Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 grudnia 2015 r.
20:06

Zapytała o zasługi wójta i straciła stanowisko

0 57 A A
Rada Gminy Puławy (fot. Radosław Szczęch / archiwum)
Rada Gminy Puławy (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Renata Molenda nie jest już przewodniczącą Rady Gminy Puławy. Straciła stanowisko po tym jak zapytała o zasługi wójta dla NSZZ Solidarność.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wniosek o odwołanie ze stanowiska Renaty Molendy złożyła na ostatniej sesji radna Dorota Osiak. W tajnym głosowaniu wniosek przeszedł stosunkiem 8:7. Tym samym przewodnicząca, która nigdy nie kryła, że nie należy do zwolenniczek polityki wójta Krzysztofa Brzezińskiego pożegnała się ze stanowiskiem. Jej miejsce zajęła autorka wniosku.

Powodem zmiany stała się afera po przyznaniu medalu „zasłużonego dla NSZZ Solidarność” dla wójta Krzysztofa Brzezińskiego. Renata Molenda dostała anonimowy list z pytaniami dotyczącymi przeszłości laureata. Dotyczyły one prośby o wskazanie jego zasług dla związku, gdyż już w latach 80-tych przebywał na emigracji. W związku z tym, Renata Molenda napisała do wójta prośbę o wyjaśnienie sprawy. Wójt zaś pismo skierował do Andrzeja Jacyny, przewodniczącego komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy ZA „Puławy”.

– Decyzja o tym komu i jakie wyróżnienie przyznać należy do wewnętrznych kompetencji NSZZ. Zdumiewa i niepokoi fakt, że pani przewodnicząca kwestionuje naszą decyzję. (...) Pan Krzysztof Brzeziński zarówno na emigracji, jak i po powrocie był w stałym kontakcie z NSZZ, wspierał ją i współpracował w najtrudniejszych chwilach szerząc wartości patriotyczne – napisał Andrzej Jacyna.

– Jestem bezsilny wobec takiej postawy, która jest niesprawiedliwa i krzywdząca dla mnie i mojej rodziny – stwierdził zaś wójt Krzysztof Brzeziński przypominając, że nie wracając do kraju stał się wrogiem reżimu PRL, a w Austrii pomagał emigrantom politycznym współpracując z Solidarnością i kościołem.

Wójt zasugerował, by w odpowiedzi na pismo z pytaniami przewodniczącej, rada gminy zajęła w tej sprawie „zdecydowane stanowisko”. I jak się później okazało radni przychylili się do jego wniosku.

– Od początku tej kadencji była na mnie nagonka, więc prędzej, czy później musiało do tego dojść. To pismo było tylko pretekstem – mówi Renata Molenda.

Radny Tomasz Mizak potwierdza, że nie chodziło tylko o sprawę ostatniej korespondencji. – To napięcie pomiędzy przewodniczącą i wójtem nie służyło nikomu. Nie mogliśmy pozwolić na jego dalsze podsycanie, bo to nie służy rozwojowi naszej gminy. Powinniśmy współpracować, a to, co się wydarzyło w kontekście pism pani Molendy nigdy nie powinno mieć miejsca – wyjaśnia.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 10:47
No to przeciez za święto truskawki Nagroda Nobla......
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 17:47
No tak, przecież jedyna słuszną opcją powinni być lizanie dupy niedoszłej wójt. Tylko ten smak nieprzetrawionej porażki . . . Który jak widać niektórzy uwIelbiają
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 20:41
Profesjonalnie to Dorotka umie tylko d*pę lizać wójtowi a później roznosi zarazki obcałowując wszystkich dookoła...
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 18:49
"Profesjonalizm" Pani ExPrzewodniczacej miałam okazje pare razy podziwiać na komisjach. Przez rok tylko pokazała, ze Przewodniczaca poprzedniej kadencji i obecna, czyli Pani Dorota Osiak była i jest najlepsza, a p. Molenda jej nie dorównuje i nigdy nie dorówna !
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 18:45
Dzieci w piaskownicy rzucają zabawkami jak już im sie znudzi i idą sie bawić do siebie. Czy profesjonalne jest rzucić łańcuchem i powiedzieć: " to już nie jestem przewodniczacą " jeszcze zanim nastąpiło głosowanie? Taki profesjonalny przewodniczący należy sie gminie w której mieszka 12 tysięcy mieszkańców? I jeszcze komentarz po odwołaniu. Ze i tak bym ustąpiła ... Był czas na to przed głosowaniem!!! Oj wstyd. WSTYD!!!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 09:27
A Brzeżniski miał być taki kryształowy ----oj problem dla pana Krzysia
Avatar
Priv / 7 grudnia 2015 o 21:16
Chyba wójt czytać nie potrafi skoro myli prośbę z żądaniem...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 21:16
Chyba wójt czytać nie potrafi skoro myli prośbę z żądaniem...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 20:19
Co za wstyd dla Solidarności. Ten związek rozmienia się na drobne. Przyznają wyróżnienia kolesiom co uciekli, a tym co zostali i walczyli z komuną nic. WSTYD!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 18:57
Co za idiota wypisuje o jakiś żądaniach??????????????????????????????????? Przecież w piśmie jest, że prosiła o wyjaśnienie i nic więcej. Przeczytajcie i dopiero piszcie, a jeszcze wczesniej pomyślcie!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 10:47
No to przeciez za święto truskawki Nagroda Nobla......
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 17:47
No tak, przecież jedyna słuszną opcją powinni być lizanie dupy niedoszłej wójt. Tylko ten smak nieprzetrawionej porażki . . . Który jak widać niektórzy uwIelbiają
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 20:41
Profesjonalnie to Dorotka umie tylko d*pę lizać wójtowi a później roznosi zarazki obcałowując wszystkich dookoła...
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 18:49
"Profesjonalizm" Pani ExPrzewodniczacej miałam okazje pare razy podziwiać na komisjach. Przez rok tylko pokazała, ze Przewodniczaca poprzedniej kadencji i obecna, czyli Pani Dorota Osiak była i jest najlepsza, a p. Molenda jej nie dorównuje i nigdy nie dorówna !
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 18:45
Dzieci w piaskownicy rzucają zabawkami jak już im sie znudzi i idą sie bawić do siebie. Czy profesjonalne jest rzucić łańcuchem i powiedzieć: " to już nie jestem przewodniczacą " jeszcze zanim nastąpiło głosowanie? Taki profesjonalny przewodniczący należy sie gminie w której mieszka 12 tysięcy mieszkańców? I jeszcze komentarz po odwołaniu. Ze i tak bym ustąpiła ... Był czas na to przed głosowaniem!!! Oj wstyd. WSTYD!!!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 09:27
A Brzeżniski miał być taki kryształowy ----oj problem dla pana Krzysia
Avatar
Priv / 7 grudnia 2015 o 21:16
Chyba wójt czytać nie potrafi skoro myli prośbę z żądaniem...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 21:16
Chyba wójt czytać nie potrafi skoro myli prośbę z żądaniem...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 20:19
Co za wstyd dla Solidarności. Ten związek rozmienia się na drobne. Przyznają wyróżnienia kolesiom co uciekli, a tym co zostali i walczyli z komuną nic. WSTYD!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 18:57
Co za idiota wypisuje o jakiś żądaniach??????????????????????????????????? Przecież w piśmie jest, że prosiła o wyjaśnienie i nic więcej. Przeczytajcie i dopiero piszcie, a jeszcze wczesniej pomyślcie!
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 1

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 4

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 8

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!