poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Znikną kolejki na prawo jazdy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2010, 21:29
Autor: Paweł Puzio

Znowelizowane prawo o ruchu drogowym dopuści tworzenie ośrodków egzaminowania kierowców w miastach prezydenckich. I to już wkrótce. Na Lubelszczyźnie w grę wchodzą Puławy.

W tej chwili działają u nas cztery Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego: w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej. I wszędzie na egzamin praktyczny na prawo jazdy trzeba czekać do końca stycznia. Tymczasem jest szansa, że niebawem kolejki będą krótsze.
Projekt zmiany Ustawy prawo o ruchu drogowym czeka na głosowanie w Sejmie, a nowe przepisy mogą wejść w życie w pierwszym kwartale tego roku. Zakładają możliwość tworzenia ośrodków egzaminowania kierowców w miastach prezydenckich. Zgodnie z nowelizacją taki ośrodek mógłby powstać także w Puławach.
Puławy spełniają wymogi egzaminowania pod względem infrastruktury. – Pewnie, że wolałbym zdawać w Puławach. Byłoby łatwiej, bo układ drogowy nie jest skomplikowany – mówi Aleksander Doliniak z Puław.
Jednak nie wszyscy kursanci uważają, że to dobry pomysł. – Przecież drogi w innych miastach są znacznie trudniejsze. Na przykład w Puławach mamy tylko jednopasmowe ronda – tłumaczy Kamil Sekuła. – A potem będziemy mieli takich niedouczonych kierowców.
Jak się okazuje, pomysł otwarcia ośrodka egzaminowania kierowców w Puławach pojawiał się już wcześniej. Niecałe dwa lata temu z taką propozycją zwróciło się do marszałka województwa puławskie Starostwo Powiatowe.
– Odpowiedziano nam wówczas, że ośrodki, które już istnieją na terenie Lubelszczyzny, w zupełności wystarczają – mówi Witold Popiołek, wicestarosta puławski.
Czy po wejściu w życie nowych przepisów sytuacja się zmieni? – Ośrodek egzaminowania kierowców w Puławach mógłby działać jedynie jako nasza filia – mówi Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora WORD Lublin. – Tylko wtedy mógłby być dochodowy.
W Urzędzie Marszałkowskim nie chcą się na ten temat wypowiadać. – Decydujące w tej kwestii będzie zapotrzebowanie na taką instytucję w Puławach – mówi Marcin Pomarański z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Jeśli ustawa wejdzie w życie, jesteśmy otwarci na rozmowę.
– Wydaje mi się, że taki ośrodek w Puławach zarobiłby na siebie – dodaje wicestarosta Popiołek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
telewidz
łopata-miotła
mk
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

telewidz
telewidz (23 stycznia 2010 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jutro tj. w niedzielę 24 stycznia 2010 roku

TVP3 info o godz.20.50 w cyklicznym programie

Młodzież Kontra czyli.......Pod ostrzałem

przekaże na żywo

spotkanie młodzieżówek partyjnych

z Panem Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS

temat dyskusji: Wojna o Projekty Konstytucji

Gościowi można pocztą elektroniczną przesłać pytania

na adres: mk@mlodziezkontra.pl
Rozwiń
łopata-miotła
łopata-miotła (23 stycznia 2010 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~adi~ napisał:
niekturym to k...wa rower dać to zbyt dużo. Takie niestety odnoszę wrażenie obserwując co dzieje się na puławskich ulicach(szczególnie jak snieg popada)

Rower? Na śnieg i lód? To dopiero tyłki by sobie porozbijali - waląc o pokrytą lodem glebę. Łopaty im dać do odśnieżania dróg - dla nas prawdziwych kierowców
Rozwiń
mk
mk (23 stycznia 2010 o 02:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sulej jest okia, ale rodmos z Lublina jeszcze lepszy, bo auta lepsze;)
Rozwiń
EDI
EDI (17 stycznia 2010 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle konkurencja atakuje suleja - nawet na forum.
Rozwiń
~adi~
~adi~ (9 stycznia 2010 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niekturym to k...wa rower dać to zbyt dużo. Takie niestety odnoszę wrażenie obserwując co dzieje się na puławskich ulicach(szczególnie jak snieg popada)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!