niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Lada moment o szóstkach i jedynkach z klasówki uczniowie i rodzice będą mogli przeczytać w Internecie. Wszystko za sprawą komputerowego dziennika, który niedługo ruszy w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach.

Do wprowadzenia elektronicznego dziennika szkoła przygotowywała się od dawna. Do pokoju nauczycielskiego zakupiono dwa superszybkie komputery, sam program kilkakrotnie ulepszano, zmieniano. Dziś dziennik jest już prawie gotowy. – Postaramy się wystartować z początkiem grudnia. Właśnie jesteśmy na etapie testowania gotowego już programu – mówi Beata Trzcińska-
Staszczyk, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. – Mam nadzieję, że wszystko się uda.
Każdego dnia do internetowego dziennika będą wpisywane oceny. Wgląd do niego będą mieli, zarówno uczniowie, jak i rodzice. Wystarczy, że znają hasło. – Hasła rozdamy rodzicom na wywiadówce – tłumaczy dyrektorka. – Każdy z rodziców będzie mógł się dostać tylko na konto swojego dziecka. Stopnie kolegów z klasy będą niedostępne.
Ale rodzice będą mogli nie tylko oglądać, jak sprawują się ich pociechy. System stworzy im także możliwości ciągłego kontaktu z nauczycielami. Powstanie więc coś w rodzaju internetowej wywiadówki. – Przy każdym nazwisku zamieścimy rubrykę dotycząca uwag na temat postępów ucznia w szkole. Rodzic nie tylko przeczyta, co nauczyciel sądzi o jego dziecku, ale także będzie mógł wysłać maila, czyli list do nauczyciela z dręczącym go pytaniem – tłumaczy dyrektorka Trzcińska-
Staszczyk.
Czy jakiś sprytny uczeń, znający się na działaniu systemu, będzie mógł podmienić w komputerze ocenę? Dyrektorka jest przekonana, że to niemożliwe. – Choć jestem pewna, że takie próby będą podejmowane – śmieje się.
Tradycyjny dziennik pozostanie w szkole. – Nie możemy z niego zrezygnować ze względów prawnych – wyjaśnia dyrektorka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!