Puławianin (6 listopada 2016 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skwer Niepodległości? Wstyd! Obesrany przez ptaki, ubłocony. Tylko panowie sączący alkohol tu siedzą.
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2016 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poza tym artykuł powinien być napisany zrozumiale a nie tak ze trzeba się błąkać w domysłach
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2016 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiec jak Ty zrozumiałeś, w przeciwieństwie do nas głupców, to wytłumacz co zawiera protokół przyjęty przez radnych? Przeciwko czemu oponował tak Grobel? To w końcu radny Maj miał racje bo przecież rada miasta przyjęła jakiś tajemniczy protokół czy Grobel? Brakuje tych krzaków czy nie? Bo ja czytając ten artykuł nie wiem.
Rozwiń
ggg
ggg (6 listopada 2016 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po lekturze komentarzy widać, że czytanie ze zrozumieniem to wciąż unikalna umiejętność :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!