niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Znajdą się pieniądze na remont zabytkowego parku w Nałęczowie?

Dodano: 11 lutego 2017, 18:40

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Władze gminy czekają na ponowne rozpatrzenie wniosku o przyznanie unijnego dofinansowania do kompleksowego remontu zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Przebudowa miała ruszyć wiosną tego roku, ale sprawa remontu parku stanęła pod znakiem zapytania. Urząd Marszałkowski, od którego zależy ocena wniosków o unijne dotacje, nisko ocenił wniosek Nałęczowa, de facto odmawiając przyznania środków. Chodzi o 11 mln złotych, za które planowano m.in. nowe nasadzenia, ławki, wymianę instalacji zasilania, nowe oświetlenie, fontanny, altany, deszczownię, leżakownię, regulację rzeki, odnowienie rzeźb – jednym słowem byłby to kompleksowy remont tego zabytkowego parku.

Na szczęście, jak mówią pracownicy Urzędu Miejskiego w Nałęczowie, nie wszystko jeszcze stracone.

– Złożyliśmy protest i czekamy na nową ocenę merytoryczną naszego wniosku. Wykazaliśmy, że Urząd Marszałkowski popełnił błędy i bardzo liczymy na to, że tym razem uwzględni nasze postulaty, zmieni decyzję i przyzna nam tę dotację – mówi Mieczysław Mazur, kierownik wydziału inwestycji miejskich.

W ramach inwestycji władze miasta zamierzały upiększyć także ulicę Lipową, wycinając najstarsze drzewa, sadząc nowe, uzupełniając całość niższą roślinnością. Poprawione miały zostać także chodniki, a na miejscu planowano montaż nowej, małej infrastruktury, przede wszystkim ławek i śmietników. Czy to przedsięwzięcie dojdzie do skutku – okaże się za około dwa tygodnie. Nowa ocena wniosku ma być gotowa do 24 lutego.

DeZoo
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

DeZoo
DeZoo (13 lutego 2017 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To gdzie ten PSL w Nałęczowie? Był, ale w ubiegłym wieku... W całej radzie jest jedna partyjna osoba, w dodatku pisior. Może jakby był ktoś z PSL to u marszałek by inaczej opiniował.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warszawka żeruje na miasteczku a przede wszystkim na uzdrowisku! Wyzysk zastraszanie ludzi jest na porządku dziennym....jedno wielkie bagno korupcji i układów! Godny temat do Uwagi!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no, no, ale news, spóźniony równo miesiąc w porównaniu z lokalną stroną ***naleczowdomy.pl/aktualnosci/odnowa-parku-zdrojowego-i-ulicy-lipowej-z-problemami/. :)
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2017 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nałęczów to miejsce dla porządnych ludzi nie ma miejsca dla PSL ,wstydzimy sie za nich
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2017 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To przez działaczy PSL jest tak niski budżet ,bierzcie przykład z Jastkowa tam wypleniono PSL i jak fajnie gmina prosperuje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!