Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

7 września 2017 r.
14:10

Pacjenci płacili za ładowanie telefonów, pranie i strzyżenie. Rekordowa kara dla szpitala

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
4 7 A A

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził słuszność nałożonej przez Rzecznika Praw Pacjenta kary na Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli. Placówka m.in. naruszała prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szpital musi zapłacić rekordową karę w wysokości 210 tys. zł bo "nie podjął działań niezbędnych do zaniechania stosowania praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów oraz mających na celu usunięcie skutków tych naruszeń".

Tak tłumaczy to Rzecznik Praw Pacjenta, który karę na szpital nałożył już w październiku ubiegłego roku. Jego zastrzeżenia dotyczyły m.in. tego, że personel szpitala kazał pacjentom płacić za pranie, strzyżenie, ładowanie telefonów oraz za prąd potrzebny do przygotowania herbaty. Rzecznik zwracał również uwagę na brak indywidualnych programów terapeutycznych, niewłaściwie prowadzoną dokumentacje medyczną, brak spacerów oraz niestosowanie parawanów podczas udzielanych świadczeń zdrowotnych.

We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził za Wojewódzkim Sądem Administracyjnym słuszność nałożenia kary pieniężnej na szpital w Suchowoli. Według sądu, "nałożona kara pieniężna jest adekwatna do ustalonego stanu faktycznego sprawy". Wyrok jest ostateczny.

– Z wyrokami sądu nie ma co dyskutować – stwierdza Andrzej Olko, zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjnych. Dyrektor Wanda Bajkowska jest obecnie na urlopie.

– Jeszcze nie rozważaliśmy jakie kroki podejmiemy – dodaje Olko. Kilka miesięcy temu Bajkowska  stanowczo podkreślała: – Nie zgadzamy się z zarzutami RPP. W naszym szpitalu nie łamie się praw pacjenta.

Ale placówka będzie musiała się jeszcze wytłumaczyć marszałkowi województwa lubelskiego, któremu podlega. – Skierujemy do szpitala pismo z żądaniem udzielenia wyjaśnień – podkreśla Beata Górka rzecznik marszałka.

Urząd Marszałkowski zlecił kontrolę w szpitalu w ubiegłym roku. – Zwrócimy się o odniesienie do ustaleń tej kontroli. Poprosimy też dyrekcję o wskazanie kroków jakie podejmie aby uniknąć takich zastrzeżeń w przyszłości – dodaje Górka.

Co z karą pieniężną? – To jest kompetencja dyrektora, który zarządza szpitalem, a nie marszałka, aby wygospodarować taką sumę – puentuje pani rzecznik.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 19:52
pilnie potrzebna jest kontrola we wszystkich szpitalach dla nerwowo i psychicznie chorych!!! warunki w tych szpitalach i traktowanie pacjentów to jakiś koszmar!!!
Avatar
fggfgf / 7 września 2017 o 18:07
undefined napisał:
Pewnie te piel. które chcą ciągłych podwyżek .. :)
 to one przynajmniej pracują i rząd nei robi im łaski jak da im godne wynagrodzenie za pracę.  Ciulu jeden za pieprzenei się i rozmnażanie za darmo na jedno dziecko dostają 500+ i jest dobrze, tu nei masz pretensji, nie przeszkadza ci to idioto.
Avatar
Halina / 7 września 2017 o 16:07
undefined napisał:
Pewnie te piel. które chcą ciągłych podwyżek .. :)
 Ciulu jeden, co masz do pielęgniarek? Pewnie, że chcą godnie zarabiać za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę, masz coś do tego? A te podwyżki, to rzeczywiście, ciągle chcą, bo ich NIE DOSTAJĄ!!! Dostają tylko obiecanki, a taki głu** jak ty wierzy, że zostały milionerkami! Radzę lepiej już iść na kursy opiekunów, bo wkrótce sam się będziesz zajmować swoimi chorymi. Październik za pasem!
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 16:03
Strzyżenie włosów na głowie (żeby nie było wątpliwości...), jak również farbowanie i trwałą, to jednak chyba pacjenci powinni załatwiać we własnym zakresie. O ile mi wiadomo, szpitale nie zatrudniają na etatach fryzjerów????
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 16:03
nie dosyć, że on i chorzy psychicznie to jeszcze bardziej ich wykorzystywali, ja pieprzę, gdzie ja żyję
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 15:42
Dyrektor szpitala wygospodaruje taką sumę poprzez podniesienie opłat za prąd, strzyżenie i pranie. Taka Wolska Republika Bananowa.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 15:13
Pewnie te piel. które chcą ciągłych podwyżek .. :)
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 19:52
pilnie potrzebna jest kontrola we wszystkich szpitalach dla nerwowo i psychicznie chorych!!! warunki w tych szpitalach i traktowanie pacjentów to jakiś koszmar!!!
Avatar
fggfgf / 7 września 2017 o 18:07
undefined napisał:
Pewnie te piel. które chcą ciągłych podwyżek .. :)
 to one przynajmniej pracują i rząd nei robi im łaski jak da im godne wynagrodzenie za pracę.  Ciulu jeden za pieprzenei się i rozmnażanie za darmo na jedno dziecko dostają 500+ i jest dobrze, tu nei masz pretensji, nie przeszkadza ci to idioto.
Avatar
Halina / 7 września 2017 o 16:07
undefined napisał:
Pewnie te piel. które chcą ciągłych podwyżek .. :)
 Ciulu jeden, co masz do pielęgniarek? Pewnie, że chcą godnie zarabiać za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę, masz coś do tego? A te podwyżki, to rzeczywiście, ciągle chcą, bo ich NIE DOSTAJĄ!!! Dostają tylko obiecanki, a taki głu** jak ty wierzy, że zostały milionerkami! Radzę lepiej już iść na kursy opiekunów, bo wkrótce sam się będziesz zajmować swoimi chorymi. Październik za pasem!
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 16:03
Strzyżenie włosów na głowie (żeby nie było wątpliwości...), jak również farbowanie i trwałą, to jednak chyba pacjenci powinni załatwiać we własnym zakresie. O ile mi wiadomo, szpitale nie zatrudniają na etatach fryzjerów????
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 16:03
nie dosyć, że on i chorzy psychicznie to jeszcze bardziej ich wykorzystywali, ja pieprzę, gdzie ja żyję
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 15:42
Dyrektor szpitala wygospodaruje taką sumę poprzez podniesienie opłat za prąd, strzyżenie i pranie. Taka Wolska Republika Bananowa.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 15:13
Pewnie te piel. które chcą ciągłych podwyżek .. :)
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!