środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Zmiana warty w Radzie Miasta Puławy. Były wójt jeszcze czeka na nominację

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2014, 12:32

Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w Radzie Miasta Puławy. Nową przewodniczącą została Bożena Krygier. Na nominację na stanowisko wiceprezydenta czeka jeszcze wskazany przez PiS Tadeusz Kocoń, były wójt Janowca.

Podczas pierwszej sesji w poniedziałek nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących. Prawo i Sprawiedliwość na stanowisko przewodniczącej zgłosiło radną Bożenę Krygier, która w tajnym głosowaniu dostała 19 głosów poparcia w 21-osobowej radzie. Krygier w ostatnich wyborach startowała z listy PiS i zdobyła 360 głosów, a to najwięcej spośród wszystkich radnych. Nowa przewodnicząca jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 11.

Na wiceprzewodniczących radni wybrali Zbigniewa Śliwińskiego (Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej) oraz Ryszarda Ścibiora (PiS). Teraz przed radnymi jeszcze wybór przewodniczących poszczególnych komisji rady. – Zajmiemy się tym podczas najbliższej sesji, która została zaplanowana na 8 grudnia – zapowiada Bożena Krygier.

Podczas pierwszej sesji zaprzysiężony został na kolejną kadencję prezydent Puław. – Chciałem wszystkim podziękować i zapewnić, że wspólnie z radą naszym celem najwyższym jest dobro miasta – powiedział Janusz Grobel po złożeniu ślubowania. Podczas swego wystąpienia prezydent szczególnie dziękował swojej żonie, która była obecna na sali.

Przed rozpoczęciem normalnej pracy na prezydenta czeka jeszcze zmiana na stanowisku jego zastępcy. W wyniku zawiązania koalicji z PiS, stanowisko utraci dotychczasowy wiceprezydent Grzegorz Nakonieczny (PO). Kiedy Janusz Grobel powoła nowego zastępcę? – W odpowiednim czasie. Wtedy o tym poinformujemy – ucina Janusz Grobel.

Jak ustaliliśmy, kandydatem na stanowisko wiceprezydenta wskazanym przez PiS będzie Tadeusz Kocoń, odwołany rok temu przez mieszkańców w referendum wójt Janowca. Przedstawiciele PiS mocno chwalą tą kandydaturę i przekonują, że Kocoń ma duże doświadczenie w zarządzaniu – w latach 1979–2002 kierował puławskim oddziałem banku Pekao SA.

Drugim wiceprezydentem miasta pozostanie nadal Ewa Wójcik (PSPP).
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
Radny
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 grudnia 2014 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ciekawe jak teraz się wykaże aktywnością w radzie powiatu pani Kłopotowska. W poprzedniej kadencji nie zadawała pytań i nie zgłaszała interpelacji bo "była w przecież w koalicji rządzącej". Teraz jest w opozycji więc powinna się wykazać. Czekamy więc na aktywność, ws dróg szczególnie. No bo jak tej aktywności nie będzie to za 4 lata znów pan Ambryszewski postawi ją na baczność.

Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2014 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Całe Puławy się śmiały z Janowca za Koconia, teraz cały Janowiec się śmieje z Puław! współczujemy!

Rozwiń
Radny
Radny (8 grudnia 2014 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Można uważać mówić to powiedz mi ile w Janowcu domeldowano dopisano nowych mieszkańców? Piszę bo chcę wiedzieć a nie pisać podobno bo podobno duuużo.I co cichutko, cichutko Polacy nic się nie stało o co wam chodzi d...kracja

Generalnie ludzie młodzi uciekają z tego dzikiego kraju a w Janowcu odwrotnie,kraina mlekiem i miodem płynąca niczym druga Japonia i Irlandia w jednym " ogrom ludzi " w tak krótkim czacie przybyło,fenomen na skalę światową.

Rozwiń
gość
gość (8 grudnia 2014 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podobno w całym kraju sfałszowano wybory samorządowe - według PIS.

Czyżby wybory do Rady Miasta Puławy były ... wyjątkiem ? 

Wynika, że skoro wygrało PIS, ... to wybory nie mogły  być sfałszowane,

albo używając erystyki PIS ... były tylko zafałszowane  

Można uważać mówić to powiedz mi ile w Janowcu domeldowano dopisano nowych mieszkańców? Piszę bo chcę wiedzieć a nie pisać podobno bo podobno duuużo.I co cichutko, cichutko Polacy nic się nie stało o co wam chodzi d...kracja

Rozwiń
gość
gość (6 grudnia 2014 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Drodzy Puławianie.

Wiedzcie, że w Janowcu rządzi układ towarzysko-biznesowy ......

Żal czytać ten bełkot. Nieudolność zawsze można wytłumaczyć rzekomymi spiskami, tylko jak to w praktyce miałoby wyglądać??? Z doświadczeń mojej rodziny wynika, że jest on osobą dość małostkową, a do tego pamiętliwą w negatywnym znaczeniu. Lepiej mu nie podpaść, bo przechlapane. Dla politycznych przeciwników nie miał litości - za wpisy w internecie, które go obraziły, podał piszących na policję. Ludzi, którzy stali pod urzędem, aby zaprotestować przeciwko zawieszeniu dyrektora szkoły parę tyg przed końcem roku - podano na policję. Na księdza był donos do biskupa - to były działania, które doprowadziły do referendum - nie żaden spisek przedsiębiorców! Ten człowiek nie mają monopolu na uczciwość - nie dajcie sobie tego wmówić! Przeciwnie, w gminie panował nepotyzm.

Pod względem rozwoju gminy było kiepsko. Można śmiało powiedzieć, że przez ostatnie lata Janowiec podupadł, a jego mieszkańcy wyjechali z gminy za pracą. Co najsmutniejsze - prawnie tam nie ma pokolenia lat 70-tych - mieszka albo w dużych miastach albo zagranicą. 

To są fakty, a teorie spiskowe pozostawiam fanom literatury szpiegowskiej.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!