Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 lutego 2016 r.
11:59

Wykonawca kontra parafia, czyli awantura o pieniądze za kostkę

0 36 A A
Kaplica w Bochotnicy powstaje z inicjatywy Krzysztofa i Elżbiety Zanussich. Ma być gotowa jesienią (fot. Radosław Szczęch)
Kaplica w Bochotnicy powstaje z inicjatywy Krzysztofa i Elżbiety Zanussich. Ma być gotowa jesienią (fot. Radosław Szczęch)

Firma, która wybrukowała plac przy nowym kościele w Bochotnicy domaga się uregulowania należności za wykonane prace. Ksiądz proboszcz twierdzi, że parafia usługi nie zamawiała i odsyła wykonawcę do Elżbiety Zanussi, fundatorki kaplicy

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 24 lutego 2016 o 20:52
Zanussi Lewniewski wstyd !!!!!
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 09:54
Firma powinna przyjechać i rozebrać kostkę skoro głowy kościoła nie chcą wypłacić.
Avatar
dziadek / 20 lutego 2016 o 14:19

Państwo Zanussi mieli fanaberię, że prostaczkom wybudują [ ufundują ?] kaplicę.

Ja takie kretyńskie "wielkopaństwo" pier.dolę

Jak nie chcą dać kasy na dokończenie inwestycji, to niech spier.dalają głąby

Avatar
Bochotniczanka / 20 lutego 2016 o 07:49

ludzie opamiętajcie się.

Nie sądzę aby Panwo Zanussi taka usługę zamawiali nie mając pokrycia w finansowaniu.

Poznajcie dobrze prawdę, kto zlecił? kto wybierał wykonawcę i materiał?

Przecież wykonawca nie byłby taki nierozsądny aby domagać się zapłaty nie od zleceniodawcy? Uważacie że jest na tyle naiwny?

Ja sam jestem wykonawcą w branży budowlanej i zawsze zgłaszam się po zapłątę do tego co mi robotę zlecił. Czy to fundatorzy kaplicy będą co tydzień pojjeżdżali pod nią swoim samochodem? A po błocie przecież nie przystoi.

Reszty nie muszę już komentować. Wnioski wyciągnijcie sami.

I nie opluwajcie uczciwych ludzi ani nie próbujcie wzbudzić u nich poczucie winy. Samych was nigdy na taki gest nie byłoby stać.

Państwo Zanussi to bardzo bogaci ludzie, pan Z. jest bratem osoby ogromnie majętnej (tak tak.... ten od pralek lub sprzętu AGD i nie tylko) . Więc skoro zrealizowali swój cel (a nie jak sugeruje ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o idei i początkach pomysłu, pisząc o wspólnym celu mieszkańców i wielkiego pana ) niech dokończy go do końca. Opluli Bochotniczan - wszystkich bez wyjątku, forma przeprosin pozostawia wiele do życzenia. Osoby, których temat nie dotyczy nie powinni w ogóle zabierać głosu.

Państwo Zanussi to bardzo bogaci ludzie, pan Z. jest bratem osoby ogromnie majętnej (tak tak.... ten od pralek lub sprzętu AGD i nie tylko) . Więc skoro zrealizowali swój cel (a nie jak sugeruje ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o idei i początkach pomysłu, pisząc o wspólnym celu mieszkańców i wielkiego pana ) niech dokończy go do końca. Opluli Bochotniczan - wszystkich bez wyjątku, forma przeprosin pozostawia wiele do życzenia. Osoby, których temat nie dotyczy nie powinni w ogóle zabierać głosu.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:30

Bóg zapłać!

Dawaj klecho kasę chłopu za kostkę...A Bóg to ci już zapłaci...ale potem...

Avatar
4303 / 19 lutego 2016 o 18:24

To pasterz strzyże owieczki, a nie owieczki pasterza. 

Jak powszechnie wiadomo pasterze tak jak ślubowali żyją w ubóstwie i ascezie, wszystko co mają oddają ubogim i potrzebującym, a pieniądz jest im wogóle nieznany.

:) :) :) Cha,ha,ha!A to jest dobre!Przybij pionę!

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:21

Nie pierwszą firmę kościelni oszuści puścili z torbami. Zwykle te, które robiły jakieś zlecenie dla Kościoła omijają takie oferty z daleka

W Puławach na"Niwie"chciał księżulek tanim kosztem budowę kończyć.Bezrobotnych wziął do budowy.Kasy im nie chciał zapłacić to ukradli mu kabel i sprzedali za 100zł.Księżulek wyliczył wartość kabla na 50.000tys.zł!!!!!!!!!!!!!Dobre co? :angry:

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:15

takie wypisywanie na komunistycznych szpaltach to nic innego niż manipulacja i oczernianie i wogole diabelskie nasienia. Szanowne Panstwo zanusich sporzadzilo budynek pod sam dach i dało nam szanse na zrobienie czegoś dobrego dla swietej polskości co mogla być Duchem świętym natchniona. Teraz wychodzi ze za wszystko chcą jakieś łajdaki pieniądze od szlachetnych i bogobojnych ludzi. Ten od kamienia na drodze nie jest taki biedny ze musi mieć za to płacone! Polska dla Polaków a nie złajdaczonych chamów!!! Ciemniaki i nic więcej!

Ale o co tu chodzi w tym wpisie,to tylko chyba autor -analfabeta wie...Bo ja nie czaję o co tu chodzi...

Ale o co tu chodzi w tym wpisie,to tylko chyba autor -analfabeta wie...Bo ja nie czaję o co tu chodzi...

rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:13

Ja bym na miejscu właściciela poszedł i rozebrał kostkę, przynajmniej tyle odzyska.

Ja też bym tak zrobił!!!

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 07:45

A wy już pierwsi nos wtykacie oraz ci,którzy są z kościołem najmniej związani.Tylko potem każdy ś.p. i krzyżyk na tabiczce

skad wiesz potem czyja to była decyzja, zreszta teraz coraz popularniejsze bedzie do pieca i problem juz z głowy

Avatar
Andrzej / 24 lutego 2016 o 20:52
Zanussi Lewniewski wstyd !!!!!
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 09:54
Firma powinna przyjechać i rozebrać kostkę skoro głowy kościoła nie chcą wypłacić.
Avatar
dziadek / 20 lutego 2016 o 14:19

Państwo Zanussi mieli fanaberię, że prostaczkom wybudują [ ufundują ?] kaplicę.

Ja takie kretyńskie "wielkopaństwo" pier.dolę

Jak nie chcą dać kasy na dokończenie inwestycji, to niech spier.dalają głąby

Avatar
Bochotniczanka / 20 lutego 2016 o 07:49

ludzie opamiętajcie się.

Nie sądzę aby Panwo Zanussi taka usługę zamawiali nie mając pokrycia w finansowaniu.

Poznajcie dobrze prawdę, kto zlecił? kto wybierał wykonawcę i materiał?

Przecież wykonawca nie byłby taki nierozsądny aby domagać się zapłaty nie od zleceniodawcy? Uważacie że jest na tyle naiwny?

Ja sam jestem wykonawcą w branży budowlanej i zawsze zgłaszam się po zapłątę do tego co mi robotę zlecił. Czy to fundatorzy kaplicy będą co tydzień pojjeżdżali pod nią swoim samochodem? A po błocie przecież nie przystoi.

Reszty nie muszę już komentować. Wnioski wyciągnijcie sami.

I nie opluwajcie uczciwych ludzi ani nie próbujcie wzbudzić u nich poczucie winy. Samych was nigdy na taki gest nie byłoby stać.

Państwo Zanussi to bardzo bogaci ludzie, pan Z. jest bratem osoby ogromnie majętnej (tak tak.... ten od pralek lub sprzętu AGD i nie tylko) . Więc skoro zrealizowali swój cel (a nie jak sugeruje ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o idei i początkach pomysłu, pisząc o wspólnym celu mieszkańców i wielkiego pana ) niech dokończy go do końca. Opluli Bochotniczan - wszystkich bez wyjątku, forma przeprosin pozostawia wiele do życzenia. Osoby, których temat nie dotyczy nie powinni w ogóle zabierać głosu.

Państwo Zanussi to bardzo bogaci ludzie, pan Z. jest bratem osoby ogromnie majętnej (tak tak.... ten od pralek lub sprzętu AGD i nie tylko) . Więc skoro zrealizowali swój cel (a nie jak sugeruje ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o idei i początkach pomysłu, pisząc o wspólnym celu mieszkańców i wielkiego pana ) niech dokończy go do końca. Opluli Bochotniczan - wszystkich bez wyjątku, forma przeprosin pozostawia wiele do życzenia. Osoby, których temat nie dotyczy nie powinni w ogóle zabierać głosu.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:30

Bóg zapłać!

Dawaj klecho kasę chłopu za kostkę...A Bóg to ci już zapłaci...ale potem...

Avatar
4303 / 19 lutego 2016 o 18:24

To pasterz strzyże owieczki, a nie owieczki pasterza. 

Jak powszechnie wiadomo pasterze tak jak ślubowali żyją w ubóstwie i ascezie, wszystko co mają oddają ubogim i potrzebującym, a pieniądz jest im wogóle nieznany.

:) :) :) Cha,ha,ha!A to jest dobre!Przybij pionę!

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:21

Nie pierwszą firmę kościelni oszuści puścili z torbami. Zwykle te, które robiły jakieś zlecenie dla Kościoła omijają takie oferty z daleka

W Puławach na"Niwie"chciał księżulek tanim kosztem budowę kończyć.Bezrobotnych wziął do budowy.Kasy im nie chciał zapłacić to ukradli mu kabel i sprzedali za 100zł.Księżulek wyliczył wartość kabla na 50.000tys.zł!!!!!!!!!!!!!Dobre co? :angry:

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:15

takie wypisywanie na komunistycznych szpaltach to nic innego niż manipulacja i oczernianie i wogole diabelskie nasienia. Szanowne Panstwo zanusich sporzadzilo budynek pod sam dach i dało nam szanse na zrobienie czegoś dobrego dla swietej polskości co mogla być Duchem świętym natchniona. Teraz wychodzi ze za wszystko chcą jakieś łajdaki pieniądze od szlachetnych i bogobojnych ludzi. Ten od kamienia na drodze nie jest taki biedny ze musi mieć za to płacone! Polska dla Polaków a nie złajdaczonych chamów!!! Ciemniaki i nic więcej!

Ale o co tu chodzi w tym wpisie,to tylko chyba autor -analfabeta wie...Bo ja nie czaję o co tu chodzi...

Ale o co tu chodzi w tym wpisie,to tylko chyba autor -analfabeta wie...Bo ja nie czaję o co tu chodzi...

rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 18:13

Ja bym na miejscu właściciela poszedł i rozebrał kostkę, przynajmniej tyle odzyska.

Ja też bym tak zrobił!!!

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 07:45

A wy już pierwsi nos wtykacie oraz ci,którzy są z kościołem najmniej związani.Tylko potem każdy ś.p. i krzyżyk na tabiczce

skad wiesz potem czyja to była decyzja, zreszta teraz coraz popularniejsze bedzie do pieca i problem juz z głowy

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 10 5

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 22 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra