Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 lutego 2010 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Zadłużony PKS Puławy opóźnia wypłaty kierowcom

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A

Pracownicy PKS Puławy nie dostają na czas wynagrodzeń. Firma ma problemy finansowe, a na dodatek zima odebrała jej pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wypłatę powinienem dostać 10 stycznia, ale do końca miesiąca jej nie dostałem. Już drugi raz z rzędu muszę korzystać z debetu w banku – skarży się jeden z kierowców PKS Puławy. Nie on jeden ma taki problem. Przedsiębiorstwo nie jest w stanie płacić na czas swoim pracownikom.

– Opóźnienia są, ale zawsze pieniądze wypłacamy jeszcze w trakcie tego samego miesiąca. Wypłaty za styczeń zostały już wysłane, ale w zależności od tego, w jakim banku ktoś ma konto, wpływ tych pieniędzy może być jeszcze przesunięty o kilka dni – mówi Edward Osuch, prezes PKS Puławy. – Problemy są wynikiem wcześniejszych zaniedbań i nie od razu jesteśmy w stanie się z nimi uporać.

W puławskim PKS pracują 364 osoby. W tej chwili zadłużenie przewoźnika wobec wszystkich wierzycieli wynosi ponad milion złotych. Dokładna kwota będzie znana po zakończeniu wszelkich rozliczeń za zeszły rok. Sytuację firmy pogarsza zima, bo na wielu trasach wyraźnie ubyło pasażerów.

– Ten ubytek sięga nawet 30 proc. – dodaje Osuch. – Wszystko dlatego, że w taką pogodę ci, którzy nie muszą, nie wybierają się w drogę. A jeśli mamy mniej pieniędzy z biletów, to tym bardziej stajemy przed trudnym wyborem: albo wypłacić wynagrodzenia i zamknąć firmę, albo kupić paliwo i nadal jeździć.

Firma wystąpiła już do Ministerstwa Skarbu Państwa o udzielenie pomocy publicznej. PKS Puławy chce otrzymać z budżetu 1,5 mln złotych. Pieniądze zamierza przeznaczyć na spłatę długów, które narosły w ciągu ostatnich kilku lat. Zaległości dotyczą m.in. zapłaty za paliwo.

Z powodu oszczędności puławski PKS zlikwidował już część kursów.

– Bo nie ma sensu sytuacja, gdy jedna zarobiona złotówka kosztuje nas 2 zł – wyjaśnia prezes. Sporą część taboru to stare i drogie w eksploatacji pojazdy. Osuch przyznaje, że konieczne jest zwiększenie liczby mniejszych i bardziej ekonomicznych pojazdów.

Najlepiej spółka zarabia na tzw. działalności dodatkowej: stacji paliw, stacji diagnostycznej, sklepie motoryzacyjnym, naprawie tachografów, czy też dzierżawie nieruchomości. Pieniądze z tej działalności przeznaczane są na utrzymanie nierentownych, ale potrzebnych pasażerom połączeń.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
coś tam wiem / 19 listopada 2011 o 17:29
O To powód opóźnień: http://www.sadistic.pl/spozniony-pks-bo-vt93143.htm
Miłego oglądania
Avatar
mte / 30 lipca 2011 o 18:36
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Gó... rozwiń
Avatar
obserwator / 25 lipca 2011 o 21:28
Jak może być opłacalny ten PKS jak jeżdżąc samochodem mijam po drodze te puste graty które mają nie wiem ile lat i chlają olej napędowy wiadrami a w środku siedzi 2-3 pasażerów.
Avatar
Mela83 / 25 lipca 2011 o 13:25
Takie cuda do tylko w Puławach http://formlinkus.com/news0042.php
Avatar
Jagoda / 23 lipca 2011 o 22:50
Najpierw niech zwolnią prezesa i zastępce prezesa potem spłacą długi uregulują ZUS
a następnie niech się wezmą za zwalnianie resztę kierownictwa. Zwalniając kierowcę za kradzież 0,70 zł to jaką karę musiałby ponieść prezes i zastępca.
Avatar
Gość / 26 marca 2010 o 11:28
OSUCH ZWALNIA KIEROWCÓW ZA TO ŻE CHCĄ WYPŁATY.A NA DWORCU U DYŻURNEJ MOŻNA KUPIĆ PAPIEROSY I SPIRYTUS BEZ AKCYZY
Avatar
dd / 26 marca 2010 o 11:24
TAK A JAK KIEROWCA CHCE WYPŁATE TO DOSTAJE WYPOWIEDZENIE Z PRACY OD OSUCHA
Avatar
Gość / 14 lutego 2010 o 18:23
LOL'ek napisał:
Nie szanują pasażerów nie będą jeździli. To jest proste. Ja jeździłem PKS'em do Wrocławia i z powrotem ale przestałem bo nie będę pozwalał żeby za moje pieniądze czy pieniądze moich rodziców traktował mnie jak bydło. Chodzi mi o to, że nie można zrobić normalnej rezerwacji miejsca:F jak się zrobi rezerwacje to jest się pewnym, że autobus Cię zabierze... Jak jest pełny to nie wiadomo czy się będzie stało godzinę do Radomia czy dalej... raz się zdarzyło, że prawie całą noc stałem:F i powiedziałem dość! Wolę zapłacić za busa 3 czy 5 zł więcej i siedzieć jak człowiek. PKS ma chyba problem z obsługą komputera i programu Excel, ale kogo to interesuje. Cwaniaki na górze się poustawiają później pójdą do prywaciarza a wiele osób zostanie na lodzie. TAK SIĘ ROBI INTERESY W POLSCE... Mam nikłą nadzieję, że ktoś się obudzi, przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek.

w mojej okolicy jezdzi prywatny przewoznik juz 11 lat .Siedem dni w tygodniu wiec , klientów ma
W zeszłym roku jechałem pks -em puławy z Zakopanego starym gratem ,kierowca w lublinie jeszcze spuscił sobie z autokaru 20 litrów ropy / premia za kurs

w mojej okolicy jezdzi prywatny przewoznik juz 11 lat .Siedem dni w tygodniu wiec , klientów ma
W zeszłym roku jechałem pks -em puławy z Zakopanego starym gratem ,kierowca w lublinie jeszcze spuscił sobie z autokaru 20 litrów ropy / premia za kurs rozwiń
Avatar
LOL'ek / 10 lutego 2010 o 15:08
Nie szanują pasażerów nie będą jeździli. To jest proste. Ja jeździłem PKS'em do Wrocławia i z powrotem ale przestałem bo nie będę pozwalał żeby za moje pieniądze czy pieniądze moich rodziców traktował mnie jak bydło. Chodzi mi o to, że nie można zrobić normalnej rezerwacji miejsca:F jak się zrobi rezerwacje to jest się pewnym, że autobus Cię zabierze... Jak jest pełny to nie wiadomo czy się będzie stało godzinę do Radomia czy dalej... raz się zdarzyło, że prawie całą noc stałem:F i powiedziałem dość! Wolę zapłacić za busa 3 czy 5 zł więcej i siedzieć jak człowiek. PKS ma chyba problem z obsługą komputera i programu Excel, ale kogo to interesuje. Cwaniaki na górze się poustawiają później pójdą do prywaciarza a wiele osób zostanie na lodzie. TAK SIĘ ROBI INTERESY W POLSCE... Mam nikłą nadzieję, że ktoś się obudzi, przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek.
Nie szanują pasażerów nie będą jeździli. To jest proste. Ja jeździłem PKS'em do Wrocławia i z powrotem ale przestałem bo nie będę pozwalał żeby za moje pieniądze czy pieniądze moich rodziców traktował mnie jak bydło. Chodzi mi o to, że nie można zrobić normalnej rezerwacji miejsca:F jak się zrobi rezerwacje to jest się pewnym, że autobus Cię zabierze... Jak jest pełny to nie wiadomo czy się będzie stało godzinę do Radomia czy dalej... raz się zdarzyło, że prawie całą noc stałem:F i powiedziałem dość! Wolę zapłacić za busa 3 czy 5 zł ... rozwiń
Avatar
Pasazerka / 10 lutego 2010 o 08:00
Korzystam z przewozow PKS od wielu lat i musze stwierdzic,ze sytuacja finansowa PKS nie jest wcale tu problemem np.jakosci i sumiennosci przewozow.Pks wcale sie nie stara by miec pasazerow.Praca niektorych kierowcow pozostawia wiele do zyczenia.Na mojej trasie autobus szkolny ma notoryczne opoznienia w godz.rannych i to nie tylko w zimie,ale i wiosna,a takze jesienia.Ten kurs draznie wszystkich i rodzicow i uczniow.Uczniowie spozniaja sie czesto na lekcje i to sporo,natomiast w wyniku duzej liczby spoznien nauczyciele zadaja zaswiadczen z PKS o opoznieniach autobusow.Z iloscia spoznien w szkolach na lekcje wiaza sie nizsze oceny ze sprawowania....Oto jak mozna liczyc na funkcjonowanie PKS-u puławskiego.Ani kierowcom,ani dyrekcji naprawde nie zalezy na zdobyciu pasazerow....i tym lepszej sytuacji finansowej....Czas wziac sie do roboty!
Korzystam z przewozow PKS od wielu lat i musze stwierdzic,ze sytuacja finansowa PKS nie jest wcale tu problemem np.jakosci i sumiennosci przewozow.Pks wcale sie nie stara by miec pasazerow.Praca niektorych kierowcow pozostawia wiele do zyczenia.Na mojej trasie autobus szkolny ma notoryczne opoznienia w godz.rannych i to nie tylko w zimie,ale i wiosna,a takze jesienia.Ten kurs draznie wszystkich i rodzicow i uczniow.Uczniowie spozniaja sie czesto na lekcje i to sporo,natomiast w wyniku duzej liczby spoznien nauczyciele zadaja zaswiadczen z P... rozwiń
Avatar
coś tam wiem / 19 listopada 2011 o 17:29
O To powód opóźnień: http://www.sadistic.pl/spozniony-pks-bo-vt93143.htm
Miłego oglądania
Avatar
mte / 30 lipca 2011 o 18:36
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Gó... rozwiń
Avatar
obserwator / 25 lipca 2011 o 21:28
Jak może być opłacalny ten PKS jak jeżdżąc samochodem mijam po drodze te puste graty które mają nie wiem ile lat i chlają olej napędowy wiadrami a w środku siedzi 2-3 pasażerów.
Avatar
Mela83 / 25 lipca 2011 o 13:25
Takie cuda do tylko w Puławach http://formlinkus.com/news0042.php
Avatar
Jagoda / 23 lipca 2011 o 22:50
Najpierw niech zwolnią prezesa i zastępce prezesa potem spłacą długi uregulują ZUS
a następnie niech się wezmą za zwalnianie resztę kierownictwa. Zwalniając kierowcę za kradzież 0,70 zł to jaką karę musiałby ponieść prezes i zastępca.
Avatar
Gość / 26 marca 2010 o 11:28
OSUCH ZWALNIA KIEROWCÓW ZA TO ŻE CHCĄ WYPŁATY.A NA DWORCU U DYŻURNEJ MOŻNA KUPIĆ PAPIEROSY I SPIRYTUS BEZ AKCYZY
Avatar
dd / 26 marca 2010 o 11:24
TAK A JAK KIEROWCA CHCE WYPŁATE TO DOSTAJE WYPOWIEDZENIE Z PRACY OD OSUCHA
Avatar
Gość / 14 lutego 2010 o 18:23
LOL'ek napisał:
Nie szanują pasażerów nie będą jeździli. To jest proste. Ja jeździłem PKS'em do Wrocławia i z powrotem ale przestałem bo nie będę pozwalał żeby za moje pieniądze czy pieniądze moich rodziców traktował mnie jak bydło. Chodzi mi o to, że nie można zrobić normalnej rezerwacji miejsca:F jak się zrobi rezerwacje to jest się pewnym, że autobus Cię zabierze... Jak jest pełny to nie wiadomo czy się będzie stało godzinę do Radomia czy dalej... raz się zdarzyło, że prawie całą noc stałem:F i powiedziałem dość! Wolę zapłacić za busa 3 czy 5 zł więcej i siedzieć jak człowiek. PKS ma chyba problem z obsługą komputera i programu Excel, ale kogo to interesuje. Cwaniaki na górze się poustawiają później pójdą do prywaciarza a wiele osób zostanie na lodzie. TAK SIĘ ROBI INTERESY W POLSCE... Mam nikłą nadzieję, że ktoś się obudzi, przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek.

w mojej okolicy jezdzi prywatny przewoznik juz 11 lat .Siedem dni w tygodniu wiec , klientów ma
W zeszłym roku jechałem pks -em puławy z Zakopanego starym gratem ,kierowca w lublinie jeszcze spuscił sobie z autokaru 20 litrów ropy / premia za kurs

w mojej okolicy jezdzi prywatny przewoznik juz 11 lat .Siedem dni w tygodniu wiec , klientów ma
W zeszłym roku jechałem pks -em puławy z Zakopanego starym gratem ,kierowca w lublinie jeszcze spuscił sobie z autokaru 20 litrów ropy / premia za kurs rozwiń
Avatar
LOL'ek / 10 lutego 2010 o 15:08
Nie szanują pasażerów nie będą jeździli. To jest proste. Ja jeździłem PKS'em do Wrocławia i z powrotem ale przestałem bo nie będę pozwalał żeby za moje pieniądze czy pieniądze moich rodziców traktował mnie jak bydło. Chodzi mi o to, że nie można zrobić normalnej rezerwacji miejsca:F jak się zrobi rezerwacje to jest się pewnym, że autobus Cię zabierze... Jak jest pełny to nie wiadomo czy się będzie stało godzinę do Radomia czy dalej... raz się zdarzyło, że prawie całą noc stałem:F i powiedziałem dość! Wolę zapłacić za busa 3 czy 5 zł więcej i siedzieć jak człowiek. PKS ma chyba problem z obsługą komputera i programu Excel, ale kogo to interesuje. Cwaniaki na górze się poustawiają później pójdą do prywaciarza a wiele osób zostanie na lodzie. TAK SIĘ ROBI INTERESY W POLSCE... Mam nikłą nadzieję, że ktoś się obudzi, przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek.
Nie szanują pasażerów nie będą jeździli. To jest proste. Ja jeździłem PKS'em do Wrocławia i z powrotem ale przestałem bo nie będę pozwalał żeby za moje pieniądze czy pieniądze moich rodziców traktował mnie jak bydło. Chodzi mi o to, że nie można zrobić normalnej rezerwacji miejsca:F jak się zrobi rezerwacje to jest się pewnym, że autobus Cię zabierze... Jak jest pełny to nie wiadomo czy się będzie stało godzinę do Radomia czy dalej... raz się zdarzyło, że prawie całą noc stałem:F i powiedziałem dość! Wolę zapłacić za busa 3 czy 5 zł ... rozwiń
Avatar
Pasazerka / 10 lutego 2010 o 08:00
Korzystam z przewozow PKS od wielu lat i musze stwierdzic,ze sytuacja finansowa PKS nie jest wcale tu problemem np.jakosci i sumiennosci przewozow.Pks wcale sie nie stara by miec pasazerow.Praca niektorych kierowcow pozostawia wiele do zyczenia.Na mojej trasie autobus szkolny ma notoryczne opoznienia w godz.rannych i to nie tylko w zimie,ale i wiosna,a takze jesienia.Ten kurs draznie wszystkich i rodzicow i uczniow.Uczniowie spozniaja sie czesto na lekcje i to sporo,natomiast w wyniku duzej liczby spoznien nauczyciele zadaja zaswiadczen z PKS o opoznieniach autobusow.Z iloscia spoznien w szkolach na lekcje wiaza sie nizsze oceny ze sprawowania....Oto jak mozna liczyc na funkcjonowanie PKS-u puławskiego.Ani kierowcom,ani dyrekcji naprawde nie zalezy na zdobyciu pasazerow....i tym lepszej sytuacji finansowej....Czas wziac sie do roboty!
Korzystam z przewozow PKS od wielu lat i musze stwierdzic,ze sytuacja finansowa PKS nie jest wcale tu problemem np.jakosci i sumiennosci przewozow.Pks wcale sie nie stara by miec pasazerow.Praca niektorych kierowcow pozostawia wiele do zyczenia.Na mojej trasie autobus szkolny ma notoryczne opoznienia w godz.rannych i to nie tylko w zimie,ale i wiosna,a takze jesienia.Ten kurs draznie wszystkich i rodzicow i uczniow.Uczniowie spozniaja sie czesto na lekcje i to sporo,natomiast w wyniku duzej liczby spoznien nauczyciele zadaja zaswiadczen z P... rozwiń