niedziela, 18 marca 2018 r.

Radzyń Podlaski

Budżet obywatelski w Radzyniu: tylko trzy projekty od mieszkańców

Dodano: 10 sierpnia 2017, 14:49
Autor: (eb)

Tylko trzy projekty zgłosili mieszkańcy Radzynia Podlaskiego do budżetu obywatelskiego. To jego pierwsza edycja.

Do podziału jest 100 tys. zł.  Projekty mieszkańców dotyczą  budowy odcinka ulicy Podlaskiej z chodnikiem,  zagospodarowania przestrzeni nad zalewem radzyńskim na miejsce rekreacji oraz  przeprowadzenia badań w krypcie południowej kościoła p.w. Świętej Trójcy wraz z konserwacją, rekonstrukcją i urządzeniem ekspozycji zabytków. 

 - Trudno powiedzieć dlaczego tak mało wniosków wpłynęło. Informacja o budżecie obywatelskim była rozpowszechniona w mieście. Zostały też zorganizowane spotkania na ten temat, ale one również nie cieszyły się dużą frekwencją, a nawet niektóre osoby aktywne na spotkaniach nie złożyły wniosku- mówi Anna Wasak z radzyńskiego magistratu.

- Propozycje będą teraz poddane ocenie formalnej. W pierwszej kolejności zostaną zweryfikowane podpisy. Chodzi o sprawdzenie, czy osoby, które się podpisały, są mieszkańcami Radzynia i czy ukończyły 16 lat. Następnie wnioski trafią do odpowiednich komórek Urzędu Miasta celem weryfikacji czy nadają się do realizacji - tłumaczy Wasak.

Następnie od 25 września do 2 października potrwa glosowanie mieszkańców. Projekty z największa liczbą głosów będą realizowane w przyszłym roku. W tym roku również Międzyrzec Podlaski debiutuje z budżetem obywatelskim. Do podziału jest 100 tys. zł. Do końca sierpnia urząd miasta ogłosi listę projektów na które będzie można głosować.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 sierpnia 2017 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
100 tysięcy - 3 projekty do wyboru z czego - 2 infrastrukturalne - bez żartów! I to zdziwienie , dlaczego nie ma zainteresowania.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!