poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Zarażamy radością. Rusza kampania na rzecz dzieci niepełnosprawnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2013, 11:47

JEDNA Z FOTOGRAFII Z KALENDARZA
JEDNA Z FOTOGRAFII Z KALENDARZA

Dziś zaczyna się kampania społeczna „Zarażamy radością”. Jej głównym celem jest zmiana postaw społecznych wobec dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców

Pomysłodawcami kampanii są rodzice dzieci niepełnosprawnych, biorących udział w zajęciach Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Puławach. W realizacji pomaga również Fundacja „Piąta pora roku”. Patronat honorowy nad akcją objął starosta puławski.

– Mamy nadzieję, że nasze działania sprawią, że inni będą mieli pozytywny stosunek do niepełnosprawności naszych dzieci. Kampania na również na celu wykreowanie wizerunku matki dziecka niepełnosprawnego jako kobiety, która mimo przeszkód związanych z chorobą swojego dziecka może być aktywna zawodowo, bądź poświęcać się swoim pasjom – przekonuje Kasia Golonka, jedna z inicjatorek akcji.

I dodaje: Chcemy przedstawić matkę dziecka niepełnosprawnego jako radosną kobietę, która pomimo problemów potrafi czerpać radość z życia. Podczas realizacji kampanii będziemy dążyć do tego, aby nasze dzieci nie były postrzegane wyłącznie przez pryzmat choroby, a matki oceniane jako te, które poświęcają się wyłącznie wychowaniu chorego dziecka.

Dodatkowo w gimnazjach i liceach będą prowadzone warsztaty edukacyjne. Aby skuteczniej dotrzeć do młodzieży organizatorzy współpracują z muzykiem Lasio Companija, który nagrał spot promujący kampanię.

Przy okazji kampanii „Zarażamy radością” będą również prowadzone akcje reklamowe przybliżające życie codzienne rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Odbędzie się także aukcja charytatywna na rzecz dzieci objętych wczesnym wspomaganiem przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Puławach.

– Pragniemy, aby jak najwięcej osób dostrzegło problem niepełnosprawności i zmienili swoje stereotypowe myślenie. Wyszliśmy z założenia, iż skoro lokalna społeczność nas nie dostrzega to my musimy się pokazać. Być może taka wycofana postawa wynika ze strachu, bądź nie wiedzy na temat niepełnosprawności. Zarówno my jak i nasze dzieci uśmiechamy się do lokalnej społeczności, aby przełamać lody. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób zostanie „Zarażonych radością” – dodaje Kasia Golonka.

Kalendarz z radością

Przy okazji akcji powstanie kalendarz z wizerunkiem dzieci. To wspólna inicjatywa Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA, Dziennika Wschodniego oraz fundacji „Piąta pora roku”. Kalendarz będzie można dostać wraz z naszą gazetą 31 grudnia.


FOT. JEDNA Z FOTOGRAFII Z KALENDARZA
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!