piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Zwinni i szybcy jak strażacy. Zawody w Puławach (zdjęcia)

Dodano: 1 czerwca 2016, 18:48
Autor: rs

Tempo, koncentracja, równowaga i znajomość sprzętu – to umiejętności, którymi we wtorek musieli wykazać się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej biorący udział w wojewódzkich zawodach rozgrywanych w Puławach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Do Puław przyjechało w sumie 21 drużyn strażackich z całego województwa, w tym miejscowe PSP oraz ZSP z Zakładów Azotowych. Ze 100-metrowym torem przeszkód zmierzyli się zawodowcy, pracownicy komend powiatowych i miejskich m.in. z Łęcznej, Krasnegostawu, Świdnika, Biłgoraja czy Parczewa.

– Zawodnicy mają do pokonania dwumetrową ścianę, równoważnię, muszą podłączyć węże do rozdzielacza i osiągnąć jak najlepszy czas. Drugim zadaniem jest wspinaczka przy użyciu drabiny na trzecie piętro – mówi kpt Grzegorz Tymoszuk, sędzia główny zawodów.

Strażacy dawali z siebie wszystko, żadna z konkurencji nie sprawiała im większego problemu. Nawet wejścia na wysokość trzeciego piętra. – Musimy być odważni, więc czasami zdarza nam się pokonywać wyższe wysokości – mówi Paweł z PSP Świdnik, który podkreśla, że przygotowując się do zawodów należy pamiętać zarówno o kondycji jak i technice. – To na-prawdę wymaga bardzo dużo wysiłku – zapewnia strażak.

Niestety w trakcie zawodów pecha miało PSP Puławy. W trakcie pokonywania toru przeszkód nieszczęśliwie upadł jeden ze strażaków. Kontuzja, której doznał wyeliminowała go z zawodów.

Paweł Ligaj (Zamość) przed Marcinem Adamczykiem (Świdnik) i Grzegorzem Latkowskim (Lublin) okazali się najszybci na torze przeszkód. Z puławskich strażaków najwyższe, dwunaste miejsce zajął Przemysław Szpetko (ZSP). Drabinę hakową najszybciej pokonał Grzegorz Latkowski (Lublin) przed Marcinem Adamczykiem (Świdnik) i Grzegorzem Mrozem (Lublin). Przemyslaw Szpetko (ZSP) tym razem był ósmy. Drużynowo (łączne czasy trzech zawodników) na torze przeszkód Zamość przed Lublinem i Świdnikiem, Puławy (PSP) na miejscu siódmym, a ZSP na dziewiątym. Ostatnie miejsce przypadło zawodnikom PSP z Janowa Lubelskiego. Drabinę drużynowo najlepiej pokonali zawodnicy ze Świdnika przed strażakami z Lublina i Zamościa. Piąte miejsce zajęła ZSP z ZA, a puławskie PSP uplasowało się na miejscu siódmym. Z tym zadaniem najgorzej poradzili sobie strażacy z Kraśnika.

Kolejne zawody, tym razem drużynowe odbędą się w czwartek na stadionie w Parczewie. Tam wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy będą reprezentować nasze województwa w zawodach ogólnopolskich.

Czytaj więcej o: straż pożarna Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!