Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 stycznia 2016 r.
17:45

Zwolnienia w szpitalu w Puławach. Związkowcy piszą do radnych i ostrzegają

0 35 A A
Zmiany organizacyjne w puławskim szpitalu jako pierwsi odczuli ratownicy. Teraz kolej na szpitalną administrację (fot. Radosław Szczęch)
Zmiany organizacyjne w puławskim szpitalu jako pierwsi odczuli ratownicy. Teraz kolej na szpitalną administrację (fot. Radosław Szczęch)

Dyrektor szpitala w Puławach zaczyna wręczać pracownikom wypowiedzenia. A już w środę radni powiatowi ponownie będą dyskutować na temat planu naprawczego SP ZOZ. Przed nimi decyzja dotycząca zmian w statucie, które umożliwiają dalsze zmiany, także te kadrowe. Przeciwko tej uchwale protestują związkowcy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wypowiedzenia miało otrzymać osiem osób. To pracownicy administracyjni, część z nich w puławskim szpitalu pracuje od 35 lat. W większości należą do związków zawodowych, które już zapowiadają reakcję. 

– Te osoby będą miały ogromny problem ze znalezieniem pracy. Uważam, że cały program naprawczy jest przeprowadzany niezgodnie z prawem. Pracodawca ma ustawowy obowiązek konsultacji takich zamierzeń z radą pracowniczą. Dyrektor tego nie zrobił. Obecnie w szpitalu trwa kontrola Państwowej Inspekcji Pracy – informuje Sławomir Kamiński, przewodniczący NSZZ Solidarność Ziemi Puławskiej, który reprezentuje także powołany niedawno Komitet Obrony Praw Pacjenta i Puławskiego Szpitala.

Związkowcy, ale także sami pracownicy, są zaskoczeni tempem działań dyrektora. Reorganizacja administracji była zapowiadana, ale miała się rozpocząć po przyjęciu stosownej uchwały rady powiatu. Jej projekt w ostatnim tygodniu dotarł do radnych, a głosowanie nad nim zaplanowano na środę 27 stycznia. Chodzi o zmiany w treści obowiązującego statutu. Wynika z nich, że część działów administracji szpitala zostanie ze sobą połączona.

Dla przykładu: dział finansowo-księgowy zostanie połączony z działem zatrudnienia i płac tworząc dział finansowo-personalny. Kolejna zmiana to połączenie działu zarządzania informacją, działu informatycznego oraz działu zamówień publicznych i zaopatrzenia, które zespolone utworzą dział organizacji i rozwoju. Zmiany oznaczają redukcję m.in. stanowisk kierowniczych. W nowej strukturze nie przewidziano także stanowiska zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych, które dotychczas zajmował Wojciech Tarłowski. Nowością będzie natomiast stanowisko pełnomocnika ds. organizacji usług medycznych i akredytacji.

 – Przedmiotowe zmiany w statucie (…) mają na celu usprawnienie zarządzania i jego optymalizację. Ponadto są ściśle związane z pracami nad wprowadzeniem nowego regulaminu organizacyjnego dostosowanego do faktycznych potrzeb zakładu – czytamy w uzasadnieniu.

O tym, czy statut zostanie zmieniony, zdecydują radni. Tymczasem związkowcy nie rezygnują z nacisków na samorządowców.

– Chcemy dotrzeć do radnych z informacją o skutkach podejmowanych przez nich decyzji. Chodzi o to, żeby zrozumieli, że mają wybór. Dopilnujemy, żeby o wyniku głosowania każdego z nich, dowiedzieli się ich wyborcy w każdej z miejscowości, którą reprezentują – zapowiada Sławomir Kamiński.

I dlatego związkowcy wysłali do wszystkich radnych list.

– Zawsze jest czas na wycofanie się z uchwalonego planu restrukturyzacyjnego puławskiego szpitala. Plan ten już negatywnie odbija się na zdrowiu i życiu mieszkańców powiatu puławskiego, a także na przyszłości szpitala – piszą związkowcy, którzy domagają się przywrócenia trzyosobowych załóg w karetkach podstawowych oraz rezygnacji z łączenia oddziałów szpitalnych. Nie popierają także cięć kadrowych wśród pracowników biurowych. List podpisali: Sławomir Kamiński, Sławomir Wręga, Iwona Kęsik, Rafał Nowak i Mariusz Przewłoka.

– Uchwała dotycząca statutu to kolejny krok przyjętego programu naprawczego. Jego uchwalenie nie było dla nas łatwe, ale z uwagi na zadłużenie szpitala, konieczne. Rozumiem rozgoryczenie i argumenty związków zawodowych, ale uważam, że powinniśmy zaufać dyrektorowi szpitala i dać mu szansę – mówi Danuta Smaga (PiS), przewodniczącą Rady Powiatu Puławskiego.

Jej zdaniem zmiany w pogotowiu nie powinny wpłynąć na zagrożenie życia lub zdrowia pacjentów, a kampania ma na celu przede wszystkim obronę miejsc pracy. Według przewodniczącej mieszkańcy powinni zaufać w umiejętności dyspozytorów karetek. – Osoby, które desygnują karetkę w dane miejsce nie są pozbawione myślenia i oceny sytuacji. Zdarza się, że nie ma potrzeby wyjazdu w pełnej obsadzie. Nie siejmy defetyzmu – dodaje.

Według związkowców problem nie leży tylko w reorganizacji pogotowia. Ich zdaniem plan ma jedną, podstawową wadę – zakłada łączenie szpitalnych oddziałów. Według przeciwników koncepcji, taka zmiana utrudni możliwości ubiegania się o nadwykonania oraz negocjację wyższego kontraktu.

Pełna treść listu wysłanego do wszystkich radnych Rady Powiatu Puławskiego

Szanowny Panie Radny zawsze jest czas na wycofanie się z uchwalonego przez Pana planu restrukturyzacyjnego Puławskiego Szpitala. Plan ten już negatywnie odbija się na zdrowiu i życiu mieszkańców powiatu puławskiego, a także na przyszłości szpitala.

Każdy rozsądnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę jakie zagrożenia dla życia pacjentów niesie za sobą zmniejszenie obsad karetek a tym samym wydłużenie akcji ratowniczej. Przepisy ustawy określają jedynie niezbędną  ilość osób w zespole ratownictwa medycznego uprawnionych do wykonywania medycznych czynności ratunkowych. Większość czynności wykonywanych przez ratowników można wykonać w składzie dwuosobowym, jednak bardzo często wykonywanie ich w takim składzie będzie opóźnione w czasie lub będzie przebiegało zbyt wolno. Dwuosobowe zespoły ratunkowe nie sprawdziły się w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie.

Łączenie oddziałów jest ograniczeniem zakresu działalności szpitala. Szpital po połączeniu oddziałów nie ma prawa ubiegać się o tzw. nadwykonania,  a co za tym idzie trudno w przyszłości negocjować  wyższy kontrakt. W nielicznych szpitalach, w których zdecydowano się na takie posunięcia wszystkie zmiany były poprzedzone kilkumiesięcznymi konsultacjami pomiędzy: jednostkami  samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego, dyrekcją szpitala, związkami  zawodowymi. U nas decyzja została podjęta w niesłychanym pośpiechu, na jednej sesji Rady Powiatu.

Takie działanie jest całkowicie niezrozumiałe bo przecież znamy zapowiedzi Pani Premier Beaty Szydło i Ministra Zdrowia dotyczące zmiany finansowania publicznej służby zdrowia. Może się zdarzyć, że zmiany wprowadzane przez Pana Dyrektora wykluczą nasz szpital z dofinansowania z budżetu państwa.

Zwalnianie ludzi pracujących często kilkadziesiąt lat w szpitalu i likwidacja oddziałów, to najbardziej prymitywny sposób na znalezienie oszczędności.

Informujemy, że o reakcji Pana radnego na powyższy list będą poinformowani Pana wyborcy.

Międzyzakładowy Komitet Obrony Pacjentów i Szpitala Puławskiego

Sławomir Kamiński, Iwona Kęsik, Rafał Nowak, Sławomir Wręga, Mariusz Przewłoka

Puławy, 25 stycznia 2016 roku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ordynator / 28 stycznia 2016 o 13:00

no naprawdę argument związków zawodowych, że "Pana Tarłowskiego  zwolnić nie wolno bo to ekonomista z wyższym wykształceniem" jest porażający... zapomnieli tylko dodać jakim sposobem POsadził swoją d... na tym stołku i że jest jedynym i najlepszym w tym kraju ekonomistą z wyższym wykształceniem:)

Zresztą krzywdy mu POpaprańce nie dadzą zrobić

a jak posadził?  

Avatar
pacjent / 28 stycznia 2016 o 12:38

no naprawdę argument związków zawodowych, że "Pana Tarłowskiego  zwolnić nie wolno bo to ekonomista z wyższym wykształceniem" jest porażający... zapomnieli tylko dodać jakim sposobem POsadził swoją d... na tym stołku i że jest jedynym i najlepszym w tym kraju ekonomistą z wyższym wykształceniem:)

Zresztą krzywdy mu POpaprańce nie dadzą zrobić

Avatar
Dociekliwiec / 28 stycznia 2016 o 10:10

Debata na radzie powiatu marna, brak merytoryki, radna pielegniarka jak zwykle wraca do przeszłości, zamiast bronić zwalnianych pielegniarek. Generalnie wrażenie że wszyscy mają wszystko w du...

Niech zgadnę. Dalej wałkowała temat stacji dializ i jaka to krzywda stała się szpitalowi, że przekazano ją w prywatne ręce na 20 lat?

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 09:53
A i zakład weterynarii większą kasę ma, to może dyrektor ma zamiar przekształcić szpital, nieiwiele mu już brakuje
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 08:57
W zakładzie weterynarii lepiej leczą zwierzęta niż w puławskim szpitalu.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 07:40

Niedawno byłem w przychodni nr 1 na dyżurze z dzieckiem. Lekarz miał być od 18.00 i pytam kiedy będzie..... "nie wiem, jak będzie to będzie, grafik ma od 18.00". ku***, żyjemy w dobie telefonów komórkowych a oni nie mogą zadzwonić, dowiedzieć się kiedy będzie, to by pacjent wiedział mniej więcej kiedy się go spodziewać. A tak grafik od 18.00 a lekarz huk wi kiedy będzie, bo pani nie ma ani telefonu, nic, a nic - by choćby zadzwonić i się dowiedzieć. Tak się pracuje teraz. Każdy ma wszystko w d..... e. Podobnie jest ze szpitalem w Puławach. Podobne podejście. Każdy ciągnie robotę aby odwalić, bez większego zaangażowania, minimalnym wysiłkiem. Niestety, ale szpital jest coraz większą kupą, którą żuk nie daje rady już toczyć.... tu się bez cięć nie obejdzie.

Ciekawe czy idziesz do tej przychodni bo masz nagłe zachorowanie, to po pierwsze. Pacjent też powinien widzieć po co są dyżury. A po drugi zmiany przeprowadzane przez dyrektora i powiat w żaden sposób nie dotyczą zmian żeby szpital podnosić z tego g... tylko żeby go zaorać. To tak dobra zmiana w wydaniu pisuarów. 

tej przychodni bo masz nagłe zachorowanie, to po pierwsze. Pacjent też powinien widzieć po co są dyżury. A po drugi zmiany przeprowadzane przez dyrektora i powiat w żaden sposób nie dotyczą zmian żeby szpital podnosić z tego g... tylko żeby go zaorać. To tak dobra zmiana w wydaniu pisuarów. 

rozwiń
Avatar
guest / 28 stycznia 2016 o 07:31

Debata na radzie powiatu marna, brak merytoryki, radna pielegniarka jak zwykle wraca do przeszłości, zamiast bronić zwalnianych pielegniarek. Generalnie wrażenie że wszyscy mają wszystko w du...


Niedawno byłem w przychodni nr 1 na dyżurze z dzieckiem. Lekarz miał być od 18.00 i pytam kiedy będzie..... "nie wiem, jak będzie to będzie, grafik ma od 18.00". ku***, żyjemy w dobie telefonów komórkowych a oni nie mogą zadzwonić, dowiedzieć się kiedy będzie, to by pacjent wiedział mniej więcej kiedy się go spodziewać. A tak grafik od 18.00 a lekarz huk wi kiedy będzie, bo pani nie ma ani telefonu, nic, a nic - by choćby zadzwonić i się dowiedzieć. Tak się pracuje teraz. Każdy ma wszystko w d..... e. Podobnie jest ze szpitalem w Puławach. Podobne podejście. Każdy ciągnie robotę aby odwalić, bez większego zaangażowania, minimalnym wysiłkiem. Niestety, ale szpital jest coraz większą kupą, którą żuk nie daje rady już toczyć.... tu się bez cięć nie obejdzie.


Niedawno byłem w przychodni nr 1 na dyżurze z dzieckiem. Lekarz miał być od 18.00 i pytam kiedy będzie..... "nie wiem, jak będzie to będzie, grafik ma od 18.00". ku***, żyjemy w dobie telefonów komórkowych a oni nie mogą zadzwonić, dowiedzieć się kiedy będzie, to by pacjent wiedział mniej więcej kiedy się go spodziewać. A tak grafik od 18.00 a lekarz huk wi kiedy będzie, bo pani nie ma ani telefonu, nic, a nic - by choćby zadzwonić i się dowiedzieć. Tak się pracuje teraz. Każdy ma wszystko w d..... e. Podobnie jest ze ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 22:12
Debata na radzie powiatu marna, brak merytoryki, radna pielegniarka jak zwykle wraca do przeszłości, zamiast bronić zwalnianych pielegniarek. Generalnie wrażenie że wszyscy mają wszystko w du...
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 21:44
Jedyny stres jaki ma ten siwy pan to jak ułożyć koalendarz żeby wszystkie akademie obskoczyć i dobrze zapozować na zdjęciach
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 20:15
Wstydzę się że w Puławach jest taki działacz Pis Gorgol. Siwy włos od stresu ciekawę co dalej zadziała
Avatar
ordynator / 28 stycznia 2016 o 13:00

no naprawdę argument związków zawodowych, że "Pana Tarłowskiego  zwolnić nie wolno bo to ekonomista z wyższym wykształceniem" jest porażający... zapomnieli tylko dodać jakim sposobem POsadził swoją d... na tym stołku i że jest jedynym i najlepszym w tym kraju ekonomistą z wyższym wykształceniem:)

Zresztą krzywdy mu POpaprańce nie dadzą zrobić

a jak posadził?  

Avatar
pacjent / 28 stycznia 2016 o 12:38

no naprawdę argument związków zawodowych, że "Pana Tarłowskiego  zwolnić nie wolno bo to ekonomista z wyższym wykształceniem" jest porażający... zapomnieli tylko dodać jakim sposobem POsadził swoją d... na tym stołku i że jest jedynym i najlepszym w tym kraju ekonomistą z wyższym wykształceniem:)

Zresztą krzywdy mu POpaprańce nie dadzą zrobić

Avatar
Dociekliwiec / 28 stycznia 2016 o 10:10

Debata na radzie powiatu marna, brak merytoryki, radna pielegniarka jak zwykle wraca do przeszłości, zamiast bronić zwalnianych pielegniarek. Generalnie wrażenie że wszyscy mają wszystko w du...

Niech zgadnę. Dalej wałkowała temat stacji dializ i jaka to krzywda stała się szpitalowi, że przekazano ją w prywatne ręce na 20 lat?

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 09:53
A i zakład weterynarii większą kasę ma, to może dyrektor ma zamiar przekształcić szpital, nieiwiele mu już brakuje
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 08:57
W zakładzie weterynarii lepiej leczą zwierzęta niż w puławskim szpitalu.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 07:40

Niedawno byłem w przychodni nr 1 na dyżurze z dzieckiem. Lekarz miał być od 18.00 i pytam kiedy będzie..... "nie wiem, jak będzie to będzie, grafik ma od 18.00". ku***, żyjemy w dobie telefonów komórkowych a oni nie mogą zadzwonić, dowiedzieć się kiedy będzie, to by pacjent wiedział mniej więcej kiedy się go spodziewać. A tak grafik od 18.00 a lekarz huk wi kiedy będzie, bo pani nie ma ani telefonu, nic, a nic - by choćby zadzwonić i się dowiedzieć. Tak się pracuje teraz. Każdy ma wszystko w d..... e. Podobnie jest ze szpitalem w Puławach. Podobne podejście. Każdy ciągnie robotę aby odwalić, bez większego zaangażowania, minimalnym wysiłkiem. Niestety, ale szpital jest coraz większą kupą, którą żuk nie daje rady już toczyć.... tu się bez cięć nie obejdzie.

Ciekawe czy idziesz do tej przychodni bo masz nagłe zachorowanie, to po pierwsze. Pacjent też powinien widzieć po co są dyżury. A po drugi zmiany przeprowadzane przez dyrektora i powiat w żaden sposób nie dotyczą zmian żeby szpital podnosić z tego g... tylko żeby go zaorać. To tak dobra zmiana w wydaniu pisuarów. 

tej przychodni bo masz nagłe zachorowanie, to po pierwsze. Pacjent też powinien widzieć po co są dyżury. A po drugi zmiany przeprowadzane przez dyrektora i powiat w żaden sposób nie dotyczą zmian żeby szpital podnosić z tego g... tylko żeby go zaorać. To tak dobra zmiana w wydaniu pisuarów. 

rozwiń
Avatar
guest / 28 stycznia 2016 o 07:31

Debata na radzie powiatu marna, brak merytoryki, radna pielegniarka jak zwykle wraca do przeszłości, zamiast bronić zwalnianych pielegniarek. Generalnie wrażenie że wszyscy mają wszystko w du...


Niedawno byłem w przychodni nr 1 na dyżurze z dzieckiem. Lekarz miał być od 18.00 i pytam kiedy będzie..... "nie wiem, jak będzie to będzie, grafik ma od 18.00". ku***, żyjemy w dobie telefonów komórkowych a oni nie mogą zadzwonić, dowiedzieć się kiedy będzie, to by pacjent wiedział mniej więcej kiedy się go spodziewać. A tak grafik od 18.00 a lekarz huk wi kiedy będzie, bo pani nie ma ani telefonu, nic, a nic - by choćby zadzwonić i się dowiedzieć. Tak się pracuje teraz. Każdy ma wszystko w d..... e. Podobnie jest ze szpitalem w Puławach. Podobne podejście. Każdy ciągnie robotę aby odwalić, bez większego zaangażowania, minimalnym wysiłkiem. Niestety, ale szpital jest coraz większą kupą, którą żuk nie daje rady już toczyć.... tu się bez cięć nie obejdzie.


Niedawno byłem w przychodni nr 1 na dyżurze z dzieckiem. Lekarz miał być od 18.00 i pytam kiedy będzie..... "nie wiem, jak będzie to będzie, grafik ma od 18.00". ku***, żyjemy w dobie telefonów komórkowych a oni nie mogą zadzwonić, dowiedzieć się kiedy będzie, to by pacjent wiedział mniej więcej kiedy się go spodziewać. A tak grafik od 18.00 a lekarz huk wi kiedy będzie, bo pani nie ma ani telefonu, nic, a nic - by choćby zadzwonić i się dowiedzieć. Tak się pracuje teraz. Każdy ma wszystko w d..... e. Podobnie jest ze ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 22:12
Debata na radzie powiatu marna, brak merytoryki, radna pielegniarka jak zwykle wraca do przeszłości, zamiast bronić zwalnianych pielegniarek. Generalnie wrażenie że wszyscy mają wszystko w du...
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 21:44
Jedyny stres jaki ma ten siwy pan to jak ułożyć koalendarz żeby wszystkie akademie obskoczyć i dobrze zapozować na zdjęciach
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 20:15
Wstydzę się że w Puławach jest taki działacz Pis Gorgol. Siwy włos od stresu ciekawę co dalej zadziała
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 67 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 26 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 15 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.