niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Radzyń Podlaski

Mleczarnia nagradza najlepszych dostawców mleka. Nagrody z górnej półki

Dodano: 12 maja 2017, 19:27
Autor: eb

Radzyński Spomlek nagrodził swoich najlepszych dostawców mleka samochodami. To już coroczny zwyczaj mleczarni.

– Myślą przewodnią konkursu „Gospodarstwo Roku” jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią pracę hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz trud włożony w rozwój gospodarstw – mówi Edward Bajko, prezes Spomleku.

Na podium znaleźli się: Adam Grodek z Gliny (powiat ostrowski), który dostarcza do radzyńskiej mleczarni ok. 600 tys. litrów mleka rocznie, Jan Ignatiuk z Hanny (dostarcza do 360 tys. litrów mleka) oraz Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (dostawy do 200 tys. litrów mleka).

– Mam 150 hektarów ziemi, 160 sztuk bydła, w tym ok. 100 dojnego – opowiada Adam Grodek. – Ze Spomlekiem współpracuję od 2003 roku. Mleko odbierane jest co drugi dzień. Trzeba dbać o porządek i pilnować produkcji. To nie jest takie proste aby wejść do finału konkursu. A samochód na pewno się przyda – dodaje pan Adam.

W sumie, do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 1200 gospodarstw. – Przez 12 miesięcy, od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji. Punkty przyznawaliśmy za jakość mleka i jego parametry, wydajność  mleczną, współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Liczył się również staż dostaw mleka do spółdzielni – podkreśla Aneta Mostowiec, rzecznik firmy.

Zmagania  zostały podzielone na cztery etapy. Po każdym z nich odpadało 25 proc. gospo-darstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, spośród których wyłoniona została finałowa piątka.

– Wybór nie był łatwy, bo z roku na rok widać jak nasze gospodarstwa się rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i uno-wocześniają obory. Finaliści postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy – uważa Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca oraz członek komisji  konkursowej.

Najlepszych dostawców Spomlek nagrodził Skodami Rapid w barwach marki Serenada. Natomiast za drugie miejsca wręczono dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były skutery Junak.

– To wielki zaszczyt dla całej spółdzielni mieć w swoich szeregach rolników – hodowców krów mlecznych, którzy inwestują w rozwój swojego biznesu mlecznego nadążając za zmieniającymi się wymaganiami na rynku mleka. To również ich praca jest motorem dla mleczarni, która może się rozwijać i oferować konsumentom produkty najwyższej jakości – dodaje prezes Bajko.

 Spomlek należy do grona największych zakładów mleczarskich w Polsce.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 maja 2017 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co słychać u króla kefiru? Mocno poczerwieniał?
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cena skupu mleka w marcu 2017 roku wyniosła 131,49 zł/1 hl i była wyższa o 24,2 % niż w marcu 2016 r.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!