Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 marca 2009 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Wszy gryzą gimnazjalistów z Puław

0 25 A A

Higienistka sprawdziła dokładnie każdą głowę. Okazało się, że z 23 uczniów aż 16 miało wszy. To nie historia sprzed lat, wszawica została odkryta wczoraj w Gimnazjum nr 1 w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Rano zostaliśmy wezwani do pani higienistki, która zaczęła sprawdzać nam głowy - opowiada jedna z uczennic puławskiego Gimnazjum nr 1. - Niektóre dziewczyny płakały, bo mają bardzo ładne i długie włosy i pewnie będą je musiały obciąć - dodaje dziewczynka.

Higienistka zaczęła sprawdzać głowy uczniów w poszukiwaniu wszy po sygnale jaki dotarł do dyrekcji. - Dostaliśmy taką informację od jednego z rodziców - opowiada Robert Och, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Puławach.

Poszukiwania przyniosły efekt, bo aż u 16 z 23 uczniów w klasie znaleziono wszy. Sprawdzono nie tylko uczniów tej klasy, ale również całą szkołę. U innych uczniów wszy, na szczęście, nie było. Uczniowie zarażonej klasy zostali zwolnieni do domu. Dostali też nazwę preparatu, który mają stosować przez najbliższe dni. - Dzieci mają zastosować się do zaleceń pielęgniarki i do szkoły wracają dopiero w poniedziałek - powiedziała nam Halina Wojtysiak, wychowawczyni klasy.

Całą sytuacją są zszokowani nie tylko uczniowie, ale również rodzice. - Kiedy córka opowiedziała mi o wszystkim, aż nie chciało mi się w to wierzyć. Jak to możliwe, żeby w XXI wieku dzieci miały wszy. Od razu poszłam kupić ten preparat i teraz będę musiała wszystkim w domu robić zabieg - denerwuje się matka dziewczynki.

- Zdarzają się takie przypadki, ale raczej sporadycznie - mówi Andrzej Korpysz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, która mieści się w tym samym budynku co gimnazjum.
Również lekarze przyznają, że trafiają do nich pacjenci z wszami. - Wszyscy rodzice powinni sprawdzać wygląd włosów swoich dzieci. Jeżeli cokolwiek będzie budzić wątpliwości, to trzeba wybrać się do lekarza, który stwierdzi, czy mamy do czynienia z uczuleniem czy wszami - radzi Elżbieta Szymańska, lekarka rodzinna z Puław.

Problemem wszawicy zajmował się także ostatnio rzecznik praw dziecka.

W styczniu do wszystkich kuratorów oświaty wysłał list z apelem o podjęcie działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby.

- Impulsem do zajęcia się tematem były sygnały ze szkół i samorządów oraz mediów. Dochodziły do nas informacje, że niektóre szkoły nie przeprowadzają regularnych kontroli higieny uczniów - informuje Marek Żebrowski z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

WSZAWICA

Jest chorobą zakaźną, powodowaną przez pasożyta - wesz głowową (pediculus capitis). Pasożyt ten żyje wyłącznie na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Wielkość dorosłego owada nie przekracza 2-3mm. Larwy wszy (gnidy) mają kolor białawo-brązowy, a rozmiarem przypominają główkę szpilki. Samica składa zwykle od 6 do 8 jaj dziennie przez kolejne 20 dni. Dzięki substancji klejącej mocno przyczepiają się do skóry głowy. W ciągu 10 dni z jajeczek wylęga się larwa, która następnie przekształca się w dorosłego osobnika.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wiktor / 25 lutego 2011 o 13:52
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania p... rozwiń
Avatar
Wiktor / 25 lutego 2011 o 13:46
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania p... rozwiń
Avatar
klik / 11 marca 2009 o 11:48
[quote name='pab' date='6.03.2009, 10:15' post='101766']
W tekście wkradła się literówka. Andrzej Korpysz jest oczywiście dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10, która mieści się w tym samym budynku co Gimnazjum nr 1 w Puławach. Przepraszamy za błąd, który poprawimy.

Pozdrawiam uważnych internautów.

Paweł Buczkowski z
Drogi Panie redaktorze! Przydałoby się więcej rzetelności dziennikarskiej i zwykłej ludzkiej uczciwości- piszcie o czymś, co jest zgodne faktami.Nie zmieniajcie nazwisk, nazw instytucji! . W Dzienniku ostatnio zdarza się Wam pisać o aferach, aferkach, jednym słowem już tytuł ma chwycić i wszyscy kupią gazetkę. Powinniście przeprosić- i to na pierwszej stronie - instytucje, które przez owe pomyłki, najzwyczajniej w świecie obrazili na czołach tych dzieciaków, które ma wszy, a które nie. Zwolniono je do domu , właśnie tak je napiętnowaliście. Beznadzieja kompletna!
[quote name='pab' date='6.03.2009, 10:15' post='101766']
W tekście wkradła się literówka. Andrzej Korpysz jest oczywiście dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10, która mieści się w tym samym budynku co Gimnazjum nr 1 w Puławach. Przepraszamy za błąd, który poprawimy.

Pozdrawiam uważnych internautów.

Paweł Buczkowski z
Drogi Panie redaktorze! Przydałoby się więcej rzetelności dziennikarskiej i zwykłej ludzkiej uczciwości- piszcie o czymś, co jest zgodne faktami.Nie zmieniajcie na... rozwiń
Avatar
nie / 9 marca 2009 o 10:44
Dzieją się różne rzeczy w szkołach podległych Prezydentowi.Może za słabe zainteresowanie placókami?
Avatar
pab / 9 marca 2009 o 09:08
~beta~ napisał:
co za bzdury , masz odwagę to się podpisz cwaniaczku. Informacje w Dzienniku wschodnim są kłamstwem.Nauczycielka , o której się pisze ,że udzielała wywiadu była zdumiona dziś artykułem i nikt z nią nie rozmawiał , a higienistka wcale nie sprawdza nikomu głów, bo jej najczęściej nie ma w ogóle w gabinecie, w wszy pojawiły się też w szkole nr 3 i w szkole nr 10 tylko jakoś Dziennik Wschodni do nich "dziwnym trafem" nie dotarł , bo z reguły opluwa się Gimnazjum nr 1 , w tym mieście staje się to już normą. Żałośni dziennikarze, ale jaki tytuł , takie i dziennikarstwo


Szanowna Pani.
Zapewniam Panią, że podczas pisania tekstu rozmawialiśmy z wychowawczynią klasy. Poza tym informację o tym, że głowy sprawdzała higienistka otrzymaliśmy od dyrektora oraz jednego z rodziców, który zgłosił się do nas z tą sprawą. Jeśli ma Pani inne informacje - kto dzieciom sprawdzał głowy - proszę o podzielenie się nimi.

Pragnę Panią zapewnić, że reagujemy na każdy sygnał otrzymany od Czytelników. Gdyż informacje o wszawicy w jakiejkolwiek szkole nie są ogólnodostępne. I tylko dzięki relacji rodziców oraz uczniów mogliśmy się o tym dowiedzieć. Zarzuca nam Pani, że nie wspomnieliśmy o wszawicy w SP 10 - a sam dyrektor tej Szkoły Podstawowej Andrzej Korpysz wypowiada się w tekście, że u nich też były takie przypadki.

Gdyby Pani zarzuty o tym, że jesteśmy nierzetelni i stronniczy miały jakiekolwiek potwierdzenie, to nasi rozmówcy: wychowawczyni oraz dyrektor mogliby zaprzeczyć faktowi wystąpienia wszawicy w szkole. Tego jednak nie zrobili.

Pozdrawiam
Paweł Buczkowski


Szanowna Pani.
Zapewniam Panią, że podczas pisania tekstu rozmawialiśmy z wychowawczynią klasy. Poza tym informację o tym, że głowy sprawdzała higienistka otrzymaliśmy od dyrektora oraz jednego z rodziców, który zgłosił się do nas z tą sprawą. Jeśli ma Pani inne informacje - kto dzieciom sprawdzał głowy - proszę o podzielenie się nimi.

Pragnę Panią zapewnić, że reagujemy na każdy sygnał otrzymany od Czytelników. Gdyż informacje o wszawicy w jakiejkolwiek szkole nie są ogólnodostępne. I tylko dzię... rozwiń
Avatar
~beta~ / 8 marca 2009 o 18:18
Mam genialną wiadomość dla genialnej dziennikarki - pani KOWALSKIEJ , to będzie HICIOR na weekendowe wydanie DZIENNIKA WSCHODNIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nauczyciele gimnazjum nr 1 ( w liczbie około kilkunastu) mają AIDS , ponad 20 osób ma prątkującą gruźlicę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do dzieła pani redaktor ,, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeee będzie hicior!!!!!!!!!!!!!!
Że to popłuczyny wyssane z palca ? No to co? Przecież takie rzeczy w końcu Pani Szanowna pisze , a sssseeeeeeeeennnnsssaccccccjaaaaaaaaa gwarantowana na caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałe Puławy ,a o to przecież pani chodzi
Mam genialną wiadomość dla genialnej dziennikarki - pani KOWALSKIEJ , to będzie HICIOR na weekendowe wydanie DZIENNIKA WSCHODNIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nauczyciele gimnazjum nr 1 ( w liczbie około kilkunastu) mają AIDS , ponad 20 osób ma prątkującą gruźlicę!!!!&... rozwiń
Avatar
~beta~ / 8 marca 2009 o 07:22
Carolajn napisał:
Dlaczego zatem media nie zostały o tym powiadomione? Jak rozumiem, w DW nie pracują jasnowidzowie i nie dowiedzieli się oni magicznie o tym, że w dziesiątce są wszy. Ktoś dziennikarzy powiadomił. A że z trójki nikt nie powiadomił... Nigdy nie jest za późno. ^^

To kolejny dowód jak Ty niewiele wiesz... W tej szkole - szkole nr 3 - jakto w szkole dzieją się różne rzeczy , ale ja sama wiem ,że wiele po prostu zamiatane jest pod przysłowiowydywan.Jak sobie wyobrażaszartykuł? Wszy w szkole,w której uczą się dzieci samych prominentnych rodziców? No dziewczyno ,trochę logiki...

To kolejny dowód jak Ty niewiele wiesz... W tej szkole - szkole nr 3 - jakto w szkole dzieją się różne rzeczy , ale ja sama wiem ,że wiele po prostu zamiatane jest pod przysłowiowydywan.Jak sobie wyobrażaszartykuł? Wszy w szkole,w której uczą się dzieci samych prominentnych rodziców? No dziewczyno ,trochę logiki... rozwiń
Avatar
Carolajn / 7 marca 2009 o 18:33
~beta~ napisał:
Ja znam przypadki wszy w szkole nr 3 , bo dziecko mojej sąsiadki w tym tygodniu je przywlokło , a rozmawiałam z nią dziś ,była zdenerwowana wszawicą w trójce

Dlaczego zatem media nie zostały o tym powiadomione? Jak rozumiem, w DW nie pracują jasnowidzowie i nie dowiedzieli się oni magicznie o tym, że w dziesiątce są wszy. Ktoś dziennikarzy powiadomił. A że z trójki nikt nie powiadomił... Nigdy nie jest za późno. ^^
Avatar
~beta~ / 7 marca 2009 o 08:32
Carolajn napisał:
No proszę, co za dyskusja się wywiązała.
Przede wszystkim, Dziennik Wschodni TYLKO lub AŻ informuje. Jak na razie, zauważyłam, iż robią to bezstronnie.

A poinformował ktoś o wszach w "trójce" i "dziesiątce"? Wątpię. Zresztą, o ile wiem, i co potwierdzają uczniowie tejże szkoły, tylko w klasie drugiej gimnazjum (ta wspomniana w DW) były wszy.
Na przyszłość bardzo proszę, jeśli rzucać błotem, to z argumentami. Nikomu to nie przeszkodzi. Naprawdę.


No właśnie to ty masz nieaktualne informacje więc bądź łaskawa się nie wypowiadać , bo jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia - lepiej niech nic nie mówi. Ja znam przypadki wszy w szkole nr 3 , bo dziecko mojej sąsiadki w tym tygodniu je przywlokło , a rozmawiałam z nią dziś ,była zdenerwowana wszawicą w trójce ,może zamiast opluwać konkretną klasę trochę się rozejrzysz dokoła


No właśnie to ty masz nieaktualne informacje więc bądź łaskawa się nie wypowiadać , bo jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia - lepiej niech nic nie mówi. Ja znam przypadki wszy w szkole nr 3 , bo dziecko mojej sąsiadki w tym tygodniu je przywlokło , a rozmawiałam z nią dziś ,była zdenerwowana wszawicą w trójce ,może zamiast opluwać konkretną klasę trochę się rozejrzysz dokoła rozwiń
Avatar
uczennica pg1 / 6 marca 2009 o 22:43
chyba nie macie o czym pisać artykułow,bo czepiacie się jakiś wesz, które może mieć KAżDY CZłOWIEK.!
super temat sobie znaleźliście. :/
Avatar
Wiktor / 25 lutego 2011 o 13:52
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania p... rozwiń
Avatar
Wiktor / 25 lutego 2011 o 13:46
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzysci materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Pulawa.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania p... rozwiń
Avatar
klik / 11 marca 2009 o 11:48
[quote name='pab' date='6.03.2009, 10:15' post='101766']
W tekście wkradła się literówka. Andrzej Korpysz jest oczywiście dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10, która mieści się w tym samym budynku co Gimnazjum nr 1 w Puławach. Przepraszamy za błąd, który poprawimy.

Pozdrawiam uważnych internautów.

Paweł Buczkowski z
Drogi Panie redaktorze! Przydałoby się więcej rzetelności dziennikarskiej i zwykłej ludzkiej uczciwości- piszcie o czymś, co jest zgodne faktami.Nie zmieniajcie nazwisk, nazw instytucji! . W Dzienniku ostatnio zdarza się Wam pisać o aferach, aferkach, jednym słowem już tytuł ma chwycić i wszyscy kupią gazetkę. Powinniście przeprosić- i to na pierwszej stronie - instytucje, które przez owe pomyłki, najzwyczajniej w świecie obrazili na czołach tych dzieciaków, które ma wszy, a które nie. Zwolniono je do domu , właśnie tak je napiętnowaliście. Beznadzieja kompletna!
[quote name='pab' date='6.03.2009, 10:15' post='101766']
W tekście wkradła się literówka. Andrzej Korpysz jest oczywiście dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10, która mieści się w tym samym budynku co Gimnazjum nr 1 w Puławach. Przepraszamy za błąd, który poprawimy.

Pozdrawiam uważnych internautów.

Paweł Buczkowski z
Drogi Panie redaktorze! Przydałoby się więcej rzetelności dziennikarskiej i zwykłej ludzkiej uczciwości- piszcie o czymś, co jest zgodne faktami.Nie zmieniajcie na... rozwiń
Avatar
nie / 9 marca 2009 o 10:44
Dzieją się różne rzeczy w szkołach podległych Prezydentowi.Może za słabe zainteresowanie placókami?
Avatar
pab / 9 marca 2009 o 09:08
~beta~ napisał:
co za bzdury , masz odwagę to się podpisz cwaniaczku. Informacje w Dzienniku wschodnim są kłamstwem.Nauczycielka , o której się pisze ,że udzielała wywiadu była zdumiona dziś artykułem i nikt z nią nie rozmawiał , a higienistka wcale nie sprawdza nikomu głów, bo jej najczęściej nie ma w ogóle w gabinecie, w wszy pojawiły się też w szkole nr 3 i w szkole nr 10 tylko jakoś Dziennik Wschodni do nich "dziwnym trafem" nie dotarł , bo z reguły opluwa się Gimnazjum nr 1 , w tym mieście staje się to już normą. Żałośni dziennikarze, ale jaki tytuł , takie i dziennikarstwo


Szanowna Pani.
Zapewniam Panią, że podczas pisania tekstu rozmawialiśmy z wychowawczynią klasy. Poza tym informację o tym, że głowy sprawdzała higienistka otrzymaliśmy od dyrektora oraz jednego z rodziców, który zgłosił się do nas z tą sprawą. Jeśli ma Pani inne informacje - kto dzieciom sprawdzał głowy - proszę o podzielenie się nimi.

Pragnę Panią zapewnić, że reagujemy na każdy sygnał otrzymany od Czytelników. Gdyż informacje o wszawicy w jakiejkolwiek szkole nie są ogólnodostępne. I tylko dzięki relacji rodziców oraz uczniów mogliśmy się o tym dowiedzieć. Zarzuca nam Pani, że nie wspomnieliśmy o wszawicy w SP 10 - a sam dyrektor tej Szkoły Podstawowej Andrzej Korpysz wypowiada się w tekście, że u nich też były takie przypadki.

Gdyby Pani zarzuty o tym, że jesteśmy nierzetelni i stronniczy miały jakiekolwiek potwierdzenie, to nasi rozmówcy: wychowawczyni oraz dyrektor mogliby zaprzeczyć faktowi wystąpienia wszawicy w szkole. Tego jednak nie zrobili.

Pozdrawiam
Paweł Buczkowski


Szanowna Pani.
Zapewniam Panią, że podczas pisania tekstu rozmawialiśmy z wychowawczynią klasy. Poza tym informację o tym, że głowy sprawdzała higienistka otrzymaliśmy od dyrektora oraz jednego z rodziców, który zgłosił się do nas z tą sprawą. Jeśli ma Pani inne informacje - kto dzieciom sprawdzał głowy - proszę o podzielenie się nimi.

Pragnę Panią zapewnić, że reagujemy na każdy sygnał otrzymany od Czytelników. Gdyż informacje o wszawicy w jakiejkolwiek szkole nie są ogólnodostępne. I tylko dzię... rozwiń
Avatar
~beta~ / 8 marca 2009 o 18:18
Mam genialną wiadomość dla genialnej dziennikarki - pani KOWALSKIEJ , to będzie HICIOR na weekendowe wydanie DZIENNIKA WSCHODNIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nauczyciele gimnazjum nr 1 ( w liczbie około kilkunastu) mają AIDS , ponad 20 osób ma prątkującą gruźlicę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do dzieła pani redaktor ,, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeee będzie hicior!!!!!!!!!!!!!!
Że to popłuczyny wyssane z palca ? No to co? Przecież takie rzeczy w końcu Pani Szanowna pisze , a sssseeeeeeeeennnnsssaccccccjaaaaaaaaa gwarantowana na caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałe Puławy ,a o to przecież pani chodzi
Mam genialną wiadomość dla genialnej dziennikarki - pani KOWALSKIEJ , to będzie HICIOR na weekendowe wydanie DZIENNIKA WSCHODNIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nauczyciele gimnazjum nr 1 ( w liczbie około kilkunastu) mają AIDS , ponad 20 osób ma prątkującą gruźlicę!!!!&... rozwiń
Avatar
~beta~ / 8 marca 2009 o 07:22
Carolajn napisał:
Dlaczego zatem media nie zostały o tym powiadomione? Jak rozumiem, w DW nie pracują jasnowidzowie i nie dowiedzieli się oni magicznie o tym, że w dziesiątce są wszy. Ktoś dziennikarzy powiadomił. A że z trójki nikt nie powiadomił... Nigdy nie jest za późno. ^^

To kolejny dowód jak Ty niewiele wiesz... W tej szkole - szkole nr 3 - jakto w szkole dzieją się różne rzeczy , ale ja sama wiem ,że wiele po prostu zamiatane jest pod przysłowiowydywan.Jak sobie wyobrażaszartykuł? Wszy w szkole,w której uczą się dzieci samych prominentnych rodziców? No dziewczyno ,trochę logiki...

To kolejny dowód jak Ty niewiele wiesz... W tej szkole - szkole nr 3 - jakto w szkole dzieją się różne rzeczy , ale ja sama wiem ,że wiele po prostu zamiatane jest pod przysłowiowydywan.Jak sobie wyobrażaszartykuł? Wszy w szkole,w której uczą się dzieci samych prominentnych rodziców? No dziewczyno ,trochę logiki... rozwiń
Avatar
Carolajn / 7 marca 2009 o 18:33
~beta~ napisał:
Ja znam przypadki wszy w szkole nr 3 , bo dziecko mojej sąsiadki w tym tygodniu je przywlokło , a rozmawiałam z nią dziś ,była zdenerwowana wszawicą w trójce

Dlaczego zatem media nie zostały o tym powiadomione? Jak rozumiem, w DW nie pracują jasnowidzowie i nie dowiedzieli się oni magicznie o tym, że w dziesiątce są wszy. Ktoś dziennikarzy powiadomił. A że z trójki nikt nie powiadomił... Nigdy nie jest za późno. ^^
Avatar
~beta~ / 7 marca 2009 o 08:32
Carolajn napisał:
No proszę, co za dyskusja się wywiązała.
Przede wszystkim, Dziennik Wschodni TYLKO lub AŻ informuje. Jak na razie, zauważyłam, iż robią to bezstronnie.

A poinformował ktoś o wszach w "trójce" i "dziesiątce"? Wątpię. Zresztą, o ile wiem, i co potwierdzają uczniowie tejże szkoły, tylko w klasie drugiej gimnazjum (ta wspomniana w DW) były wszy.
Na przyszłość bardzo proszę, jeśli rzucać błotem, to z argumentami. Nikomu to nie przeszkodzi. Naprawdę.


No właśnie to ty masz nieaktualne informacje więc bądź łaskawa się nie wypowiadać , bo jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia - lepiej niech nic nie mówi. Ja znam przypadki wszy w szkole nr 3 , bo dziecko mojej sąsiadki w tym tygodniu je przywlokło , a rozmawiałam z nią dziś ,była zdenerwowana wszawicą w trójce ,może zamiast opluwać konkretną klasę trochę się rozejrzysz dokoła


No właśnie to ty masz nieaktualne informacje więc bądź łaskawa się nie wypowiadać , bo jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia - lepiej niech nic nie mówi. Ja znam przypadki wszy w szkole nr 3 , bo dziecko mojej sąsiadki w tym tygodniu je przywlokło , a rozmawiałam z nią dziś ,była zdenerwowana wszawicą w trójce ,może zamiast opluwać konkretną klasę trochę się rozejrzysz dokoła rozwiń
Avatar
uczennica pg1 / 6 marca 2009 o 22:43
chyba nie macie o czym pisać artykułow,bo czepiacie się jakiś wesz, które może mieć KAżDY CZłOWIEK.!
super temat sobie znaleźliście. :/
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 2 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 13 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!