niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Zielone światło dla ekspresówki do Puław. Drogowcy mogą rozpocząć prace w terenie

Dodano: 31 marca 2016, 15:47
Autor: p.p.

(fot. GDDKiA Lublin)
(fot. GDDKiA Lublin)

Wojewoda lubelski podpisał w czwartek Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) – chodzi o budowę blisko 12-kilometrowego łącznika pomiędzy węzłem Kurów Zachód na S17 a obwodnicą Puław. To zielone światło dla rozpoczęcia prac w terenie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Decyzja ZRID wskazuje nie tylko teren, na którym będą zrealizowane roboty związane z budową obwodnicy, ale stwierdza również przejęcie z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości leżących na przebiegu drogi. Decyzja obejmije swoim zakresem nie tylko teren pod samą drogę, ale również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne itp.

– Wydanie decyzji ZRID umożliwia rozpoczęcie procesu szacowania wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi, a później wypłatę odszkodowań. Przypomnijmy, że ich wysokość ustala wojewoda w postępowaniu administracyjnym, które kończy się wydaniem decyzji o ustaleniu odszkodowania – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga ekspresowa połączy pierwszy odcinek obwodnicy Puław oraz węzeł Kurów Zachód na S17. Długość nowej drogi, tak naprawdę S12, to ok. 11,84 km. Powstaną dwa węzły, dwa skrzyżowania, cztery wiadukty drogowe, cztery mosty, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego. Wartość całej inwestycji to ok. 323 mln zł.

Umowa z wykonawcami, konsorcjum firm Energopol Szczecin oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Zwoleń, opiewa na ok. 233 mln zł. Przewidywana data zakończenia budowy to 30 kwietnia 2018 roku.

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA obwodnica puław Puławy
Gość
Romek
miras
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do roboty k........ a !
Rozwiń
Romek
Romek (1 kwietnia 2016 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Myślałem, że w końcu dowiem się kiedy ktoś wbije łopatę w ziemię, ale nadal nic nie wiem. Zielone światło..... i...?

To tak naprawdę nie jest to ważne dla Ciebie, w umowie określają termin zakończenia prac i on jest ważny bo decyduje o ewentualnych karach dla wykonawcy. Dostaje on zielone światło do rozpoczęcia robót, a to kiedy zacznie "kopać" to jego brocha, może i w grudniu 2017 roku, ale ma się zmieścić w terminie z umowy. I tyle.

Rozwiń
miras
miras (1 kwietnia 2016 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prace mogą rozpocząć się od podpisania ZRID, co miało miejsce wczoraj, wcześniej był ogłoszony przetarg na wycinkę lasu na trasie obwodnicy. Cierpliwości. Aktualne wiadomości o budowie na forum http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=230798&page=205  i oficjalnej stronie inwestycji www.s17-pulawy.pl

Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Za dużo wyborczej, wódki też.


Po prostu podsumowal osiagniecia dotychczasowe wojewodziny, ktory podobnie jak Maliniak pseudo Endrju - podpisz,poza modleniem sie niczym nie nie blysnal a nie faktycznie zdjal obrazy poprzednikow i flage unii w urzedzie,zachecal do szczepionki na grype w samym srodku zachorowan i maszerowal z chlopkami roztropkami od kowalskiego krzyczac raz sierpem raz mlotem -specjalista pelna geba i nalezy mu sie pomnik od zaraz, najlepiej w miejscu Pilsudskiego.
Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 06:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślałem, że w końcu dowiem się kiedy ktoś wbije łopatę w ziemię, ale nadal nic nie wiem. Zielone światło..... i...?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!