poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Zwolnili urzędnika, ale wygrał w sądzie. Gmina zapłaciła mu 23 tys. zł

Dodano: 3 listopada 2016, 16:17

23 tysiące złotych odszkodowania musiał zapłacić Urząd Gminy Puławy Hubertowi Banaszkowi za zwolnienie z pracy. Sąd uznał, że nie było podstaw do „dyscyplinarki”.

– We wrześniu Gmina Puławy zawarła ze mną ugodę, na mocy której miała mi wypłacić 23 tysiące złotych odszkodowania w związku z rozwiązaniem stosunku pracy. Pieniądze właśnie wpłynęły na moje konto – mówi Hubert Banaszek, który teraz jest zastępcą burmistrza Kazimierza Dolnego.

O tej sprawie pisaliśmy w listopadzie 2014 roku. Hubert Banaszek pracował w Urzędzie Gminy w Puławach na stanowisku inspektora ds. gospodarki nieruchomościami. Za rzekome podszywanie się pod innego pracownika i wysłanie e-maila do inspekcji pracy z informacją o nieprawidłowościach w urzędzie został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Prokuratura umorzyła postępowanie, bo jak tłumaczył wówczas prokurator rejonowy w Puławach, nie udało się wykryć sprawcy. 

– A ja zostałem zwolniony zaraz po tym, jak prokuratura całkowicie oczyściła mnie z zarzutów. Nikt z urzędu ze mną nawet nie rozmawiał, więc zostałem zmuszony do skierowania sprawy do sądu pracy. Wystąpiłem o przywrócenie do pracy i wypłatę odszkodowania – tłumaczy Banaszek.

– Puławski sąd nie przywrócił mnie do pracy argumentując to zlikwidowaniem mojego stanowiska pracy, co nastąpiło już po moim zwolnieniu. Zasądził mi jednak odszkodowanie. Po ogłoszeniu wyroku zaczęły krążyć nieprawdziwe informacje, że przegrałem proces.

Mężczyzna odwołał się więc do Sądu Okręgowego w Lublinie i w maju ubiegłego roku został przywrócony do pracy w urzędzie.

– Zależało mi na tym, żeby udowodnić, że nie było podstaw do mojego zwolnienia, a działania Urzędu Gminy Puławy były niezgodne z prawem – podkreśla Banaszek. - Nie było jednak woli współpracy ze strony pracodawcy, więc złożyłem wypowiedzenie.

W kwietniu tego roku Banaszek został zastępcą burmistrza Kazimierza Dolnego. 

Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy nie odbierał od nas telefonu. W 2014 roku, kiedy sprawa toczyła się w puławskim sądzie pracy odmówił komentarza twierdząc, że wszystko, co się wokół niego dzieje „to brudna kampania wyborcza”.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 listopada 2016 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znając wójta Brzezinskiego przypuszczam ze miał powody aby tak postąpić. Krzysztof siły życze
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2016 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wykrycie sprawcy nie znaczy, że sprawcy nie było. Z artykułu wychodzi że ktoś się podszył i tego maila wysłał. A że pan HB otwarcie działał w kampanii ministerki przeciwko Brzezińskiemu też wiadomo. Jaki szef miałby zaufanie i wolę współpracy w takiej sytuacji? A jak zlikwidowano stanowisko, to pewnie gmina na wypłatach zaoszczędziła
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2016 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy będzie wreszcie jakaś odpowiedzialność za decyzje urzędasów?! Kto odda mieszkańcom pieniądze?!
Rozwiń
pracoholik
pracoholik (4 listopada 2016 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak sie sklada, ze czasami przychodzisz do instytucji i masz stara gwardię, która jest roszczeniowa a do pracy sie nie rwie!!! Wtedy nie wiem co i jakich argumentow bedziesz uzywac i tak wszystko bedzie zle.
Rozwiń
pracoholik
pracoholik (4 listopada 2016 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się dziwnie składa, że ja swoją pracę wykonuję należycie, nie zbijam bąków jak inni. A z drugiej strony z tobą nie ma o czym dyskutować bo należysz do kliki jątrzącej na dyrektora. Niektórzy nie wiem co by dostali od Pracodawcy zawsze bedą płakać z pokrzywdzenia. Sam pewnie siedzisz i nic nie robisz!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!