środa, 21 marca 2018 r.

Radzyń Podlaski

Pan od fotografii w ośrodku kultury. Nowe pomysły dla Radzynia Podlaskiego

Dodano: 25 kwietnia 2017, 12:18
Autor: eb

Fotograf Tomasz Młynarczyk na etacie w ROK
Fotograf Tomasz Młynarczyk na etacie w ROK (fot. UM Radzyń Podlaski)

Tomasz Młynarczyk, znany radzyński fotograf, a także członek Związku Polskich Artystów Fotografików, zamierza fotograficznie ożywić Radzyń Podlaski. A będzie to możliwe, bo właśnie został zatrudniony w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

– Objął etat instruktora kultury. Ma to związek z rezygnacją Tomasza Pietrzeli, który wcześniej pracował na pół etatu jako kustosz Radzyńskiej Izby Regionalnej – mówi Anna Wasak, asystentka burmistrza.

Pomysłów nowemu pracownikowi nie brakuje. Mają one m.in. związek z przypadającymi w przyszłym roku obchodami  550. rocznicy nadania Radzyniowi praw miejskich. Młynarczyk chce z tej okazji powołać w Pałacu Potockich profesjonalną  galerię fotografii pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików.

– Środowisko ZPAF w planach stworzenia takiej galerii brało w pod uwagę Lublin i Kazimierz. Ale jeśli mamy taką perłę jak Pałac Potockich, a jest tendencja do decentralizacji i reklamowania mniejszych ośrodków, dlaczego nie zrobić tego u nas – zastanawia się Tomasz Młynarczyk. – Mowa o prestiżowej galerii, która stanie się nie tylko pięknym miejscem prezentacji, ale też atrakcyjnym centrum spotkań fotograficznych – podkreśla.

Pomysł zyskał już przychylność władz ZPAF oraz władz miasta. Kolejnym przedsięwzięciem jest stworzenie w Radzyniu Wschodniego Centrum Fotografii. – Czyli miejsca archiwizacji materiałów dotyczących miasta i regionu – fotograficznych, filmowych, nagrań dźwiękowych w wersjach analogowej i cyfrowej. Zbiory byłyby udostępniane dla zainteresowanych, choćby przez możliwość ściągnięcia przez Internet – tłumaczy nowy instruktor kultury, który zajmie się też organizacją plenerów w mieście.

Młynarczyk to pierwszy radzyński członek Związku Polskich Artystów Fotografików, ale także społecznik, animator kultury, założyciel Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”, współpracownik Katolickiej Agencji Informacyjnej. Swoją działalność w Radzyńskim Ośrodku Kultury rozpoczyna od warsztatów fotograficznych skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Przypomnijmy że ROK próbuje też reaktywować kino Oranżeria. Wyświetlaniem filmów zajmuje się zewnętrzna firma.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!