wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Żyrzyn. Działki koło szkoły pod młotek

  Edytuj ten wpis
Autor: Daniel Drob

Na środowej sesji radni powiatowi zdecydowali o sprzedaży działek w Żyrzynie. Część radnych bezskutecznie domagała się zdjęcia tego punktu z porządku obrad. - Nie powinniśmy zrzucać takiego balastu na następną kadencję - uzasadniał wniosek radny Krzysztof Marzec, występujący w imieniu klubu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Teraz.

Chodzi o ziemię znajdującą się na terenie niedziałającego już Zespołu Szkół w Żyrzynie. - Wszystkie grunty podzieliliśmy na dwa segmenty. Pierwszy to dawny kompleks szkolny, na którym wydzielonych zostało pięć działek budowlanych. Mieliśmy je dzierżawić, ale pojawiły się sygnały o potencjalnych inwestorach, którzy byliby zainteresowani kupnem - tłumaczy Paweł Nakonieczny, wicestarosta Puław.

Te działki mają być sprzedane, ale dopiero w przyszłym roku. Uchwała podjęta na sesji dotyczy drugiego segmentu, czyli 28 ha gruntów rolnych, które od grudnia 2013 r., dzierżawi szkółkarz z Końskowoli. - Oferta dzierżawy pana Grzegorza Kurowskiego była nam na rękę. Powiatowi bardzo zależało, by ziemia nie leżała odłogiem, a procedura sprzedaży nieruchomości jest znacznie bardziej czasochłonna niż wydzierżawienia. W ostatnim czasie dzierżawca zaoferował zakup gruntów - wyjaśnia wicestarosta. I dodaje, że sprzedaż nieruchomości odbędzie się zgodnie z prawem: - Ogłoszony zostanie przetarg i wcale nie jest powiedziane, że wygra go obecny dzierżawca. Co prawda umowa z nim kończy się za dwa lata, ale zobowiązał się do jej rozwiązania, w przypadku, gdy przetarg wygra ktoś inny.

Radni SIS "Teraz” próbowali zablokować uchwałę. Radny Krzysztof Marzec podczas obrad stwierdził, że uzasadnienie sprzedaży majątku jest niejasne, a ponadto, obiekt, o którym mowa jest zbyt wartościowy, by decydować o nim na ostatniej sesji. Wtórował mu przewodniczący klubu SIS "Teraz” Sławomir Kamiński. - To ziemia należąca do szkoły rolniczej, jeśli ją odsprzedamy, choćbyśmy zostawili budynki, to reaktywacja placówki nie będzie możliwa. To jakby prowadzić technikum samochodowe bez narzędzi i warsztatu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Żyrzyn Sławomir Kamiński
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!