Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 stycznia 2010 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Zapisz dziecko na uniwerek. Dostanie indeks i studencką czapkę

0 7 A A

Skąd się biorą komety, jak funkcjonuje mózg oraz zasady savoir-vivre’u. To tylko niektóre tematy wykładów Uniwersytetu Dziecięcego, który w marcu ruszy w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Świetny pomysł. Zapiszę swoje dzieci na te zajęcia – mówi pani Iwona z Puław.
Pierwszy uniwersytet dziecięcy powstał w 2002 roku w Niemczech. Od tamtego czasu kolejne placówki są otwierane na całym świecie. Dziecięca uczelnia działa także w Lublinie.

– My zaczynamy otwierać uniwersytety w mniejszych ośrodkach akademickich. Zaczynamy od Siedlec, Białej Podlaski i właśnie Puław – mówi Justyna Frankiewicz-Popiołek z Uniwersytetu Dziecięcego „Dzieci Przyszłości”.

Nauka na uniwersytecie będzie polegać na cyklu wykładów z udziałem wybitnych przedstawicieli polskiej nauki. Wykład inauguracyjny na temat komet wygłosi 6 marca prof. Stanisław Bajtlik, na co dzień pracujący w Centrum Astronomicznym im. Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wiedza fachowa będzie podawana w sposób lekki i przystępny, w sam raz dla potrzeb dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dodatkowo, pojawią się ciekawe eksperymenty, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć opisywany temat.

Następne wykłady będą dotyczyły m.in. funkcjonowania mózgu, życia ptaków, wirusów oraz zasad savoir-vivre’u. Osobno będą też prowadzone warsztaty, podczas których dzieci odwiedzą m.in. obserwatorium astronomiczne w Puławach oraz bliżej poznają sekrety chemii w laboratoriach UMCS w Lublinie.

– Naszą ideą jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości do zdobywania wiedzy. Nie chcemy działać w opozycji do szkół, a jedynie dopełniać ich misję krzewienia nauki – tłumaczy Frankiewicz-Popiołek.

Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym będą płatne po 140 zł za semestr. W każdym zaplanowano po 5 wykładów. Tyle samo kosztuje udział w pięciu warsztatach organizowanych w osobnym cyklu.

Ponadto, każdy uczestnik Uniwersytetu Dziecięcego dostanie m.in. indeks studenta oraz biret, czyli studencką czapkę.

Organizatorzy chcą jednak, żeby w wykładach wzięły udział również dzieci z biedniejszych rodzin. – Szukamy w tej chwili sponsorów, którzy zapłacą za ich udział – mówi Frankiewicz-Popiołek.

Uniwersytet Dziecięcy „Dzieci Przyszłości” należy do europejskiej sieci EUCUNET. Patronat honorowy nad jego działalnością w Puławach objął Urząd Miasta. Wykłady będą się odbywały w auli Puławskiej Szkoły Wyższej, która również patronuje uniwersytetowi.

Więcej informacji na temat uniwersytetu na stronie www.dzieciprzyszlosci.pl

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karolka / 6 sierpnia 2013 o 10:24

Po co dziecku uniwerek? Po co dziecku studenckie czapki dla dzieci? Dzieci powinny mieć dzieciństwo, a nie dodatkową naukę.

Avatar
Olka / 28 września 2010 o 13:13
Jest tak mało ciekawych zajęć dla dzieci w Puławach, że uważam to za świetny pomysł, sama zapisałam syna na uniwerek ma 9 lat i bardzo spodobały mu się tematy tegorocznych wykładów może zachęci go to do nauki
Avatar
>5 / 16 stycznia 2010 o 11:16
Miałem kolegę na I roku studiów. Był najlepszy...średnia w okolicy 5.0(nie było 6.0). Nie rozpoczął II roku...zaczął widzieć i odczuwać więcej niż my normalni śmiertelnicy. Czasami jest to cena czerwonych pasków.... i bycia najlepszym.

Poza tym to zajęcie na kilkanaście dni. Na piwko pozostało i tak dużo czasu... przed, po, i poza zajęciami
Avatar
janosik / 16 stycznia 2010 o 10:38
Ty będziesz dumny? czyli to twoje niespełnione ambicje. nie ma to jak rodzić na siłę zapisujący dziecko na mnóstwo kółek i zajęć dodatkowych tylko po to, by sobie odkuć za własne porażki. super. a nie pomyślałeś czasem że dziecko musi mieć dzieciństwo? nie pomyślałeś że dziecko chce się wybiegać z kolegami na podwórku, pośmiać się, pojeździć na rowerze, pokopać piłkę? o tym już nie myślisz, bo po co, przecież będziesz taki dumny mając dziecko któremu zabrałeś dzieciństwo.
Avatar
Mama / 15 stycznia 2010 o 20:43
Drogi Janie-świetnie to ująłeś.
Ja swe dziecko zapisuję,nie ze wzgledu na to,że to będzie cool wśród rodziców bo moje dziecko taaakie mądre tylko po to aby dziecko dowiedziało się czegoś więcej.
Przyjemnie jest jak na koniec roku wyczytują nazwisko mojego dziecka po odebranie swiadectwa z czerwonym paskiem.Duma rozpiera bo poprzez zainteresownia rozwija swoje pasje i wiedzę.To procentuje na przyszłość.
Super sprawa z tym uniwersytetem.
Avatar
Jan / 15 stycznia 2010 o 11:30
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny czas spożytkowało przed telewizorem, a w starszym wieku w piwnicy bloku z piwkiem w ręku.
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny c... rozwiń
Avatar
cc / 15 stycznia 2010 o 09:29
Ktoś chce na tym zarobić wiadomo i tylko po znajomości będzie kadra. To rola szkoły dobrze uczyć a nie płatnego uniwersytetu.
Avatar
Karolka / 6 sierpnia 2013 o 10:24

Po co dziecku uniwerek? Po co dziecku studenckie czapki dla dzieci? Dzieci powinny mieć dzieciństwo, a nie dodatkową naukę.

Avatar
Olka / 28 września 2010 o 13:13
Jest tak mało ciekawych zajęć dla dzieci w Puławach, że uważam to za świetny pomysł, sama zapisałam syna na uniwerek ma 9 lat i bardzo spodobały mu się tematy tegorocznych wykładów może zachęci go to do nauki
Avatar
>5 / 16 stycznia 2010 o 11:16
Miałem kolegę na I roku studiów. Był najlepszy...średnia w okolicy 5.0(nie było 6.0). Nie rozpoczął II roku...zaczął widzieć i odczuwać więcej niż my normalni śmiertelnicy. Czasami jest to cena czerwonych pasków.... i bycia najlepszym.

Poza tym to zajęcie na kilkanaście dni. Na piwko pozostało i tak dużo czasu... przed, po, i poza zajęciami
Avatar
janosik / 16 stycznia 2010 o 10:38
Ty będziesz dumny? czyli to twoje niespełnione ambicje. nie ma to jak rodzić na siłę zapisujący dziecko na mnóstwo kółek i zajęć dodatkowych tylko po to, by sobie odkuć za własne porażki. super. a nie pomyślałeś czasem że dziecko musi mieć dzieciństwo? nie pomyślałeś że dziecko chce się wybiegać z kolegami na podwórku, pośmiać się, pojeździć na rowerze, pokopać piłkę? o tym już nie myślisz, bo po co, przecież będziesz taki dumny mając dziecko któremu zabrałeś dzieciństwo.
Avatar
Mama / 15 stycznia 2010 o 20:43
Drogi Janie-świetnie to ująłeś.
Ja swe dziecko zapisuję,nie ze wzgledu na to,że to będzie cool wśród rodziców bo moje dziecko taaakie mądre tylko po to aby dziecko dowiedziało się czegoś więcej.
Przyjemnie jest jak na koniec roku wyczytują nazwisko mojego dziecka po odebranie swiadectwa z czerwonym paskiem.Duma rozpiera bo poprzez zainteresownia rozwija swoje pasje i wiedzę.To procentuje na przyszłość.
Super sprawa z tym uniwersytetem.
Avatar
Jan / 15 stycznia 2010 o 11:30
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny czas spożytkowało przed telewizorem, a w starszym wieku w piwnicy bloku z piwkiem w ręku.
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny c... rozwiń
Avatar
cc / 15 stycznia 2010 o 09:29
Ktoś chce na tym zarobić wiadomo i tylko po znajomości będzie kadra. To rola szkoły dobrze uczyć a nie płatnego uniwersytetu.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 0 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 33 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!