sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Wzmożone kontrole policji m.in. w okolicy kebabów? Wniosek radnego PiS. "Dmuchać na zimne"

Dodano: 6 czerwca 2017, 14:46

Radny PiS chciałby częstszych patroli straży miejskiej i policji w pobliżu punktów gastronomicznych, których właściciele pochodzą „z kręgu kultury islamu”
Radny PiS chciałby częstszych patroli straży miejskiej i policji w pobliżu punktów gastronomicznych, których właściciele pochodzą „z kręgu kultury islamu”

O wzmożenie patroli służb porządkowych w okolicach punktów gastronomicznych prowadzonych przez osoby „z kręgu kultury islamu” poprosił prezydenta miasta Tomasz Kraszewski, puławski radny PiS. – To niepotrzebne i nieuzasadnione naciąganie spirali nienawiści wobec tych ludzi – ocenia ekspert Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”

O swojej propozycji radny Kraszewski poinformował podczas sesji rady miasta w ubiegły czwartek. W interpelacji czytamy o tym, że mieszkańcy Puław proszą o „zintensyfikowanie częstotliwości monitoringu przez straż miejską i policję w okolicy punktów gastronomicznych, których właściciele pochodzą z kręgu kultury islamu”. Na czym miałoby to polegać?

Dmuchać na zimne

– Chodzi o to, żeby zwracać większą uwagę na to, co się dzieje, dmuchać na zimne. Wiemy o tym, że zagrożenie terrorystyczne w Europie narasta i puławianie są tym faktem zaniepokojeni – tłumaczy radny Tomasz Kraszewski, który przypomina, że prośby o zajęcie się tą sprawą wpłynęły do niego jeszcze przed sobotnimi zamachami w Londynie.

Sceptycznie do pomysłu swojego kolegi z rady miasta podchodzi Piotr Sadurski (PO), który wolałby, żeby decyzje o tym, gdzie posyłać patrole, podejmowano z powodów merytorycznych.

– Służby powinny monitorować w pierwszej kolejności te miejsca, w których dochodzi do łamania prawa, zakłócania porządku. Nie widzę powodu, żeby policja stale obserwowała określone miejsca tylko dlatego, że działalność prowadzą tam osoby innego wyznania. Obawy mieszkańców można rozumieć, ale nie popadajmy w fobie – apeluje radny.

Interpelacją radnego Kraszewskiego zaskoczona jest także puławska policja. – Nie obserwujemy żadnych niepokojących sygnałów, które mogłyby świadczyć o potrzebie takich działań. Mieszkańcy naszego powiatu z innych kręgów kulturowych bardzo dobrze się asymilują i naprawdę nie mamy z nimi żadnych kłopotów – mówi Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Policjantka uważa, że zwiększanie liczby patroli bez wyraźnego powodu, a jedynie ze względu na przynależność religijną czy kulturową, mogłoby zostać uznane za niezgodne z obowiązującym prawem.

Naciąganie spirali nienawiści

Jednym z muzułmańskich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gastronomiczną w Puławach, jest Rahaman Mashudur z Bangladeszu. – Działam tutaj legalnie, zatrudniam dwie osoby i nie stwarzam żadnego zagrożenia – zapewnia i podkreśla, że jego lokal był wielokrotnie kontrolowany przez różne instytucje.

Dość krytycznie działania radnego PiS ocenia także Stanisław Czerczak, współpracujący ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, zajmującym się zwalczaniem przypadków nietolerancji.

– Na pewno jest to gra na emocjach, strachach związanych z zamachami, których w Polsce nie ma. Wygląda to również na próbę politycznego wypromowania się na tego rodzaju niepokoju, a ofiarą takich działań mogą paść niewinni przedsiębiorcy, którzy płacą podatki i prawdopodobnie nie afiszują się nawet ze swoim wyznaniem. To niepotrzebne i nieuzasadnione naciąganie spirali nienawiści wobec tych ludzi – podsumowuje. 

Z kolei Irenusz Siudem, psycholog, wykładowca UMCS, tłumaczy, że takie propozycje, jak ta przedstawiona przez puławskiego radnego, są naturalną pochodną lęku po zamachach terrorystycznych. – Ich efektem jest subiektywna obawa o własne życie oraz osób najbliższych, która pojawia się nawet tam, gdzie obiektywnie takie zagrożenie nie występuje. Nie powinniśmy ulegać temu lękowi, bo prowadzi on do podziału społeczeństwa. Pamiętajmy, że terrorystom właśnie o to chodzi – mówi doktor psychologii.

Obaw radnego Tomasza Kraszewskiego nie podziela Tadeusz Kocoń (PiS), wiceprezydent Puław. – Uważam, że w naszym mieście nie występują żadne problemy związane z osobami z kręgu kultury islamskiej. Moim zdaniem w ogóle takie problemy nie występują w Polsce. Być może w innych krajach europejskich można je dostrzec, ale nie u nas – uważa. (gr)

Czytaj więcej o: Tomasz Kraszewski islam Puławy
Janusz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(141) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Janusz
Janusz (20 czerwca 2017 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
*********.pl/tag/nozownik-pulawy/ ***pulawy.naszemiasto.pl/tag/zabojstwo-pulawy.html ale brednie tutaj. marnowanie czasu policji na monitorowanie kebabów, jak wszędzie pełno patologii do zwalczenia.
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
U nas też się dżgają kilkanaście razy dziennie, a poszkodowany otrzymuje po kilka dżgań i oprócz strachu szoku i upływu krwi, w większości przypadków nic strasznego sie nie dzieje. Dlatego, że podczas awantury nie ma zamiaru pozbawienia życia. Taaam, używa się noża żebyzabić. Zabić za jednym ciosem, że sto karetek będących na miejscu nie pomoże. Żeby tak zrobić trzeba przejść kursy i szkoły. Jak sie popśtyka po yout"ubie, to można znależć filmiki, że słaby widz zemdleje podczas oglądania.
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ośrodek dla uchodźców w Saarbruecken (Niemcy). Syryjczyk poszedł do psychologa.W trakcie rozmowy pchnął go nożem.Psycholog zmarł na miejscu.
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już sie nie da zatrzymać fali ekstremy i muzułmańskiego zalewu. To zostało uruchomione kilkadziesiąt lat wstecz ( dzielnice i skupiska muzułmańskie w miastach francuskich,niemieckich, angielskich, chyba w Sztokcholmie tez jest dzielnica arabska). Od kilku zaś lat obserwuje się wręcz nawałnice tego uchodżctwa. Polska, oprócz niewpuszczania nie ma Niic do powiedzenia. To stało się jyż faktem dokonanym. Ciekawe tylko, po co to i komu potrzebne. A może by tak kiedyś użyć tych uchodżców np. przeciwko sąsiadowi. Powód do zawieruchy się zawsze znajdzie, a i sens będzie bo przecież ONI ( ICH RZĄD) nienawidzą wręcz ISLAMU. Robotę trochę psuję kościół katolicki bo codziennie zanosi modły za braci muzułmanów i troskę o nich wyraża, ale z tym można sobie poradzić. ŁOJ !! coś mi się chyba stało pod sufi"tem i pier...niczę głupoty. Wdodadku przyśniła mi sie dzisiaj 29/30.06.1934. Wstajemy ( szczęśliwi albo nieszczęśliwi) a tu pozamitane.
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zsl-peło - get your ass back to p00tin
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (141)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!