czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Żyrzyn: Powiatowi zabrakło, dołożyła gmina

Dodano: 4 grudnia 2016, 19:29

Rada gminy Żyrzyn zgodziła się na udzielenie pomocy powiatowi puławskiemu w wysokości 25 tys. złotych. Dzięki temu mogła rozpocząć się przebudowa drogi powiatowej w Borysowie, na którą przetarg miesiąc temu został unieważniony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach.

Wydawało się, że mieszkańcy tej miejscowości na drugą szansę będą musieli poczekać przynajmniej do wiosny. Tak się jednak nie stało. PZD co prawda nie ogłosiło kolejnego przetargu, ale pomoc finansową przekazała gmina Żyrzyn.

– To jest kwota, którą zabrakło powiatowi, więc my postanowiliśmy pomóc. Na prace o dokładnie tej wartości podpiszemy umowę z wykonawcą, czyli firmą, która zaproponowała najniższą cenę. Dzięki temu uratujemy to zadanie i umożliwimy jego wykonanie jeszcze w tym roku – wyjaśnia Marcin Sulej, zastępca wójta gminy Żyrzyn.

Prace już się rozpoczęły. – Czekamy na poprawę pogody. Gdy zniknie śnieg, to zadanie jesteśmy w stanie zakończyć nawet w ciągu trzech dni – zapewnia Jerzy Podgórski, właściciel firmy IGORD.
Łączna cena, jaką oba samorządy zapłacą za remont drogi w Borysowie będzie dokładnie taka, jaką przedsiębiorstwo zaproponowało w październiku, czyli około 172 tysięcy złotych.

Co warto zaznaczyć, wkład gminy Żyrzyn w realizacje tego zadania jest znacznie wyższy, niż dołożone teraz 25,5 tysiąca złotych. – Do tego należy doliczyć pomoc w wysokości połowy wartości zadania, co jest standardem w przypadku remontów dróg powiatowych u nas. W tym roku na tego rodzaju wsparcie dla powiatu nasza gmina przeznaczyła już prawie 850 tysięcy złotych – wylicza Marcin Sulej.

Czytaj więcej o: drogi Żyrzyn
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Albo tych pracusi z pierwszego pokoju po prawej stronie na parterze
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł bez fotografii? Było wstawić pana zastępcę wójta- bynajmniej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!