poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Zarząd powiatu puławskiego z absolutorium. Głosowanie w cieniu afery korupcyjnej

Dodano: 19 czerwca 2015, 09:52

Mimo afery w szpitalu żaden z obecnych na sali radnych nie zagłosował przeciw absolutorium. Ci najbardziej sceptyczni w ocenie pracy zarządu wstrzymali się od głosu (fot. Radosław Szczęch)
Mimo afery w szpitalu żaden z obecnych na sali radnych nie zagłosował przeciw absolutorium. Ci najbardziej sceptyczni w ocenie pracy zarządu wstrzymali się od głosu (fot. Radosław Szczęch)

Radni PO oraz Lidia Twardowska z PiS nie poparli wniosku o absolutorium dla obecnego zarządu powiatu puławskiego. Tłumaczą, że to przez nadużycia w SP ZOZ i brak „wystarczającego nadzoru nad szpitalem”.

Głosowanie nad absolutorium dla zarządu powiatu puławskiego przebiegało w cieniu afery korupcyjnej w puławskim SP ZOZ. Przypomnijmy, że zarzuty usłyszała była dyrektorka Jolanta H., którą prokuratura podejrzewa o przyjęcie 118 tys. zł łapówki.

Ostatecznie za udzieleniem absolutorium dla zarządu zagłosowało 16 radnych, co wystarczyło do jego przyjęcia, ale 6 radnych wstrzymało się od głosu. W większości byli to radni Platformy Obywatelskiej. – Przyjęcie absolutorium nie jest tylko głosowaniem nad budżetem, ale pewnym wotum zaufania dla całego zarządu i dlatego nie mogliśmy zagłosować „za”. Pracy tego zarządu nie oceniamy pozytywnie, ale jednocześnie czujemy się odpowiedzialni za przygotowanie budżetu, do którego nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wybraliśmy więc złoty środek i nasz klub wstrzymał się od głosu – wyjaśnia Marcin Pisula, radny PO.

Zastrzeżenia dotyczą przede wszystkim sytuacji w szpitalu, na co zwracali uwagę także radni Prawa i Sprawiedliwości. Ci, mimo zastrzeżeń do pracy zarządu, oraz jak to nazwał radny Zdzisław Wójciak, „niewystarczającego nadzoru nad SP ZOZ”, zagłosowali za przyjęciem absolutorium. Wyjątkiem była jedynie Lidia Twardowska, która wstrzymała się od głosu. – Pracę zarządu oceniam nie tylko na podstawie budżetu, efektów finansowych. W związku z tym, że w SP ZOZ miało miejsce całe to zdarzenie, pani dyrektor odeszła w niechlubny sposób i otrzymała jeszcze 6-miesięczną odprawę, z przykrością musiałam wstrzymać się od głosu – wyjaśniła radna.

Po zakończeniu głosowania radnych PO skrytykował starosta Witold Popiołek. – Ja nie rozumiem dlaczego radni, koledzy z Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali za przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu byli przeciwni przyjęciu absolutorium – mówił po głosowaniu starosta Witold Popiołek, który zasugerował, że ich prawdziwe motywy mogłyby być zupełnie inne. Dał do zrozumienia, że mógł to być kolejny wrogi gest wobec byłego członka PO, Leszka Gorgola, którego wcześniej klub trzykrotnie próbował odwołać z funkcji członka zarządu powiatu. Gorgol obecnie nadal zasiada w zarządzie, ale do rady dostał się już z listy PiS.

Taka sugestia nie spodobała się radnemu Pisuli. – To jest niepoważne, takie wyjeżdżanie na tej sesji z osobistymi sprawami nie powinno mieć miejsca. Zapewniam, że nasze głosowanie nie miało drugiego dna i nie było tutaj żadnych podtekstów – skwitował radny PO.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za szpital w obecnej i poprzedniej kadencji odpowiadał LGorgol. Czyli P...?
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jednak zabawne, że PO krytykuje obecny zarząd za szpital, kiedy to oni całą ostatnią kadencję odpowiadali za nadzór nad nim- sprawa się nie rypła nagle od listopada :)
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ten Popiołek ciężko myśli !!! Zachowanie PO to reakcja na to że Popiołek olał PO i skumał się PISiorami ... (dla niezorientowanych, w powiecie puławskim rządzi koalicja PSL - PiS )
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Starosto to chyba Pan powinien się zastanowić nad swoimi motywami
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!