Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 marca 2016 r.
19:40

Zmiany w puławskich Azotach? Poseł PiS: Nic złego się nie stało

0 87 A A
Zdaniem posła Krzysztofa Szulowskiego zmiany w zarządzie Grupy Azoty nie są niczym złym, a zmiana na stanowisku prezesa (odwołanie Pawła Jarczewskiego) jest nawet pozytywna (fot. Radosław Szczęch)
Zdaniem posła Krzysztofa Szulowskiego zmiany w zarządzie Grupy Azoty nie są niczym złym, a zmiana na stanowisku prezesa (odwołanie Pawła Jarczewskiego) jest nawet pozytywna (fot. Radosław Szczęch)

Odwołanie wszystkich członków zarządu Grupy Azoty, którzy byli związani z Puławami nie wzbudza niepokoju puławskiego posła PiS Krzysztofa Szulowskiego. Chwali wybór nowego prezesa i docenia fakt, że jest człowiekiem z zewnątrz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ostatnich wyborach kandydaci na posłów jak np. Krzysztof Szulowski, czy Elżbieta Kruk podkreślali, że pozycję Puław w Grupie Azoty należy wzmacniać. Politycy marzyli nawet o tym, by siedziba spółki znalazła się właśnie w Puławach, przy jednym z największych zakładów chemicznych w kraju. Po wygranych wyborach okazało się, że Puławy nie tylko nie dostaną siedziby głównej, ale będą musiały pożegnać się ze stanowiskami prezesa i wiceprezesa grupy kapitałowej. Mało tego, „puławianie” zniknęli z zarządu Grupy Azoty, w której prym wiodą teraz osoby związane z Tarnowem.

– Taka jest polityka naszego rządu. Uważam, że dotychczas nic złego się nie stało. Jest takie powiedzenie „po owocach ich poznacie”, więc ja obserwuję i zobaczymy, jaki będzie rozwój sytuacji – komentuje te zmiany poseł Krzysztof Szulowski (PiS). – Moim zdaniem to, że nowy prezes Grupy Azoty jest osobą z zewnątrz to dobrze, bo minister widząc te tarcia pomiędzy Puławami, a Tarnowem, być może celowo wstawił taką osobę, która patrząc z dystansem, będzie kierowała się przede wszystkim interesem państwa. Mam jednak nadzieję, że prezes naszych Zakładów Azotowych będzie stąd – dodał poseł.

Krzysztof Szulowski, podobnie jak inni parlamentarzyści z Lubelszczyzny jeszcze kilka miesięcy temu apelowali do szefa resortu skarbu o to, by pozycja Puław w grupie została zachowana. – Ja cały czas mam nadzieję, że tak będzie – twierdzi dzisiaj poseł, który podkreśla, że zarówno on, jak i inni posłowie, nic więcej, poza wywieraniem nacisku, nie mogli zrobić. – Staramy się wywierać presję, ale takie decyzje zależą od ministra skarbu – tłumaczy.

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:46
Właśnie wykończył PIS Bogdanke i teraz gornicy się dziwią dopiero. A durnie glosowali. Właśnie osłabia PKS Puławy a Szulowscy i PIsowscy udają że to plucie w puławom w twarz to deszczyk. Żeby Was za Azoty i Bogdankę wreszcie docenili i gówno żebyści dostali. Oszuści
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 16:20

Przypominam o obietnicach wyborczych posłów (kandydatów) z pisu: pani Kruk: gazerka wyborcza trzeci punkt obietnic brzmi: siedziba Grupy Azoty w Puławach, pan Szu(j)lowski także takie obietnice skadał. A teraz? A teraz kierują się posłowie zasadą: ciemny lud wszystko kupi. 

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 16:18
jak nie masz merytorycznych argumentów to szukasz baranie dziury w całym, taka to wada grupy #mee
Avatar
Chełmianin N / 30 marca 2016 o 15:26

 Lublinszczyzna!
Na pytanie nie odpowiedziałeś i teorię zagmatwaną napisałeś,
a zatem wyślij mądrości do PAN, że Lubelszczyznę odnalazłeś
i żeby potwierdzili, że obecne województwo, to lubelska ziemia,
że w tym przypadku historia Polski nie znajduje tu odniesienia,
ponieważ wschodni gród czyli miasto Lublin, to Lublinszczyzna,
tak jak Kijowszczyzna, a co dalej od Lublina, to Lubelszczyzna.
Morał zaś taki:naukowe zdanie masz, teorię własną także masz
i nic nie stoi na przeszkodzie, że egzamin z historii może zdasz,
ale przed wysłaniem, starannie poczytaj pisma najjaśniejszych,
żebyś się nie zbłaźnił i nie zraził do siebie trochę mądrzejszych.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.

 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia
Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

WIKIPEDYŚCI.
My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia
2011(CET)

 Lublinszczyzna!
Na pytanie nie odpowiedziałeś i teorię zagmatwaną napisałeś,
a zatem wyślij mądrości do PAN, że Lubelszczyznę odnalazłeś
i żeby potwierdzili, że obecne województwo, to lubelska ziemia,
że w tym przypadku historia Polski nie znajduje tu odniesienia,
ponieważ wschodni gród czyli miasto Lublin, to Lublinszczyzna,
tak jak Kijowszczyzna, a co dalej od Lublina, to Lubelszczyzna.
Morał zaś taki:naukowe zdanie masz, teorię własną także masz
i nic nie stoi na przeszkodzie, że egzamin z historii... rozwiń

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 12:10
to tak dla wszystkich zrównoważonych #mee: Nazwy obszarów regionalnych z przyrostkiem -(szcz)yzna, np. Lubelszczyzna, Suwalszczyzna, Rzeszowszczyzna, Sandomierszczyzna, Sądecczyzna, a także Opolszczyzna, są chronologicznie późniejsze niż tradycyjne nazwy przymiotnikowe typu Lubelskie, Suwalskie, Opolskie. Ich produktywność na wschodzie i południu Polski może być związana z przejęciem wschodniego (ukraińskiego, ewentualnie białoruskiego) modelu nazewniczego. Na Ukrainie typ nazw miejscowych z -szczyzna (szerzący się zwłaszcza w XVI i XVII w.) był bardzo produktywny, w przeciwieństwie do nazw z -izna, a nazwa obszaru geograficznego typu Kijowszczyzna mogła być utworzona od niemal każdej nazwy miejscowej. Obecnie na obszarze Ukrainy i Białorusi występuje w tej funkcji sufiks -(szcz)yna. Jeżeli przyjmiemy taką hipotezę (przejęcie modelu wschodniosłowiańskiego), wówczas możemy mówić o wyparciu przymiotnikowych nazw niektórych regionów, jak Lubelskie, Rzeszowskie, przez nazwy realizujące model wschodni (por. H. Safarewiczowa, Nazwy miejscowe typu Mroczkowizna, Klimontowszczyzna, Wrocław, 1956; B. Kreja, Produktywność przyrostka -izna we współczesnym języku polskim, „Slavia Occidentalis’’ XXVII, s. 111–118). Bogusław Kreja uważał, że sufiks -izna w funkcji tworzenia nazw obszarów regionalnych należy wywieść z funkcji toponomastycznej sufiksu -(szcz)yzna występującej w typie Michałowszczyzna ‘ziemia Michałowskiego’, szczególnie produktywnej na Ukrainie i Białorusi. Według niego w podstawie form typu Lubelszczyzna tkwią przymiotniki na -ski (-cki) (lubelski), a pośrednio nazwy miast będących centrum danego obszaru (Lublin). Warto dodać, iż bazę nazwy regionu może stanowić – obok nazwy przymiotnikowej – nazwisko, por. Zamojszczyzna od Zamojski. Witold Doroszewski (Nazwy regionów z przyrostkiem -izna, „Poradnik Językowy’’ 1976, z. 1, s. 46–47) uznawał nazwy typu Białostocczyzna za gorsze od nazw takich jak Białostockie. Na gruncie polskim nazwy z sufiksem -(szcz)yzna szerzyły się zatem pod wpływem wschodnim (ukraińskim, też białoruskim na północy, nie rosyjskim). Nie można jednak wykluczyć ich rodzimej genezy i utworzenia za pomocą przyrostka -izna od nazw przymiotnikowych na -ski (-cki). Nazwa Opolszczyzna istniała z pewnością w latach 50. XX w. (zob. Safarewiczowa, op. cit.). Forma Lubelszczyzna należy do nazw wcześniejszych niż Opolszczyzna, niemniej jednak dokładne podanie czasu utworzenia omawianych tu nazw regionów nie jest możliwe na podstawie literatury przedmiotu. źródło:sjp.pwn.pl/slowniki/Lubelszczyzna.html
to tak dla wszystkich zrównoważonych #mee: Nazwy obszarów regionalnych z przyrostkiem -(szcz)yzna, np. Lubelszczyzna, Suwalszczyzna, Rzeszowszczyzna, Sandomierszczyzna, Sądecczyzna, a także Opolszczyzna, są chronologicznie późniejsze niż tradycyjne nazwy przymiotnikowe typu Lubelskie, Suwalskie, Opolskie. Ich produktywność na wschodzie i południu Polski może być związana z przejęciem wschodniego (ukraińskiego, ewentualnie białoruskiego) modelu nazewniczego. Na Ukrainie typ nazw miejscowych z -szczyzna (szerzący się zwłaszcza w XVI i XVII w.)... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 09:18

ośle ty to z baranów chyba jesteś

Nie denerwuj się człeku ponieważ barany Lubelszczyzny nie mogą znaleźć od wieków, a jak ją znalazłeś, to wskaż jej teren i będziesz najmądrzejszy od osłów, baranów,posłów i człeków!

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:42

ośle ty to z baranów chyba jesteś

Jesteś taki mądry jak poseł, który nie odróżnia lubelskiego od Lubelszczyzny!

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 20:43
ale gamonia wybraliśmy a ja na niego zagłosowałem ale popędzimy chuja za cztery lata
Avatar
osioł / 29 marca 2016 o 19:47

to co mówi pan (p)oseł świadczy tylko i wyłącznie o fakcie że posłowie Lubelszczyzny mają w rządzie i władzach tyle do gadania co przysłowiowy Żyd za okupacji; no cóż ciemny naród kupił obiecanki a teraz mają go du..pie

Jesteś taki mądry jak poseł, który nie odróżnia lubelskiego od Lubelszczyzny!

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 16:07
to co mówi pan (p)oseł świadczy tylko i wyłącznie o fakcie że posłowie Lubelszczyzny mają w rządzie i władzach tyle do gadania co przysłowiowy Żyd za okupacji; no cóż ciemny naród kupił obiecanki a teraz mają go du..pie
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:46
Właśnie wykończył PIS Bogdanke i teraz gornicy się dziwią dopiero. A durnie glosowali. Właśnie osłabia PKS Puławy a Szulowscy i PIsowscy udają że to plucie w puławom w twarz to deszczyk. Żeby Was za Azoty i Bogdankę wreszcie docenili i gówno żebyści dostali. Oszuści
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 16:20

Przypominam o obietnicach wyborczych posłów (kandydatów) z pisu: pani Kruk: gazerka wyborcza trzeci punkt obietnic brzmi: siedziba Grupy Azoty w Puławach, pan Szu(j)lowski także takie obietnice skadał. A teraz? A teraz kierują się posłowie zasadą: ciemny lud wszystko kupi. 

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 16:18
jak nie masz merytorycznych argumentów to szukasz baranie dziury w całym, taka to wada grupy #mee
Avatar
Chełmianin N / 30 marca 2016 o 15:26

 Lublinszczyzna!
Na pytanie nie odpowiedziałeś i teorię zagmatwaną napisałeś,
a zatem wyślij mądrości do PAN, że Lubelszczyznę odnalazłeś
i żeby potwierdzili, że obecne województwo, to lubelska ziemia,
że w tym przypadku historia Polski nie znajduje tu odniesienia,
ponieważ wschodni gród czyli miasto Lublin, to Lublinszczyzna,
tak jak Kijowszczyzna, a co dalej od Lublina, to Lubelszczyzna.
Morał zaś taki:naukowe zdanie masz, teorię własną także masz
i nic nie stoi na przeszkodzie, że egzamin z historii może zdasz,
ale przed wysłaniem, starannie poczytaj pisma najjaśniejszych,
żebyś się nie zbłaźnił i nie zraził do siebie trochę mądrzejszych.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.

 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia
Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

WIKIPEDYŚCI.
My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia
2011(CET)

 Lublinszczyzna!
Na pytanie nie odpowiedziałeś i teorię zagmatwaną napisałeś,
a zatem wyślij mądrości do PAN, że Lubelszczyznę odnalazłeś
i żeby potwierdzili, że obecne województwo, to lubelska ziemia,
że w tym przypadku historia Polski nie znajduje tu odniesienia,
ponieważ wschodni gród czyli miasto Lublin, to Lublinszczyzna,
tak jak Kijowszczyzna, a co dalej od Lublina, to Lubelszczyzna.
Morał zaś taki:naukowe zdanie masz, teorię własną także masz
i nic nie stoi na przeszkodzie, że egzamin z historii... rozwiń

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 12:10
to tak dla wszystkich zrównoważonych #mee: Nazwy obszarów regionalnych z przyrostkiem -(szcz)yzna, np. Lubelszczyzna, Suwalszczyzna, Rzeszowszczyzna, Sandomierszczyzna, Sądecczyzna, a także Opolszczyzna, są chronologicznie późniejsze niż tradycyjne nazwy przymiotnikowe typu Lubelskie, Suwalskie, Opolskie. Ich produktywność na wschodzie i południu Polski może być związana z przejęciem wschodniego (ukraińskiego, ewentualnie białoruskiego) modelu nazewniczego. Na Ukrainie typ nazw miejscowych z -szczyzna (szerzący się zwłaszcza w XVI i XVII w.) był bardzo produktywny, w przeciwieństwie do nazw z -izna, a nazwa obszaru geograficznego typu Kijowszczyzna mogła być utworzona od niemal każdej nazwy miejscowej. Obecnie na obszarze Ukrainy i Białorusi występuje w tej funkcji sufiks -(szcz)yna. Jeżeli przyjmiemy taką hipotezę (przejęcie modelu wschodniosłowiańskiego), wówczas możemy mówić o wyparciu przymiotnikowych nazw niektórych regionów, jak Lubelskie, Rzeszowskie, przez nazwy realizujące model wschodni (por. H. Safarewiczowa, Nazwy miejscowe typu Mroczkowizna, Klimontowszczyzna, Wrocław, 1956; B. Kreja, Produktywność przyrostka -izna we współczesnym języku polskim, „Slavia Occidentalis’’ XXVII, s. 111–118). Bogusław Kreja uważał, że sufiks -izna w funkcji tworzenia nazw obszarów regionalnych należy wywieść z funkcji toponomastycznej sufiksu -(szcz)yzna występującej w typie Michałowszczyzna ‘ziemia Michałowskiego’, szczególnie produktywnej na Ukrainie i Białorusi. Według niego w podstawie form typu Lubelszczyzna tkwią przymiotniki na -ski (-cki) (lubelski), a pośrednio nazwy miast będących centrum danego obszaru (Lublin). Warto dodać, iż bazę nazwy regionu może stanowić – obok nazwy przymiotnikowej – nazwisko, por. Zamojszczyzna od Zamojski. Witold Doroszewski (Nazwy regionów z przyrostkiem -izna, „Poradnik Językowy’’ 1976, z. 1, s. 46–47) uznawał nazwy typu Białostocczyzna za gorsze od nazw takich jak Białostockie. Na gruncie polskim nazwy z sufiksem -(szcz)yzna szerzyły się zatem pod wpływem wschodnim (ukraińskim, też białoruskim na północy, nie rosyjskim). Nie można jednak wykluczyć ich rodzimej genezy i utworzenia za pomocą przyrostka -izna od nazw przymiotnikowych na -ski (-cki). Nazwa Opolszczyzna istniała z pewnością w latach 50. XX w. (zob. Safarewiczowa, op. cit.). Forma Lubelszczyzna należy do nazw wcześniejszych niż Opolszczyzna, niemniej jednak dokładne podanie czasu utworzenia omawianych tu nazw regionów nie jest możliwe na podstawie literatury przedmiotu. źródło:sjp.pwn.pl/slowniki/Lubelszczyzna.html
to tak dla wszystkich zrównoważonych #mee: Nazwy obszarów regionalnych z przyrostkiem -(szcz)yzna, np. Lubelszczyzna, Suwalszczyzna, Rzeszowszczyzna, Sandomierszczyzna, Sądecczyzna, a także Opolszczyzna, są chronologicznie późniejsze niż tradycyjne nazwy przymiotnikowe typu Lubelskie, Suwalskie, Opolskie. Ich produktywność na wschodzie i południu Polski może być związana z przejęciem wschodniego (ukraińskiego, ewentualnie białoruskiego) modelu nazewniczego. Na Ukrainie typ nazw miejscowych z -szczyzna (szerzący się zwłaszcza w XVI i XVII w.)... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 09:18

ośle ty to z baranów chyba jesteś

Nie denerwuj się człeku ponieważ barany Lubelszczyzny nie mogą znaleźć od wieków, a jak ją znalazłeś, to wskaż jej teren i będziesz najmądrzejszy od osłów, baranów,posłów i człeków!

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 21:42

ośle ty to z baranów chyba jesteś

Jesteś taki mądry jak poseł, który nie odróżnia lubelskiego od Lubelszczyzny!

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 20:43
ale gamonia wybraliśmy a ja na niego zagłosowałem ale popędzimy chuja za cztery lata
Avatar
osioł / 29 marca 2016 o 19:47

to co mówi pan (p)oseł świadczy tylko i wyłącznie o fakcie że posłowie Lubelszczyzny mają w rządzie i władzach tyle do gadania co przysłowiowy Żyd za okupacji; no cóż ciemny naród kupił obiecanki a teraz mają go du..pie

Jesteś taki mądry jak poseł, który nie odróżnia lubelskiego od Lubelszczyzny!

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 16:07
to co mówi pan (p)oseł świadczy tylko i wyłącznie o fakcie że posłowie Lubelszczyzny mają w rządzie i władzach tyle do gadania co przysłowiowy Żyd za okupacji; no cóż ciemny naród kupił obiecanki a teraz mają go du..pie
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.