Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 marca 2013 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Wpłacili pieniądze, a budowa się przeciąga

0 37 A A
Kompleks Panorama przy ul. Piłsudskiego w Puławach (Alarm24)
Kompleks Panorama przy ul. Piłsudskiego w Puławach (Alarm24)

Klienci puławskiego dewelopera boją się, że stracą pieniądze i mieszkania. Wszystko przez przeciągającą się budowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o kompleks Panorama przy ul. Piłsudskiego w Puławach. Prace budowlane ciągną się od lat. W grudniu 2011 roku blok był już w zamkniętym stanie surowym. Teraz gotowa jest elewacja. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy lokatorzy dostaną klucze do swoich mieszkań.

– Deweloper nie wywiązuje się z umowy. Ciągle przekłada terminy oddania budynku – mówi pan Grzegorz, którego rodzina kupiła jedno z mieszkań. – Blok miał być gotowy w listopadzie 2011 roku, potem jesienią 2012, ale nadal nie jest.

Nasz Czytelnik podpisał z deweloperem umowę notarialną. Jak wylicza, wpłacił już 100 tys. zł. Kolejne 160 tys. zł miał przekazać na trzy dni przed ostatecznym przekazaniem mieszkania. Termin ten wyznaczono na 15 stycznia tego roku.

– Tymczasem, deweloper chce wszystkich pieniędzy już teraz, mówiąc, że nie ma za co skończyć prac – dodaje pan Grzegorz. – Nie wiadomo, kiedy budowa się skończy. Nie wiem, co robić.

Osób w podobnej sytuacji jest więcej. – Moja koleżanka kupiła tam mieszkanie i jest załamana – relacjonuje pan Grzegorz. – Sprzedała swoje stare mieszkanie, zaciągnęła kredyt na nowe i od półtora roku mieszka na stancji. Nie stać jej na spłatę wszystkich zobowiązań.

Co na to deweloper? – Nie zamierzam o tym dyskutować. Jest wiele ciekawszych tematów – kwituje Czesław Bicki, prezes spółki Panorama. I dodaje: Budynek jest właściwie gotowy.

Deweloper utrzymuje, że opóźnienia wynikają wyłącznie z przedłużających się formalności. – Inwestycja nie jest zagrożona. Jesteśmy w stanie samodzielnie dokończyć wszystkie prace – zapewnia Bicki.

• Kiedy klienci dostaną klucze do mieszkań?

– Skąd mogę wiedzieć? Nie jestem w stanie przewidzieć, co wymyślą urzędnicy – odpowiada Bicki.
Co powinni zrobić klienci Panoramy?

– Generalnie, takie sytuacje to kwadratura koła – ocenia Tomasz Iwan z biura nieruchomości Kleczkowski w Lublinie. – Jeśli deweloper nie ma pieniędzy, to brak wpłat oznacza bankructwo. Z kolei przekazanie mu całości środków to spore ryzyko.

Na takie sytuacje jest jednak sposób. – Klienci powinni wspólnie przekazać resztę należności za mieszkania, ale przy maksymalnej kontroli – radzi Iwan. – Powinni się zorganizować i zapłacić bezpośrednio wykonawcom. Wcześniej jednak muszą sprawdzić, czy pieniądze od lokatorów wystarczą na dokończenie prac. To sposób na cywilizowane rozwiązanie problemu.

Fachowcy radzą też, by wymóc na deweloperze podpisanie notarialnego porozumienia. Należy w nim ująć m.in. wszelkie dokonane już wpłaty, pozostałe należności oraz roszczenia dotyczące prawa własności poszczególnych mieszkań.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pan W. / 7 lutego 2014 o 21:08

Historia z happy endem. Budynek został oddany do użytku, pierwszy akt notarialny podpisany. Kolejne akty czekają na właścicieli mieszkań. Bicki - jak go tu z nazwiska wymieniacie - dokończył inwestycję, doprowadził do odbiorów pomimo, że cała inwestycja stała pod znakiem zapytania. Dał radę. Z pewnością pomógł mu w tym jego zacięty charakter, który tak tutaj wypominacie. Mało tego: nie wyjechał za granicę za pieniądze lokatorów i nie ogłosił upadłości. Nie zginął też żaden kolejny poseł ...Ba ! Ktoś się tu wyżej  o śmietnik martwił. Otóż jest, stoi , więc sąsiedzi z pobliskich bloków nie muszą się już martwić, że My lokatorzy Panoramy będziemy podrzucać im swoje śmieci. Zarządzanie nieruchomością zgodnie z pierwszym aktem zostało powierzone wspólnocie mieszkańców, więc opowieści o tym, że Bicki będzie na nas dodatkowo zarabiał są wyssane z palca...podobnie jak cała reszta tych dywagacji...

A tak całkiem serio: Żaden z nabywców nie zrezygnował. Większość z nas już tutaj mieszka. Nawet pan Grzegorz bohater powyższego artykułu. Wszyscy się znamy, organizujemy spotkania blokowe a Pan Bicki, którego cała ta sytuacja wiele nauczyła - stara się słuchać naszych sugestii. Chociażby tych związanych z miejscami garażowymi. My też wiele się nauczyliśmy - przede wszystkim tego, by być czujnym, dokładnie czytać umowy i nie słuchać plotek, tylko rzetelnie sprawdzać każdą informację.

Historia z happy endem. Budynek został oddany do użytku, pierwszy akt notarialny podpisany. Kolejne akty czekają na właścicieli mieszkań. Bicki - jak go tu z nazwiska wymieniacie - dokończył inwestycję, doprowadził do odbiorów pomimo, że cała inwestycja stała pod znakiem zapytania. Dał radę. Z pewnością pomógł mu w tym jego zacięty charakter, który tak tutaj wypominacie. Mało tego: nie wyjechał za granicę za pieniądze lokatorów i nie ogłosił upadłości. Nie zginął też żaden kolejny poseł ...Ba ! Ktoś się tu wyżej  o śmietnik martwił. ... rozwiń

Avatar
mario58 / 4 lutego 2014 o 16:39

Dziś deweloper zaczął podpisywać pierwsze końcowe akty notarialne. NO wreszcie doczekaliśmy się. Ale jestem szczęśliwy.

Avatar
paula / 5 października 2013 o 19:29

jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja lokatorów?Mieszkacie już?Zastanawiam się nad kupnem, a więc proszę o odpowiedź jak się mieszka,czy cała sytuacja z tymi opóźnieniami została wyjaśniona?!:) :excl:

Avatar
Gość / 16 maja 2013 o 09:58
to zastanawiające..jeszcze nie oddany, a ludzie mieszkaja... rozumiem- jakis odbiór straży, czy elektryków opóźniony chwilę- można zamieszkać. ale tu budynek w ogóle nie jest jeszcze dopuszczony! kto zezwala na to, żeby tam już mieszkać? gdzie słynna pani inspektor z powiatu, co ludzi z domów wyrzuca? tu nie widzi?
Avatar
lokator2 / 11 maja 2013 o 19:32
jeszcze nie jest oddane
Avatar
Katarzyna / 22 kwietnia 2013 o 11:18
a jak sprawy wyglądają na dzień dzisiejszy? chodzą słuchy, iż Developer wyjechał/zniknął...
co z budynkiem ?
Avatar
lokator / 21 marca 2013 o 15:47
[quote name='puławy' timestamp='1363633425' post='746791']
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ze straży pożarnej
Wreszcie Inwestycja Panorama o której tyle tu piszecie. Jak widać każde nowe budownictwo boryka się z dokładnie tymi samymi problemami. To, co z pewnością można zarzucić Panu B. to zły wybór firmy wykonującej, ale też żadna z tego typu firm, startując do przetargu o wykonanie inwestycji nie ma wypisane na czole: mamy problemy finansowe, więc kombinujemy jak się da !!! Opóźnienia w budowie wynikły przede wszystkim z upadłości firmy Fortex. Ci, którzy odrobinę znają się na budowlace ( a tu widzę takich brak) wiedzą, że przekazanie inwestycji z jednej firmy budowlanej do drugiej firmy budowlanej wiąże się z tzw. papierologią, która niestety trwa sporo czasu. Obecnie budynek Panoramy kończą dwie firmy budowlane w tym jedna z czołowych firm lubelskich. I tu kłania się rzetelne dziennikarstwo: gdzie rozmowa z przedstawicielami Invest budu? Może gdyby pan dziennikarz zadał sobie trud i zadzwonił, by sprawdzić, czy plotki o tym, że Pan B. nie płaci są prawdziwe, nie byłoby całego tego szumu i większości durnych komentarzy, które możemy tu przeczytać. Panie Jacku Szydłowski, autorze atrykułu, a gdzie podziała się złota zasada 5W ??? W całym artykule brak próby odpowiedzi na pytanie: Dlaczego inwestycja się przedłuża. Bez tego, nakręcił Pan tylko spiralę domysłów i plotek, które nikomu nie służą.
[/quote]

Gratulacje!!! W końcu jakiś komentarz na poziomie. Dziękuję za tą wypowiedź.
[quote name='puławy' timestamp='1363633425' post='746791']
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ... rozwiń
Avatar
puławy / 18 marca 2013 o 20:03
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ze straży pożarnej
Wreszcie Inwestycja Panorama o której tyle tu piszecie. Jak widać każde nowe budownictwo boryka się z dokładnie tymi samymi problemami. To, co z pewnością można zarzucić Panu B. to zły wybór firmy wykonującej, ale też żadna z tego typu firm, startując do przetargu o wykonanie inwestycji nie ma wypisane na czole: mamy problemy finansowe, więc kombinujemy jak się da !!! Opóźnienia w budowie wynikły przede wszystkim z upadłości firmy Fortex. Ci, którzy odrobinę znają się na budowlace ( a tu widzę takich brak) wiedzą, że przekazanie inwestycji z jednej firmy budowlanej do drugiej firmy budowlanej wiąże się z tzw. papierologią, która niestety trwa sporo czasu. Obecnie budynek Panoramy kończą dwie firmy budowlane w tym jedna z czołowych firm lubelskich. I tu kłania się rzetelne dziennikarstwo: gdzie rozmowa z przedstawicielami Invest budu? Może gdyby pan dziennikarz zadał sobie trud i zadzwonił, by sprawdzić, czy plotki o tym, że Pan B. nie płaci są prawdziwe, nie byłoby całego tego szumu i większości durnych komentarzy, które możemy tu przeczytać. Panie Jacku Szydłowski, autorze atrykułu, a gdzie podziała się złota zasada 5W ??? W całym artykule brak próby odpowiedzi na pytanie: Dlaczego inwestycja się przedłuża. Bez tego, nakręcił Pan tylko spiralę domysłów i plotek, które nikomu nie służą.
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ze straży pożarnej
Wreszcie Inwestycja Panorama o której tyle tu piszecie. Jak wida... rozwiń
Avatar
giks / 18 marca 2013 o 17:20
[quote name='gosc' timestamp='1363530731' post='746285']
Panie Grzegorzu-sprawco całego zamieszania, co Panu dał ten "artykulik"? pisany zresztą przez niedoinformowanego dziennikarzynę. (nie wspomnę już o śmiesznej wypowiedzi Pana Iwana-naprawdę trzeba być mocno nie douczonym żeby pisać takie bzdury). Z wypowiedzi Pana Grzegorza wynika, że kupił dość nie dawno mieszkanie i nie wie o budowie zbyt wiele, w przeciwieństwie do osób które czekają na mieszkanie ponad rok i doskonale znają sytuację.
W interesie każdego z nabywców jest, aby jak najwięcej osób kupiło mieszkania w tym bloku, choćby dlatego, aby nie trzeba było przez 2-3 lata wysłuchiwać remontów kolejnych nabywców. A Pan chyba chce niepotrzebnie nastraszyć ludzi żeby nikt nie kupował mieszkań w tym bloku. Budowa mogła być zagrożona w maju 2012 kiedy to firma FORTEX zbankrutowała i nie było wiadomo czy ktokolwiek podejmie się dokończenia bloku. Na szczęście Pan Tomasz podjął się tego zadania i na tą chwilę blok jest praktycznie wykończony. Wielu mieszkańców już remontuje swoje mieszkania. A Pan zawsze może zrezygnować, przez tego typu działania na pewno nie otrzyma Pan szybciej kluczy-a być może wręcz przeciwnie.
[/quote] Pisze żę żada od niego reszte kasy bo odbioru mu nie podpisze,sam gość mu utrudnia. reszta kasy miała być chyba trzy dni przed podpisywaniem aktów notarialnych tak ma w umowie notarialnej, to o co mu chodzi gościu. tak podpisal i tak bedzie. po drugie strasznie jest pan Bicki nie miły dla klijentów którzy chcą kupić od niego mieszkania
[quote name='gosc' timestamp='1363530731' post='746285']
Panie Grzegorzu-sprawco całego zamieszania, co Panu dał ten "artykulik"? pisany zresztą przez niedoinformowanego dziennikarzynę. (nie wspomnę już o śmiesznej wypowiedzi Pana Iwana-naprawdę trzeba być mocno nie douczonym żeby pisać takie bzdury). Z wypowiedzi Pana Grzegorza wynika, że kupił dość nie dawno mieszkanie i nie wie o budowie zbyt wiele, w przeciwieństwie do osób które czekają na mieszkanie ponad rok i doskonale znają sytuację.
W i... rozwiń
Avatar
gosc-m / 18 marca 2013 o 12:29
[quote name='olo' timestamp='1363588033' post='746497']
Mam pojęcie, nie rozpaczaj. Rozumiem, że wykańczasz juz swoje mieszkanie i wkurzyłeś się, że napisałem iż "dziura w ziemi". OK. W pełni rozumiem ropzgoryczenie tych, którzy kupili tam mieszkanie, i szkoda mi was. Dziure w ziemi potraktuj metaforycznie, weź też pod uwagę, że budynek nie jest jeszcze oddany do użytkowania. Nie twierdzę, że w końcu go nie oddadzą. Ale kto wie, kiredy to nastąpi...
Poza tym znam przypadki, że sufit poleciał w kilku mieszkaniach. A jak sufit leci w mieszkaniu zaraz po jego wykonaniu, to nie świadczy to o dobrej jakości budowania... taki blok to bomba z opóźnionym zapłonem. Nie - nie zawali się zapewne. Ale wspomnisz moje słowa, jak zaczniesz krzyczeć "ku*** mać" gdy zobaczysz rysy na ścianach za jakiś czas, albo kałużę w garażu, czy też opłatę za zarządzanie od pana B....
[/quote]


Oczywiście, były takie przypadki i już zostały te mieszkania poprawione, ale wskaż mi choć jeden blok wybudowany w ostatnich latach który został oddany do użytku bez najmniejszych problemów. Takie bloki nie istnieją i są ta minusy bloków w stanie developerskim, np.brak prądu przed długie miesiące na osiedlu olimpijskim. A czy w którymkolwiek nowym bloku nie pękają ściany? Oczywiście że będą pękać w każdym bloku, budynek pracuje i nie ma na to rady. Także możemy wymieniać minusy bloku w stanie developerskim bo na pewno jest ich sporo, zarówno tego bloku jak i każdego innego, ale ja widzę zdecydowanie więcej plusów dlatego pomimo trudności czekamy już baaardzo długo na mieszkanie i nie zamierzamy rezygnować tylko remontujemy. Dlatego wkurzają mnie tego typu opinie, jestem na budowie CODZIENNIE i doskonale znam stan faktyczny, a to że nie rezygnuję świadczy najlepiej o tym że nie ma takiej tragedii jak tu piszą wszyscy znawcy którzy nie kupili mieszkania a najlepiej wszystko wiedzą i tylko zniechęcają innych.
[quote name='olo' timestamp='1363588033' post='746497']
Mam pojęcie, nie rozpaczaj. Rozumiem, że wykańczasz juz swoje mieszkanie i wkurzyłeś się, że napisałem iż "dziura w ziemi". OK. W pełni rozumiem ropzgoryczenie tych, którzy kupili tam mieszkanie, i szkoda mi was. Dziure w ziemi potraktuj metaforycznie, weź też pod uwagę, że budynek nie jest jeszcze oddany do użytkowania. Nie twierdzę, że w końcu go nie oddadzą. Ale kto wie, kiredy to nastąpi...
Poza tym znam przypadki, że sufit poleciał w ki... rozwiń
Avatar
pan W. / 7 lutego 2014 o 21:08

Historia z happy endem. Budynek został oddany do użytku, pierwszy akt notarialny podpisany. Kolejne akty czekają na właścicieli mieszkań. Bicki - jak go tu z nazwiska wymieniacie - dokończył inwestycję, doprowadził do odbiorów pomimo, że cała inwestycja stała pod znakiem zapytania. Dał radę. Z pewnością pomógł mu w tym jego zacięty charakter, który tak tutaj wypominacie. Mało tego: nie wyjechał za granicę za pieniądze lokatorów i nie ogłosił upadłości. Nie zginął też żaden kolejny poseł ...Ba ! Ktoś się tu wyżej  o śmietnik martwił. Otóż jest, stoi , więc sąsiedzi z pobliskich bloków nie muszą się już martwić, że My lokatorzy Panoramy będziemy podrzucać im swoje śmieci. Zarządzanie nieruchomością zgodnie z pierwszym aktem zostało powierzone wspólnocie mieszkańców, więc opowieści o tym, że Bicki będzie na nas dodatkowo zarabiał są wyssane z palca...podobnie jak cała reszta tych dywagacji...

A tak całkiem serio: Żaden z nabywców nie zrezygnował. Większość z nas już tutaj mieszka. Nawet pan Grzegorz bohater powyższego artykułu. Wszyscy się znamy, organizujemy spotkania blokowe a Pan Bicki, którego cała ta sytuacja wiele nauczyła - stara się słuchać naszych sugestii. Chociażby tych związanych z miejscami garażowymi. My też wiele się nauczyliśmy - przede wszystkim tego, by być czujnym, dokładnie czytać umowy i nie słuchać plotek, tylko rzetelnie sprawdzać każdą informację.

Historia z happy endem. Budynek został oddany do użytku, pierwszy akt notarialny podpisany. Kolejne akty czekają na właścicieli mieszkań. Bicki - jak go tu z nazwiska wymieniacie - dokończył inwestycję, doprowadził do odbiorów pomimo, że cała inwestycja stała pod znakiem zapytania. Dał radę. Z pewnością pomógł mu w tym jego zacięty charakter, który tak tutaj wypominacie. Mało tego: nie wyjechał za granicę za pieniądze lokatorów i nie ogłosił upadłości. Nie zginął też żaden kolejny poseł ...Ba ! Ktoś się tu wyżej  o śmietnik martwił. ... rozwiń

Avatar
mario58 / 4 lutego 2014 o 16:39

Dziś deweloper zaczął podpisywać pierwsze końcowe akty notarialne. NO wreszcie doczekaliśmy się. Ale jestem szczęśliwy.

Avatar
paula / 5 października 2013 o 19:29

jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja lokatorów?Mieszkacie już?Zastanawiam się nad kupnem, a więc proszę o odpowiedź jak się mieszka,czy cała sytuacja z tymi opóźnieniami została wyjaśniona?!:) :excl:

Avatar
Gość / 16 maja 2013 o 09:58
to zastanawiające..jeszcze nie oddany, a ludzie mieszkaja... rozumiem- jakis odbiór straży, czy elektryków opóźniony chwilę- można zamieszkać. ale tu budynek w ogóle nie jest jeszcze dopuszczony! kto zezwala na to, żeby tam już mieszkać? gdzie słynna pani inspektor z powiatu, co ludzi z domów wyrzuca? tu nie widzi?
Avatar
lokator2 / 11 maja 2013 o 19:32
jeszcze nie jest oddane
Avatar
Katarzyna / 22 kwietnia 2013 o 11:18
a jak sprawy wyglądają na dzień dzisiejszy? chodzą słuchy, iż Developer wyjechał/zniknął...
co z budynkiem ?
Avatar
lokator / 21 marca 2013 o 15:47
[quote name='puławy' timestamp='1363633425' post='746791']
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ze straży pożarnej
Wreszcie Inwestycja Panorama o której tyle tu piszecie. Jak widać każde nowe budownictwo boryka się z dokładnie tymi samymi problemami. To, co z pewnością można zarzucić Panu B. to zły wybór firmy wykonującej, ale też żadna z tego typu firm, startując do przetargu o wykonanie inwestycji nie ma wypisane na czole: mamy problemy finansowe, więc kombinujemy jak się da !!! Opóźnienia w budowie wynikły przede wszystkim z upadłości firmy Fortex. Ci, którzy odrobinę znają się na budowlace ( a tu widzę takich brak) wiedzą, że przekazanie inwestycji z jednej firmy budowlanej do drugiej firmy budowlanej wiąże się z tzw. papierologią, która niestety trwa sporo czasu. Obecnie budynek Panoramy kończą dwie firmy budowlane w tym jedna z czołowych firm lubelskich. I tu kłania się rzetelne dziennikarstwo: gdzie rozmowa z przedstawicielami Invest budu? Może gdyby pan dziennikarz zadał sobie trud i zadzwonił, by sprawdzić, czy plotki o tym, że Pan B. nie płaci są prawdziwe, nie byłoby całego tego szumu i większości durnych komentarzy, które możemy tu przeczytać. Panie Jacku Szydłowski, autorze atrykułu, a gdzie podziała się złota zasada 5W ??? W całym artykule brak próby odpowiedzi na pytanie: Dlaczego inwestycja się przedłuża. Bez tego, nakręcił Pan tylko spiralę domysłów i plotek, które nikomu nie służą.
[/quote]

Gratulacje!!! W końcu jakiś komentarz na poziomie. Dziękuję za tą wypowiedź.
[quote name='puławy' timestamp='1363633425' post='746791']
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ... rozwiń
Avatar
puławy / 18 marca 2013 o 20:03
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ze straży pożarnej
Wreszcie Inwestycja Panorama o której tyle tu piszecie. Jak widać każde nowe budownictwo boryka się z dokładnie tymi samymi problemami. To, co z pewnością można zarzucić Panu B. to zły wybór firmy wykonującej, ale też żadna z tego typu firm, startując do przetargu o wykonanie inwestycji nie ma wypisane na czole: mamy problemy finansowe, więc kombinujemy jak się da !!! Opóźnienia w budowie wynikły przede wszystkim z upadłości firmy Fortex. Ci, którzy odrobinę znają się na budowlace ( a tu widzę takich brak) wiedzą, że przekazanie inwestycji z jednej firmy budowlanej do drugiej firmy budowlanej wiąże się z tzw. papierologią, która niestety trwa sporo czasu. Obecnie budynek Panoramy kończą dwie firmy budowlane w tym jedna z czołowych firm lubelskich. I tu kłania się rzetelne dziennikarstwo: gdzie rozmowa z przedstawicielami Invest budu? Może gdyby pan dziennikarz zadał sobie trud i zadzwonił, by sprawdzić, czy plotki o tym, że Pan B. nie płaci są prawdziwe, nie byłoby całego tego szumu i większości durnych komentarzy, które możemy tu przeczytać. Panie Jacku Szydłowski, autorze atrykułu, a gdzie podziała się złota zasada 5W ??? W całym artykule brak próby odpowiedzi na pytanie: Dlaczego inwestycja się przedłuża. Bez tego, nakręcił Pan tylko spiralę domysłów i plotek, które nikomu nie służą.
osiedle Olimpijskie - lokatorzy z aktem notarialnym ale bez odbioru technicznego z OPEC'u i Lubzelu.
osiedle Piaski - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami z dostawą prądu, odpadającymi tynkami na klatkach schodowych, wodą w garażach etc.
osiedle Słoneczny Stok - lokatorzy z aktem notarialnym ale z problemami podmokłych garaży przy każdej większej ulewie.
biurowiec HTM - budynek funckjonuje ale do dziś dzień nie ma odbioru ze straży pożarnej
Wreszcie Inwestycja Panorama o której tyle tu piszecie. Jak wida... rozwiń
Avatar
giks / 18 marca 2013 o 17:20
[quote name='gosc' timestamp='1363530731' post='746285']
Panie Grzegorzu-sprawco całego zamieszania, co Panu dał ten "artykulik"? pisany zresztą przez niedoinformowanego dziennikarzynę. (nie wspomnę już o śmiesznej wypowiedzi Pana Iwana-naprawdę trzeba być mocno nie douczonym żeby pisać takie bzdury). Z wypowiedzi Pana Grzegorza wynika, że kupił dość nie dawno mieszkanie i nie wie o budowie zbyt wiele, w przeciwieństwie do osób które czekają na mieszkanie ponad rok i doskonale znają sytuację.
W interesie każdego z nabywców jest, aby jak najwięcej osób kupiło mieszkania w tym bloku, choćby dlatego, aby nie trzeba było przez 2-3 lata wysłuchiwać remontów kolejnych nabywców. A Pan chyba chce niepotrzebnie nastraszyć ludzi żeby nikt nie kupował mieszkań w tym bloku. Budowa mogła być zagrożona w maju 2012 kiedy to firma FORTEX zbankrutowała i nie było wiadomo czy ktokolwiek podejmie się dokończenia bloku. Na szczęście Pan Tomasz podjął się tego zadania i na tą chwilę blok jest praktycznie wykończony. Wielu mieszkańców już remontuje swoje mieszkania. A Pan zawsze może zrezygnować, przez tego typu działania na pewno nie otrzyma Pan szybciej kluczy-a być może wręcz przeciwnie.
[/quote] Pisze żę żada od niego reszte kasy bo odbioru mu nie podpisze,sam gość mu utrudnia. reszta kasy miała być chyba trzy dni przed podpisywaniem aktów notarialnych tak ma w umowie notarialnej, to o co mu chodzi gościu. tak podpisal i tak bedzie. po drugie strasznie jest pan Bicki nie miły dla klijentów którzy chcą kupić od niego mieszkania
[quote name='gosc' timestamp='1363530731' post='746285']
Panie Grzegorzu-sprawco całego zamieszania, co Panu dał ten "artykulik"? pisany zresztą przez niedoinformowanego dziennikarzynę. (nie wspomnę już o śmiesznej wypowiedzi Pana Iwana-naprawdę trzeba być mocno nie douczonym żeby pisać takie bzdury). Z wypowiedzi Pana Grzegorza wynika, że kupił dość nie dawno mieszkanie i nie wie o budowie zbyt wiele, w przeciwieństwie do osób które czekają na mieszkanie ponad rok i doskonale znają sytuację.
W i... rozwiń
Avatar
gosc-m / 18 marca 2013 o 12:29
[quote name='olo' timestamp='1363588033' post='746497']
Mam pojęcie, nie rozpaczaj. Rozumiem, że wykańczasz juz swoje mieszkanie i wkurzyłeś się, że napisałem iż "dziura w ziemi". OK. W pełni rozumiem ropzgoryczenie tych, którzy kupili tam mieszkanie, i szkoda mi was. Dziure w ziemi potraktuj metaforycznie, weź też pod uwagę, że budynek nie jest jeszcze oddany do użytkowania. Nie twierdzę, że w końcu go nie oddadzą. Ale kto wie, kiredy to nastąpi...
Poza tym znam przypadki, że sufit poleciał w kilku mieszkaniach. A jak sufit leci w mieszkaniu zaraz po jego wykonaniu, to nie świadczy to o dobrej jakości budowania... taki blok to bomba z opóźnionym zapłonem. Nie - nie zawali się zapewne. Ale wspomnisz moje słowa, jak zaczniesz krzyczeć "ku*** mać" gdy zobaczysz rysy na ścianach za jakiś czas, albo kałużę w garażu, czy też opłatę za zarządzanie od pana B....
[/quote]


Oczywiście, były takie przypadki i już zostały te mieszkania poprawione, ale wskaż mi choć jeden blok wybudowany w ostatnich latach który został oddany do użytku bez najmniejszych problemów. Takie bloki nie istnieją i są ta minusy bloków w stanie developerskim, np.brak prądu przed długie miesiące na osiedlu olimpijskim. A czy w którymkolwiek nowym bloku nie pękają ściany? Oczywiście że będą pękać w każdym bloku, budynek pracuje i nie ma na to rady. Także możemy wymieniać minusy bloku w stanie developerskim bo na pewno jest ich sporo, zarówno tego bloku jak i każdego innego, ale ja widzę zdecydowanie więcej plusów dlatego pomimo trudności czekamy już baaardzo długo na mieszkanie i nie zamierzamy rezygnować tylko remontujemy. Dlatego wkurzają mnie tego typu opinie, jestem na budowie CODZIENNIE i doskonale znam stan faktyczny, a to że nie rezygnuję świadczy najlepiej o tym że nie ma takiej tragedii jak tu piszą wszyscy znawcy którzy nie kupili mieszkania a najlepiej wszystko wiedzą i tylko zniechęcają innych.
[quote name='olo' timestamp='1363588033' post='746497']
Mam pojęcie, nie rozpaczaj. Rozumiem, że wykańczasz juz swoje mieszkanie i wkurzyłeś się, że napisałem iż "dziura w ziemi". OK. W pełni rozumiem ropzgoryczenie tych, którzy kupili tam mieszkanie, i szkoda mi was. Dziure w ziemi potraktuj metaforycznie, weź też pod uwagę, że budynek nie jest jeszcze oddany do użytkowania. Nie twierdzę, że w końcu go nie oddadzą. Ale kto wie, kiredy to nastąpi...
Poza tym znam przypadki, że sufit poleciał w ki... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino
film

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino 0 0

Biało czerwone piłki plażowe z logo Instytutu Pamięci Narodowej, w którym znajduje się godło Polski, zamówił lubelski oddział IPN. Patriotyczny gadżet wywołał wiele skrajnych emocji.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca 0 0

W weekend na Arenie Lublin zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Chłopców U-12 „Duńczyk Cup 2018. Udział w zawodach wezmą chociażby akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań Zagłębia Lubin, ale i Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna.

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 1 4

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 2 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 1 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 4 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 6 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 3

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 93 28

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 9

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 2

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 12 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 14 8

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 4 44

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.