środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Wygrał konkurs na dyrektora. Dlaczego rezygnuje?

Dodano: 3 kwietnia 2016, 21:54

Dom Chemika (fot. Paweł Buczkowski)
Dom Chemika (fot. Paweł Buczkowski)

Mariusz Płoszaj-Mazurek nie będzie dyrektorem Puławskiego Ośrodka Kultury. Zwycięzca konkursu nie doszedł do porozumienia z władzami miasta i zrezygnował ze stanowiska, które niebawem miał objąć.

Nie wiadomo kto zastąpi Aleksandrę Kozak-Kotowską na stanowisku dyrektora Domu Chemika. W ostatni czwartek pismo ze swoją rezygnacją złożył zwycięzca konkursu, Mariusz Płoszaj-Mazurek.

- To były zwyczajne negocjacje, które nie zakończyły się powodzeniem. Nie ma w tym żadnej winy Urzędu Miasta Puławy. Ta decyzja nie wynika także z żadnych nowych informacji co do sytuacji Puławskiego Ośrodka Kultury - mówi Mariusz Płoszaj-Mazurek, który prawdopodobnie nadal będzie pełnił funkcję dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki. - Na razie pracuję. Tyle na ten moment mogę powiedzieć - dodaje.

Jolanta Wróbel, kierownik Wydziały Kultury i Promocji w Urzędzie Miasta Puławy potwierdza, że oficjalna rezygnacja Płoszaja-Mazurka została złożona 31 marca.

- Nie ma żadnego niebezpieczeństwa jeśli chodzi o funkcjonowanie ośrodka kultury. Do czasu powołania nowego dyrektora, kieruje nim Kamila Salwowska-Duk. Decyzja o tym, w jaki sposób wybrany zostanie nowy dyrektor leży w gestii pana prezydenta - mówi Jolanta Wróbel.

Na razie nie wiadomo, co w związku z rezygnacją zrobią władze Puław. Mogą rozpisać kolejny konkurs lub podpisać umowę z wybranym przez prezydenta kandydatem na stanowisko dyrektora, bez konkursu. Prawdopodobnie urzędnicy mogą także zwrócić się do osób, które przegrały z Mariuszem Płoszajem-Mazurkiem. Wtedy pod uwagę wzięci mogliby być Krzysztof Kutarski i Zbigniew Śliwiński.

Gość
Gość
Jacek
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro jest taka świetna i kompetentna, to dlaczego nie startowała w konkursie?
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2016 o 00:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Kamila jest osobą kompetentną jak najbardziej na stanowisko dyrektora DCH.
Rozwiń
Jacek
Jacek (5 kwietnia 2016 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ładnie napisane.Jak scenariusz do filmu sensacyjnego.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W Puławach rządzi prezydent Grobel i Ewa Wójcik i to oni mają wpływ na wybór i zatrudnienie dyrektorów! Do tego nie ma nic Rada Miasta i jej większość!  Przypominam, że Grobel to PZPR, a Ewa Wójcik to to samo! Oni tylko się przystosowują do aktualnej większości! Zwykle miewają zaledwie 4 radnych, a koalicjanci to najczęściej członkowie partii rządzących w kraju. W Puławach mają zwykle więcej radnych niż Grobel i PSPP! Dlatego wszyscy oskarżają o niecne sprawy własnie PO lub PiS ! A to Grobel I E.W.! Władza wykonawcza ma więcej możliwości rządzenia niż Rada!!! Taki jest ustrój tego państwa!!! Nie oczekujmy więc od radnych żadnych cudów ani też odpowiedzialności za głupoty E.W. i jej pryncypała oraz władcy Janusza Grobla! 

Rozwiń
Kasia
Kasia (5 kwietnia 2016 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A nie można by zostawić w tej funkcji pani Kamili? Kontakty ma.Pracuje w DCh już ze 20 lat.


Szkoda Kamili na tą funkcję, no chyba, że sama zechce i wie co robi.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!