Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 sierpnia 2012 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Związkowcy z Puław protestowali w Warszawie (zdjęcia)

0 20 A A
 (Daniel Krawczyk)
(Daniel Krawczyk)

Blisko 400 związkowców pikietowało przed siedzibą Ministerstwa Skarbu w Warszawie przeciwko konsolidacji Zakładów Azotowych "Puławy” z Zakładami Azotowymi "Tarnów”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łukasz / 4 września 2012 o 12:27
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Avatar
lechu_w / 29 sierpnia 2012 o 16:58
[quote name='olo' timestamp='1345699459' post='666791']
Jak by nie patrzeć konsolidacja to nasz dupochron. Lepiej być w silnej grupie niż samotnie bieżyć przez globalizujący się świat. Gdybyśmy nie weszli do grupy, to zaraz by nas łyknął Ruski albo inny... pozostaje szarpaninka, kto ma byc epicentrum grupy. Ale jak wczesniej nadmieniałem - to trzeba było myśleć wcześniej o tym ,a nie teraz...
[/quote]
no tak, tylko akurat są wskaźniki ekonomiczne i one jasno pokazują, że puławy zarabiają praktycznie dwa razy tyle co tarnów, puławy w jednym kwartale ponad 250 mln, a tarnów tyle kasy zarobił przez pół roku, to chyba widać, kto sobie radzi, a kto nie
a jeżeli chodzi o zatrudnienie, to już pisałem, że jak ktoś wszędzie szuka, że "znajomości", że to, że tamto, to musielibyśmy wszystkich zwolnić z zakładów, przecież w puławach mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, więc nie ma opcji, żeby w każdej rodzinie nie było pracownika azotów. a to, że przyjmują ludzi wykształconych bez znajomości - to ja i moi kumple jesteśmy tego przykładem.
[quote name='olo' timestamp='1345699459' post='666791']
Jak by nie patrzeć konsolidacja to nasz dupochron. Lepiej być w silnej grupie niż samotnie bieżyć przez globalizujący się świat. Gdybyśmy nie weszli do grupy, to zaraz by nas łyknął Ruski albo inny... pozostaje szarpaninka, kto ma byc epicentrum grupy. Ale jak wczesniej nadmieniałem - to trzeba było myśleć wcześniej o tym ,a nie teraz...
[/quote]
no tak, tylko akurat są wskaźniki ekonomiczne i one jasno pokazują, że puławy zarabiają praktycznie ... rozwiń
Avatar
Stenia / 23 sierpnia 2012 o 15:24
[quote name='dr' timestamp='1345717652' post='666922']
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie sprawa konsolidacji była przesądzona w zasadzie jeszcze przed wyborami ale pan tusk złodz..iej i cha...m o tym głośno nie mówił bo wiadomo żeby starcił mnóstwo głosów, a tu nagle pojawiła się oferta Synthosu i trochę wprowadziła zamieszania ale ta oferta z góry było wiadomo że zostanie odrzucona.
PO boi się kolejnych wyborów jak ognia i już szykuje stołki w radach nadzorczych dużych firm. Wiecie takie coś za coś ja wam sprzedam zakład a wy mi dacie stanowisko w radzie nadzorczej.
Dla każdej z tych firm lepiej byłoby zeby każdy z tych zakładów pracował na własny rachunek.
Ludzie na wzajem wszyscy się obrażacie a PO niszczy nasze dobra narodowe. Pan Karpiński Puławom nie pomoże i śmieje się że mu śpiewano pod sejmem "ostania kadencja", on już ma swój stołeczek przygotowany w radzie nadzorczej.

Nie rozumiem dlaczego Platforma nazywa się Obywatelska skoro jest AntyObywatelska. Ale jak ma się takiego rudzielca zakłamanego to co się dziwić.
[/quote]Należy się tym komuchom trybunał stanu,myślę że jeszcze tego doczekamy.
[quote name='dr' timestamp='1345717652' post='666922']
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie spraw... rozwiń
Avatar
dr / 23 sierpnia 2012 o 12:27
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie sprawa konsolidacji była przesądzona w zasadzie jeszcze przed wyborami ale pan tusk złodz..iej i cha...m o tym głośno nie mówił bo wiadomo żeby starcił mnóstwo głosów, a tu nagle pojawiła się oferta Synthosu i trochę wprowadziła zamieszania ale ta oferta z góry było wiadomo że zostanie odrzucona.
PO boi się kolejnych wyborów jak ognia i już szykuje stołki w radach nadzorczych dużych firm. Wiecie takie coś za coś ja wam sprzedam zakład a wy mi dacie stanowisko w radzie nadzorczej.
Dla każdej z tych firm lepiej byłoby zeby każdy z tych zakładów pracował na własny rachunek.
Ludzie na wzajem wszyscy się obrażacie a PO niszczy nasze dobra narodowe. Pan Karpiński Puławom nie pomoże i śmieje się że mu śpiewano pod sejmem "ostania kadencja", on już ma swój stołeczek przygotowany w radzie nadzorczej.

Nie rozumiem dlaczego Platforma nazywa się Obywatelska skoro jest AntyObywatelska. Ale jak ma się takiego rudzielca zakłamanego to co się dziwić.
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie sprawa konsolidacji była przesądzona w zasadzie jeszcze przed wyborami ale pan tusk złodz.... rozwiń
Avatar
observ. / 23 sierpnia 2012 o 08:50
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i płacze ,że nie ma podwyżek. SPRZEDAĆ AZOTY !!!!!!!!!!!
[/quote]Zakład nie z gumy,żeby każdego chcącego pracy musiał przyjąć.Licencjatów chodzi po Puławach setki i pracy nie mają.Chcieli ludzie dobrobytu to go mają.
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i... rozwiń
Avatar
olo / 23 sierpnia 2012 o 07:24
Jak by nie patrzeć konsolidacja to nasz dupochron. Lepiej być w silnej grupie niż samotnie bieżyć przez globalizujący się świat. Gdybyśmy nie weszli do grupy, to zaraz by nas łyknął Ruski albo inny... pozostaje szarpaninka, kto ma byc epicentrum grupy. Ale jak wczesniej nadmieniałem - to trzeba było myśleć wcześniej o tym ,a nie teraz...
Avatar
Darek / 22 sierpnia 2012 o 16:34
Tak u nas w Tarnowie nikt nie pracuje, tylko wy w Puławach cięzko. ie chcecie wchodzic do grupy to nie łaski nikomu nie robicie, wejdziecie sobie do jakiejśc ruskiej to wam się spodoba jak wam linie pozamykają, z rosji zaczną sprowadzać, a ludzie na bruk pojdą. słuchajcie dalej swoich związkowców... ale nie obrazajćie ludzi z tarnowa, bo pracujemy tak samo ciezko jak wy, i nikt u nas nie twierdzi że jesteście lenie. trochę kultury...
Avatar
vfb / 22 sierpnia 2012 o 14:22
[quote name='Gość' timestamp='1345626664' post='666551']
Su

Dlaczego nie odpowiedziałeś na 2 część pytania? Prawda jest taka, że na Azotach pracują ludzie protegowani ich wykształcenie jest żałosne, nie pisz proszę, że kształcili się latami bo tak nie jest. Chyba, że chodziło CI o pracowników, którzy pracują w ZA od nastu lat i przeszli szkolenia i kursy z tym się zgodzę-są "wykształceni..." Powiem Ci coś jeszcze, skończyłem Logistykę na jednej z Państwowych uczelni(po licencjacie, mgr zdobyłem rok później), miałem staże w firmach z branży, chciałem dostać się do działu Logistyki w ZA lecz brak znajomych...finał: zatrudnili kogoś kto studiuje! sobie zaocznie Chemię i jest córką, siostrzenicą pani kierownik. Nie życzę źle pracownikom, ale ich marudzenie i stękanie jest żałosne-kółko wzajemnej adoracji.
[/quote]macie rację tak też jest w Azotach w Kędzierzynie-Kożlu. Kółko wzajemnej adoracji.
[quote name='Gość' timestamp='1345626664' post='666551']
Su

Dlaczego nie odpowiedziałeś na 2 część pytania? Prawda jest taka, że na Azotach pracują ludzie protegowani ich wykształcenie jest żałosne, nie pisz proszę, że kształcili się latami bo tak nie jest. Chyba, że chodziło CI o pracowników, którzy pracują w ZA od nastu lat i przeszli szkolenia i kursy z tym się zgodzę-są "wykształceni..." Powiem Ci coś jeszcze, skończyłem Logistykę na jednej z Państwowych uczelni(po licencjacie, mgr zd... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2012 o 11:11
[quote name='summer' timestamp='1345622253' post='666531']
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swoją pozycję. każdy kto chce się dostać do azotów i ma kwalifikacje pracę znajdzie. trudno jednak oczekiwać, że jeżeli się jest po podstawówce przyjmą cię z otwartymi rękami. chemia to nie taka zwykła praca, trzeba się na tym po prostu znać. prywatyzacja wcale nie jest złym pomysłem, tylko przeprowadzona z głową i za konkretną sumę, przy wzięciu pod uwagę faktu, że azoty zarabiają rocznie 600 mln złotych.
[/quote]

Su[quote name='summer' timestamp='1345622253' post='666531']
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swoją pozycję. każdy kto chce się dostać do azotów i ma kwalifikacje pracę znajdzie. trudno jednak oczekiwać, że jeżeli się jest po podstawówce przyjmą cię z otwartymi rękami. chemia to nie taka zwykła praca, trzeba się na tym po prostu znać. prywatyzacja wcale nie jest złym pomysłem, tylko przeprowadzona z głową i za konkretną sumę, przy wzięciu pod uwagę faktu, że azoty zarabiają rocznie 600 mln złotych.
[/quote]

Dlaczego nie odpowiedziałeś na 2 część pytania? Prawda jest taka, że na Azotach pracują ludzie protegowani ich wykształcenie jest żałosne, nie pisz proszę, że kształcili się latami bo tak nie jest. Chyba, że chodziło CI o pracowników, którzy pracują w ZA od nastu lat i przeszli szkolenia i kursy z tym się zgodzę-są "wykształceni..." Powiem Ci coś jeszcze, skończyłem Logistykę na jednej z Państwowych uczelni(po licencjacie, mgr zdobyłem rok później), miałem staże w firmach z branży, chciałem dostać się do działu Logistyki w ZA lecz brak znajomych...finał: zatrudnili kogoś kto studiuje! sobie zaocznie Chemię i jest córką, siostrzenicą pani kierownik. Nie życzę źle pracownikom, ale ich marudzenie i stękanie jest żałosne-kółko wzajemnej adoracji.
[quote name='summer' timestamp='1345622253' post='666531']
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swo... rozwiń
Avatar
summer / 22 sierpnia 2012 o 09:57
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i płacze ,że nie ma podwyżek. SPRZEDAĆ AZOTY !!!!!!!!!!!
[/quote]
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swoją pozycję. każdy kto chce się dostać do azotów i ma kwalifikacje pracę znajdzie. trudno jednak oczekiwać, że jeżeli się jest po podstawówce przyjmą cię z otwartymi rękami. chemia to nie taka zwykła praca, trzeba się na tym po prostu znać. prywatyzacja wcale nie jest złym pomysłem, tylko przeprowadzona z głową i za konkretną sumę, przy wzięciu pod uwagę faktu, że azoty zarabiają rocznie 600 mln złotych.
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i... rozwiń
Avatar
Łukasz / 4 września 2012 o 12:27
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Avatar
lechu_w / 29 sierpnia 2012 o 16:58
[quote name='olo' timestamp='1345699459' post='666791']
Jak by nie patrzeć konsolidacja to nasz dupochron. Lepiej być w silnej grupie niż samotnie bieżyć przez globalizujący się świat. Gdybyśmy nie weszli do grupy, to zaraz by nas łyknął Ruski albo inny... pozostaje szarpaninka, kto ma byc epicentrum grupy. Ale jak wczesniej nadmieniałem - to trzeba było myśleć wcześniej o tym ,a nie teraz...
[/quote]
no tak, tylko akurat są wskaźniki ekonomiczne i one jasno pokazują, że puławy zarabiają praktycznie dwa razy tyle co tarnów, puławy w jednym kwartale ponad 250 mln, a tarnów tyle kasy zarobił przez pół roku, to chyba widać, kto sobie radzi, a kto nie
a jeżeli chodzi o zatrudnienie, to już pisałem, że jak ktoś wszędzie szuka, że "znajomości", że to, że tamto, to musielibyśmy wszystkich zwolnić z zakładów, przecież w puławach mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, więc nie ma opcji, żeby w każdej rodzinie nie było pracownika azotów. a to, że przyjmują ludzi wykształconych bez znajomości - to ja i moi kumple jesteśmy tego przykładem.
[quote name='olo' timestamp='1345699459' post='666791']
Jak by nie patrzeć konsolidacja to nasz dupochron. Lepiej być w silnej grupie niż samotnie bieżyć przez globalizujący się świat. Gdybyśmy nie weszli do grupy, to zaraz by nas łyknął Ruski albo inny... pozostaje szarpaninka, kto ma byc epicentrum grupy. Ale jak wczesniej nadmieniałem - to trzeba było myśleć wcześniej o tym ,a nie teraz...
[/quote]
no tak, tylko akurat są wskaźniki ekonomiczne i one jasno pokazują, że puławy zarabiają praktycznie ... rozwiń
Avatar
Stenia / 23 sierpnia 2012 o 15:24
[quote name='dr' timestamp='1345717652' post='666922']
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie sprawa konsolidacji była przesądzona w zasadzie jeszcze przed wyborami ale pan tusk złodz..iej i cha...m o tym głośno nie mówił bo wiadomo żeby starcił mnóstwo głosów, a tu nagle pojawiła się oferta Synthosu i trochę wprowadziła zamieszania ale ta oferta z góry było wiadomo że zostanie odrzucona.
PO boi się kolejnych wyborów jak ognia i już szykuje stołki w radach nadzorczych dużych firm. Wiecie takie coś za coś ja wam sprzedam zakład a wy mi dacie stanowisko w radzie nadzorczej.
Dla każdej z tych firm lepiej byłoby zeby każdy z tych zakładów pracował na własny rachunek.
Ludzie na wzajem wszyscy się obrażacie a PO niszczy nasze dobra narodowe. Pan Karpiński Puławom nie pomoże i śmieje się że mu śpiewano pod sejmem "ostania kadencja", on już ma swój stołeczek przygotowany w radzie nadzorczej.

Nie rozumiem dlaczego Platforma nazywa się Obywatelska skoro jest AntyObywatelska. Ale jak ma się takiego rudzielca zakłamanego to co się dziwić.
[/quote]Należy się tym komuchom trybunał stanu,myślę że jeszcze tego doczekamy.
[quote name='dr' timestamp='1345717652' post='666922']
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie spraw... rozwiń
Avatar
dr / 23 sierpnia 2012 o 12:27
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie sprawa konsolidacji była przesądzona w zasadzie jeszcze przed wyborami ale pan tusk złodz..iej i cha...m o tym głośno nie mówił bo wiadomo żeby starcił mnóstwo głosów, a tu nagle pojawiła się oferta Synthosu i trochę wprowadziła zamieszania ale ta oferta z góry było wiadomo że zostanie odrzucona.
PO boi się kolejnych wyborów jak ognia i już szykuje stołki w radach nadzorczych dużych firm. Wiecie takie coś za coś ja wam sprzedam zakład a wy mi dacie stanowisko w radzie nadzorczej.
Dla każdej z tych firm lepiej byłoby zeby każdy z tych zakładów pracował na własny rachunek.
Ludzie na wzajem wszyscy się obrażacie a PO niszczy nasze dobra narodowe. Pan Karpiński Puławom nie pomoże i śmieje się że mu śpiewano pod sejmem "ostania kadencja", on już ma swój stołeczek przygotowany w radzie nadzorczej.

Nie rozumiem dlaczego Platforma nazywa się Obywatelska skoro jest AntyObywatelska. Ale jak ma się takiego rudzielca zakłamanego to co się dziwić.
Polski rząd pokazuje swoją słabość, ale lepiej pokazać słabość niż nie mieć nic z polskiej chemii jeśli się nie liczy na wygraną w kolejnych wyborach.
Po pierwsze tylko w Polsce pacholęta brukseli robą wszystko co im unia każe. Inne kraje trzymają w ręku swoje dobra i ich nigdy nie wypuszczą prędzej unia się rozpadnie. U nas trzeba załatwiać swoje interesy a głośno mówią że tak im unia każe i muszą prywatyzować wszystko jak leci.
Po drugie sprawa konsolidacji była przesądzona w zasadzie jeszcze przed wyborami ale pan tusk złodz.... rozwiń
Avatar
observ. / 23 sierpnia 2012 o 08:50
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i płacze ,że nie ma podwyżek. SPRZEDAĆ AZOTY !!!!!!!!!!!
[/quote]Zakład nie z gumy,żeby każdego chcącego pracy musiał przyjąć.Licencjatów chodzi po Puławach setki i pracy nie mają.Chcieli ludzie dobrobytu to go mają.
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i... rozwiń
Avatar
olo / 23 sierpnia 2012 o 07:24
Jak by nie patrzeć konsolidacja to nasz dupochron. Lepiej być w silnej grupie niż samotnie bieżyć przez globalizujący się świat. Gdybyśmy nie weszli do grupy, to zaraz by nas łyknął Ruski albo inny... pozostaje szarpaninka, kto ma byc epicentrum grupy. Ale jak wczesniej nadmieniałem - to trzeba było myśleć wcześniej o tym ,a nie teraz...
Avatar
Darek / 22 sierpnia 2012 o 16:34
Tak u nas w Tarnowie nikt nie pracuje, tylko wy w Puławach cięzko. ie chcecie wchodzic do grupy to nie łaski nikomu nie robicie, wejdziecie sobie do jakiejśc ruskiej to wam się spodoba jak wam linie pozamykają, z rosji zaczną sprowadzać, a ludzie na bruk pojdą. słuchajcie dalej swoich związkowców... ale nie obrazajćie ludzi z tarnowa, bo pracujemy tak samo ciezko jak wy, i nikt u nas nie twierdzi że jesteście lenie. trochę kultury...
Avatar
vfb / 22 sierpnia 2012 o 14:22
[quote name='Gość' timestamp='1345626664' post='666551']
Su

Dlaczego nie odpowiedziałeś na 2 część pytania? Prawda jest taka, że na Azotach pracują ludzie protegowani ich wykształcenie jest żałosne, nie pisz proszę, że kształcili się latami bo tak nie jest. Chyba, że chodziło CI o pracowników, którzy pracują w ZA od nastu lat i przeszli szkolenia i kursy z tym się zgodzę-są "wykształceni..." Powiem Ci coś jeszcze, skończyłem Logistykę na jednej z Państwowych uczelni(po licencjacie, mgr zdobyłem rok później), miałem staże w firmach z branży, chciałem dostać się do działu Logistyki w ZA lecz brak znajomych...finał: zatrudnili kogoś kto studiuje! sobie zaocznie Chemię i jest córką, siostrzenicą pani kierownik. Nie życzę źle pracownikom, ale ich marudzenie i stękanie jest żałosne-kółko wzajemnej adoracji.
[/quote]macie rację tak też jest w Azotach w Kędzierzynie-Kożlu. Kółko wzajemnej adoracji.
[quote name='Gość' timestamp='1345626664' post='666551']
Su

Dlaczego nie odpowiedziałeś na 2 część pytania? Prawda jest taka, że na Azotach pracują ludzie protegowani ich wykształcenie jest żałosne, nie pisz proszę, że kształcili się latami bo tak nie jest. Chyba, że chodziło CI o pracowników, którzy pracują w ZA od nastu lat i przeszli szkolenia i kursy z tym się zgodzę-są "wykształceni..." Powiem Ci coś jeszcze, skończyłem Logistykę na jednej z Państwowych uczelni(po licencjacie, mgr zd... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2012 o 11:11
[quote name='summer' timestamp='1345622253' post='666531']
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swoją pozycję. każdy kto chce się dostać do azotów i ma kwalifikacje pracę znajdzie. trudno jednak oczekiwać, że jeżeli się jest po podstawówce przyjmą cię z otwartymi rękami. chemia to nie taka zwykła praca, trzeba się na tym po prostu znać. prywatyzacja wcale nie jest złym pomysłem, tylko przeprowadzona z głową i za konkretną sumę, przy wzięciu pod uwagę faktu, że azoty zarabiają rocznie 600 mln złotych.
[/quote]

Su[quote name='summer' timestamp='1345622253' post='666531']
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swoją pozycję. każdy kto chce się dostać do azotów i ma kwalifikacje pracę znajdzie. trudno jednak oczekiwać, że jeżeli się jest po podstawówce przyjmą cię z otwartymi rękami. chemia to nie taka zwykła praca, trzeba się na tym po prostu znać. prywatyzacja wcale nie jest złym pomysłem, tylko przeprowadzona z głową i za konkretną sumę, przy wzięciu pod uwagę faktu, że azoty zarabiają rocznie 600 mln złotych.
[/quote]

Dlaczego nie odpowiedziałeś na 2 część pytania? Prawda jest taka, że na Azotach pracują ludzie protegowani ich wykształcenie jest żałosne, nie pisz proszę, że kształcili się latami bo tak nie jest. Chyba, że chodziło CI o pracowników, którzy pracują w ZA od nastu lat i przeszli szkolenia i kursy z tym się zgodzę-są "wykształceni..." Powiem Ci coś jeszcze, skończyłem Logistykę na jednej z Państwowych uczelni(po licencjacie, mgr zdobyłem rok później), miałem staże w firmach z branży, chciałem dostać się do działu Logistyki w ZA lecz brak znajomych...finał: zatrudnili kogoś kto studiuje! sobie zaocznie Chemię i jest córką, siostrzenicą pani kierownik. Nie życzę źle pracownikom, ale ich marudzenie i stękanie jest żałosne-kółko wzajemnej adoracji.
[quote name='summer' timestamp='1345622253' post='666531']
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swo... rozwiń
Avatar
summer / 22 sierpnia 2012 o 09:57
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i płacze ,że nie ma podwyżek. SPRZEDAĆ AZOTY !!!!!!!!!!!
[/quote]
akurat w tym co piszesz jest bardzo mało prawdy. po pierwsze zarobki są na właściwym poziomie, gdyż zakres obowiązków i odpowiedzialność jaka spoczywa na poszczególnych pracownikach jest tak duża, że nie może do tej pracy przyjść byle kto z ulicy. taka instalacja mocznika, czy inna gdyby doszło do jej rozszczelnienia byłaby katastrofa na cały kraj. poza tym wiele osób, które u nas pracują uczyły się do tego fachu latami, więc po prostu zapracowali na swoją pozycję. każdy kto chce się dostać do azotów i ma kwalifikacje pracę znajdzie. trudno jednak oczekiwać, że jeżeli się jest po podstawówce przyjmą cię z otwartymi rękami. chemia to nie taka zwykła praca, trzeba się na tym po prostu znać. prywatyzacja wcale nie jest złym pomysłem, tylko przeprowadzona z głową i za konkretną sumę, przy wzięciu pod uwagę faktu, że azoty zarabiają rocznie 600 mln złotych.
[quote name='Kool' timestamp='1345615972' post='666491']
PRECZ Z AZOTAMI.
Prywatny folwark okolicznych chamów i rolników. Spróbujcie tam dostać pracę, spróbujcie złożyc cv. Nie ma szans. Szansę mają tylko znajomi .Całe klany siedzą i nic nie robią.Zero szkoły,zero wiadomości ale ciocia lub wujek to szef kadr.
Nazwiskami mozemy sypać. Niech sprywatyzują,niech dadzą po 1500 zł i zatrudnią ludzi z miasta a tych nierobów wygonic do prywaciarzy.Siedzi taki jeden ma 5000 zł,żona śmierdzący leń ma 3000 zł i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 1 0

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 12 0

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 90 24

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 4

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 33 42

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 38 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 43 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!