poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Zwolnili mnie z pracy, bo nie mam autobusu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2009, 22:10
Autor: (PAB)

Pracowała w jednym z puławskich sklepów, ale została zwolniona, bo nie miała jak wracać do domu w Kurowie po godzinie 22. To już kolejny taki przypadek.

- Chyba już nie mam szans na normalną pracę – rozkłada ręce nasza Czytelniczka.
Kobieta ma ponad 50 lat. I to jest podstawowy problem w znalezieniu pracy. Ostatnio się jednak udało.

– Dostałam pracę w sklepie w Puławach. Ale czasami musiałam pracować do godz. 22. Nie przeszkadzałoby mi to, gdybym potem miała możliwość powrotu do Kurowa. Takich autobusów jednak nie ma – mówi kobieta.

Nie mogła zostawać dłużej w pracy i z tego powodu została zwolniona.

– Nie ma jak dojechać po 22 z Puław do Kurowa? – dziwi się Stanisław Wójcicki, wójt Kurowa. – Na pewno otworzenie takiej linii byłoby możliwe, ale skąd wziąć na to pieniądze? Poza tym nie wiadomo, czy problem nie dotyczy tylko tej jednej osoby.

Jak mówi wójt, gmina płaci teraz puławskiemu MZK za dwa kursy dziennie do Bronisławki w gminie Kurów. Rocznie to koszt 9,5 tys. złotych. – Jak na nasze możliwości, to dużo – zaznacza Wójcicki.

Jeszcze kilka lat temu do Kurowa z Puław można było bez problemu dojechać autobusami PKS. Autobus jechał z Zakładów Azotowych przez dworzec w Puławach, potem w kierunku Kurowa i kończył trasę w Garbowie.

– Kurs został zlikwidowany, kiedy pojawili się prywatni przewoźnicy. Wykosili nas, a potem sami zlikwidowali późne połączenia. Teraz nie widzę możliwości otworzenia jej na nowo – Mieczysław Suszek, kierownik działu przewozów pasażerskich w PKS Puławy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 października 2009 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takie skutki wpuszczenia busiarstwa na rynek, przejęli linię, a później zostawili tylko co łakome kąski, a Wy biedne żuczki sobie na piechotę przyjdziecie
wspomagajcie dalej ten pseudo-biznes
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2009 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak tak polikwidowali autobusy i nie ma czym dojechać do Kurowa ja kończę lekcje wyjątkowo późno i od godziny 17.00 nie mam czym wrócić do domu a miesięczne kupuje co miesiąc. Kierowcy z mniejszych busów PKS nie chętnie chcą brać na miesięczny i robią wileką łaskę jak już wezmą! To po co to płacić jak nie ma czym wrócić do domu. Czy ktoś zrobi coś z tym?????
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2009 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o ile mnie wiadomo to kurs był opłacalny. w przeciwieństwie do innego, który zawieszony nie został pomimo że przejeżdżając siedemdziesiąt kilka km w kasie kierowca miał zaledwie 20 zł i co Ty na to Mądralo?
Rozwiń
~monika~
~monika~ (29 września 2009 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a Ty skąd wiesz że nie była rentowna? czyżbyś informacji zasięgnął u Pana Suszka?
Rozwiń
emi
emi (29 września 2009 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro nie potrafi Pan Suszek poradzić sobie z banalną sytuacją, jaka się pojawiła niech się sam zwolni z pracy bo wygląda na to że niekompetentna osoba piastuje to stanowisko.Czyż nie?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!