środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Związkowcy z Zakładów Azotowych grożą protestem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2008, 18:18

Już ponad dwa miesiące trwa spór między najliczniejszym związkiem zawodowym w Zakładach Azotowych, a zarządem spółki.

Związkowcy oskarżają zarząd, że przeciąga negocjacje. Dlatego powołali komitet strajkowy i zapowiadają referendum w sprawie rozpoczęcia strajku.

Spotkanie mediatora ze stronami sporu miało się odbyć w poniedziałek.

- Odmówiono wspólnego spotkania, mimo że było wcześniej umówione. Poinformowano nas, że zarząd nie zgadza się na skład strony związkowej - denerwuje się Sławomir Wręga, przewodniczący ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego.

Z kolei zarząd utrzymuje, że spotkanie się odbyło. Tak poinformował nas kierownik Działu Komunikacji Korporacyjnej Grzegorz Kulik.

- Odbyło się, ale nie wspólnie, tylko z każdą stroną osobno. To skandal. Zarząd chce dyktować, z kim będzie rozmawiał, a z kim nie - komentuje Wręga.

Związkowcy żądają m.in. wprowadzenia taryfikatora kwalifikacyjnego stanowisk pracy. - Siatka płac została przyjęta od 1 stycznia. Tymczasem część pracowników w dalszym ciągu jest opłacana poniżej tego, co im się należy - argumentuje Wręga.
Ponadto związkowcy chcą dla wszystkich pracowników 15-proc. podwyżek płac, oraz utworzenia specjalnego funduszu inwestycyjnego, który zabezpieczy załogę w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych czy przejścia na emeryturę albo rentę.

Odmowa wspólnego spotkania w obecności mediatora to, zdaniem związkowców, kolejny przykład niechęci zarządu. Wcześniej członkowie związków skarżyli się
m.in. na argument wojenny w negocjacjach. - Za pierwszym razem mediatorka spotkała się z dyrektorem personalnym, który powiedział jej, że konflikt Rosji z Gruzją może spowodować odcięcie gazu. To miał być argument, żeby nie dawać nam podwyżek - mówi Wręga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
FERDONALD KIEPSTUSKI
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

FERDONALD KIEPSTUSKI
FERDONALD KIEPSTUSKI (12 września 2008 o 00:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZY TO PRAWDA, ZE W AZOTACH SREDNIA PLACA TO 4750 BRUTTO
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!