poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Jaki nowy dworzec w Puławach? PKP proponuje trzy wersje

Dodano: 15 maja 2015, 17:36

Dworzec PKP w Puławach
Dworzec PKP w Puławach

Trzy koncepcje wyglądu nowego dworca PKP w Puławach przedstawiła kolej władzom miasta. Czas na podjęcie decyzji mija w poniedziałek.

O tym, że stary dworzec nie jest architektoniczną, ani estetyczną chlubą miasta wiadomo nie od dziś, ale decyzja o jego wyburzeniu wzbudziła sprzeciw zarówno części mieszkańców, jak władz Puław. Te ostatnie starały się przekonać kolejarzy do zmiany swoich planów odnośnie likwidacji starego budynku. PKP o takim rozwiązaniu nie chciało jednak słyszeć.

Kolej nie chce ponosić kosztów związanych z remontem niewykorzystanego w żaden sposób piętra, ani martwić się o jego skuteczną komercjalizację. Ten problem PKP chciało oddać samorządom, ale ani władze miasta, ani powiatu nie były zainteresowane wynajęciem lokali. Ostatecznie PKP podtrzymało swoje plany o wyburzeniu starego dworca i postawieniu na jego miejsce o wiele mniejszego, parterowego budynku. Naciski ze strony władz miasta przyniosły jednak efekt. Wczoraj na biurko prezydenta trafiła korespondencja od PKP, w której spółka prosi władze Puław o wskazanie jednego z trzech przedstawionych im projektów nowego dworca.

Jak zdradził wiceprezydent Tadeusz Kocoń, jedna z nich zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych i prawdopodobnie właśnie ona zostanie wskazana jako wybór samorządu puławskiego. – Jest to ciekawa, przestrzenna koncepcja, która wygląda o wiele lepiej, niż zakładaliśmy – mówi prezydent Kocoń.

W najbliższy poniedziałek nad wszystkimi trzema projektami pochyli się specjalna komisja złożona z pracowników urzędu miasta, m.in. Wydziału Planowania Przestrzennego oraz prawdopodobnie przedstawicieli rady miasta. Jej zadaniem będzie wybór najlepszego projektu dworca oraz wskazanie ewentualnych uwag i wniosków, co do jego wyglądu i charakteru. Być może będzie też możliwość, by ostateczny kształt nowego dworca w jakiś sposób nawiązywał do specyfiki miasta lub regionu. PKP prosi jednak o rozsądek, tak, by uwagi i wnioski nie były oderwane od rzeczywistości.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2015 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"O tym, że stary dworzec nie jest architektoniczną, ani estetyczną chlubą miasta wiadomo nie od dziś" - o przepraszam, ale budynek nie jest taki zły. Z pewnością dużo lepszy od proponowanej przez PKP "budy warzywniaka".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!