piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Znalazły się pieniądze na korty i drogi. Na co jeszcze?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2014, 21:31

Około 9 milionów złotych przeznaczy miasto na dodatkowe inwestycje - zdecydowali radni podczas ostatniego posiedzenia samorządu.

Najdroższa będzie modernizacja kortów tenisowych przy ul. Wróblewskiego. Cały projekt warty jest 4 mln zł, jednak miasto złożyło już wniosek w Ministerstwie Sportu i Turystyki o dofinansowanie w kwocie 1,5 mln zł. - Wszystkiego dobrego na nowej, tenisowej drodze życia - powiedział Zbigniew Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta Puławy tuż po przyjęciu uchwały. W projekcie uchwały dotyczącej zmian w budżecie pojawiło się sporo innych punktów. - Dodatkowe pieniądze przeznaczymy chociażby na place zabaw, czy remonty w szkołach i przedszkolach - wyjaśnia Krzysztof Cichoń, przewodniczący Komisja Budżetu i Finansów w puławskiej Radzie Miasta. Ponad 2 mln zł miałoby zostać przeznaczonych na remonty dróg. O dodatkowy milion wzrosłyby środki na budowę drogi wraz z infrastrukturą techniczną w ulicach Ceglanej i Zabłockiego. Kolejny milion może zostać przeznaczony na przebudowanie dróg: Kochanowskiego, Słowackiego, Sieroszewskiego i Reja.

Kolejna duża inwestycja dotyczy modernizacji Szkoły Podstawowej nr 11 i przedszkola nr 3. Zabezpieczenie dodatkowej kwoty w wysokości 2,5 mln zł związane jest z koniecznością przebudowy kuchni. Dzięki temu przedszkole nr 3 będzie mogło przyjąć dodatkowe dzieci podczas remontu Miejskiego Przedszkola nr 18. Pół miliona pochłonie zagospodarowanie skweru przy ul. 6-go Sierpnia w Puławach. Skwer ma stanowić połączenie "Mariny” z bulwarem nadwiślańskim. Na zmianach w budżecie sporo zyska także Miejskie Przedszkole Integracyjne, gdzie 500 tys. zł zostanie przeznaczonych na wykonanie niezbędnych zabezpieczeń przeciwpożarowych i montaż windy dla niepełnosprawnych dzieci. Kolejne 450 tys. zł pochłonie budowa placów zabaw w przedszkolach nr: 7, 8 i 15. 120 tys. zł miasto wyda z kolei na dokończenie modernizacji Miejskiego Przedszkola nr 10.
  Edytuj ten wpis
ZoŚka
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZoŚka
ZoŚka (23 marca 2014 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Puławskiej hali sportowej potrzebna jest druga trybuna !
I na to powinna znaleźć się kasa - niech Minister Biernat ( z Urzędowa )
poprze projekt rozbudowy i dada kasy !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!