Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

10 października 2016 r.
17:47

"Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem". Będzie interwencja Kampanii Przeciw Homofobii

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
507 89 A A

Homoseksualizm wiąże się pedofilią, a homoseksualiści żyją krócej niż inni. Takie treści płyną z plenerowej wystawy „Stop dewiacji”, którą w centrum swojego miasta oglądają mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. Będzie doniesienie do prokuratury na organizatorów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z banerów, które wystawiła Fundacja Życie i Rodzina dowiadujemy się, że homoseksualizm to wczesna śmierć, bo „większość homoseksualistów nie dożywa 65. roku życia”. Poza tym – twierdzą autorzy wystawy – z homoseksualizmem wiąże się pedofilia i przestępczość, bo „homoseksualiści odpowiadają za 20–40 proc. przypadków molestowania dzieci” i „cztery razy częściej są skłonni dopuścić się zabójstwa”.

– „Stop Dewiacji” pokazuje prawdę, którą lobby LGBT chce ocenzurować. Polityczne i kulturowe działanie środowisk homoseksualnych ma na celu przekonanie społeczeństwa do akceptacji dewiacji – podkreśla Magdalena Łońska, koordynator regionalny Fundacji Życie i Rodzina.

Skąd dane, na które powołują się organizatorzy wystawy? – M.in. z badań naukowych przeprowadzonych przez Family Research Institute w stanie Kolorado w USA – odpowiadają (wg. portalu gazeta.pl, FRI jest w Stanach Zjednoczonych uważane za „grupę szerzącą nienawiść” – dop. red.).

– Dane są rzetelne. Przemilcza się je, zakłamuje się fakty na temat skutków czynnego homoseksualizmu, a społeczeństwo ma prawo wiedzieć, jak to się kończy – tak Łońska tłumaczy potrzebę eksponowania wystawy. Radzyń Podlaski to pierwsze w województwie lubelskim miasto, gdzie jest pokazywana. Łońska zapewnia, że zgodę na ekspozycję banerów uzyskała od burmistrza miasta Jerzego Rębka (PiS). – Później będą kolejne miasta na Lubelszczyźnie – planuje koordynatorka.

– Miasto nie kierowało zaproszenia do Fundacji Życie i Rodzina, to Fundacja zwróciła się do miasta z podaniem o udostępnienie miejsca na wystawę i takie zezwolenie otrzymała – potwierdza Anna Wasak, asystent burmistrza ds. kontaktu z mediami. – Władze miasta uznają demokratyczne prawo Polaków do wolności wypowiedzi. Udostępnienie miejsca na instalację jest bezpłatne, ponieważ wystawa nie ma charakteru komercyjnego – dodaje Wasak.

Mieszkańcy zareagowali najpierw w internecie. – Przecież na takie szkalowanie ludzi jest paragraf – zauważa jeden z nich.

– A jak to się ma do podstawowego przykazania głoszonego przez Kościół – przykazania miłości? – pyta inny.

Sonda: Co sądzisz o wystawie Fundacji Życie i Rodzina w Radzyniu Podlaskim?

Liczba głosów: 726
62.12%
Jest skandaliczna. To szkalowanie ludzi
37.88%
Podoba mi się. Zgadzam się z tymi hasłami

W poniedziałek w Radzyniu nie brakowało też komentarzy na placu Wolności, na którym zorganizowano wystawę. – Czysta głupota i paranoja. Skąd autorzy tej wystawy wzięli niby takie informacje? – komentuje pani Agata, która specjalnie zatrzymała się przy banerach.

– 11 lat mieszkałem w Anglii, tam to nie do pomyślenia. Po czymś takim mogłoby nawet dojść do zamieszek – mówi z kolei pan Paweł. – Jestem w szoku. Chodzi o to, żeby zabronić homoseksualizmu?

– A mnie to w ogóle nie przeszkadza – mówi krótko przechodząca obok kobieta.

Wystawę pokazywano już m.in. w Ełku, Opocznie i Kielcach. Wszędzie wywołała duże kontrowersje. W Opocznie do sprawy wkroczyła Kampania Przeciw Homofobii. – Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia, bo zgodnie z art. 212 par. 1 kodeksu karnego zakazane jest m.in. pomawianie innej grupy osób o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej. Będziemy interweniować również w sprawie radzyńskiej wystawy – zapowiada Cecylia Jakubczak z KPH. 

(dd)

Orientacja homoseksualna...

...oznacza pociąg seksualny, ale także emocjonalne zaangażowanie w stosunku do tej samej płci. Psychologia i medycyna sprzed lat klasyfikowały homoseksualizm jako patologię. Światowa Organizacja Zdrowia dopiero w 1990 roku wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i problemów zdrowotnych. Obecnie homoseksualizm, biseksualizm i heteroseksualizm to równe sobie orientacje psychoseksualne.

Źródło: Abczdrowie.pl

Miasto głębokiej wiary

Jedną z pierwszych inicjatyw Jerzego Rębka jako burmistrza Radzynia było zawierzenie miasta i jego mieszkańców Jezusowi. Burmistrz zamówił mszę świętą, podczas której dokonany został „akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców”. – Chcę dobra dla Radzynia, zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. Sam jestem człowiekiem głębokiej wiary – tak tłumaczył to wtedy Jerzy Rębek.

Kilka dni temu burmistrz podczas sesji rady miasta wypowiedział się także na temat protestów „Czarnego Poniedziałku”, które nazwał „buntem pogan”.

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 01:47
+1
Homoseksualizm to choroba.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 00:32
+1
A to nie jest prawda ???? Nie wiem dlaczego robi się "aferę"
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 00:31
+1
Ale to nieprawda ? no niestety tak jest !
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 00:31
+1
Dla mnie wogole nie jest skandaliczna, byc moze ktos podparl to dowodami. Wg mnie nie jest zdrowe aby penetrowac druga osobe w odbyt...hemoroidy, zylaki odbytu etc.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 00:31
+1
tak czy inaczej tzw. "orientacja homoseksualna" raczej nie jest czymś naturalnym ;) ????
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 00:30
+1
Ale to nieprawda ? no niestety tak jest !
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 23:56
+1
A co to za BZDURA? Pedofilia jest niezależna od orientacji seksualnej...
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 23:06
+1
A to nie jest prawda ???? Nie wiem dlaczego robi się "aferę"
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 23:06
+1
A to nie jest prawda ???? Nie wiem dlaczego robi się "aferę"
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 23:06
+1
A to nie jest prawda ???? Nie wiem dlaczego robi się "aferę"
Avatar
Bali / 14 października 2016 o 12:27
Radzyń- Piękne miasto
Avatar
Gość / 12 października 2016 o 23:26
Szok jak można zamieszczać takie kłamliwe rzeczy człowieka który nawet naukowcem już nie jest. "Wielokrotnie dokonywał błędnej interpretacji i fałszowania badań socjologicznych na temat seksualności i homo - seksualności." (Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne) Autor tych badań Paul Cameron został oficjalnie i publicznie skrytykowany przez Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne jako, że Paul Cameron nie jest socjologiem i potępia jego ciągłe wypacznie/fałszowanie badań. Po Amerykańskim Towarzystwie Socjologicznym odcięły się kolejne Towarzystwa m.in.Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne ; Towarzystwo Psychologiczne Nebraski. Wykłady Paula Camerona zostały również odwołane na Polskich Uniwersytetach m.in. Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ; Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu ; Uniwersytet Szczeciński. Jego badania nie są badaniami wiarygodnymi i prawdziwymi nie są one nawet naukowe. Paul Cameron został usunięty z listy członków w Marcu 1983 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne za złamanie etyki. Pokazywanie takiej wystawy bazującej z badań które nie mają żadnego potwierdzenia naukawego jest zupełnie nie na miejscu. Można by rzec, że podpada to pod artykuł 212 KK który mówi o znieważeniu publicznym. Czytając różne wypowiedzi Homofobów po prostu mnie rozmieszają chcą walczyć by zwalczyć ruch LGBT istny żart przecież nie ma takiej możliwości są jeszcze wyższe instytucje pond rządem która które kontrolują państwa. Każda miłość jest piękna i słodka i zupełnie jest to nie na miejscu i nie można zabraniać kochać. No i nie sprowadzajmy związków do robienia dzieci bo nie każda para Hetero chce tych dzieci.
Szok jak można zamieszczać takie kłamliwe rzeczy człowieka który nawet naukowcem już nie jest. "Wielokrotnie dokonywał błędnej interpretacji i fałszowania badań socjologicznych na temat seksualności i homo - seksualności." (Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne) Autor tych badań Paul Cameron został oficjalnie i publicznie skrytykowany przez Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne jako, że Paul Cameron nie jest socjologiem i potępia jego ciągłe wypacznie/fałszowanie badań. Po Amerykańskim Towarzystwie Socjologicznym odcięły się kole... rozwiń
Avatar
Gość / 12 października 2016 o 22:30
Nareszcie trochę prawdy o homoseksualizmie w przestrzeni publicznej. Dzięki fundacji i władzom miasta.
Avatar
Lutek / 11 października 2016 o 13:22
Przecież pedalstwo trzeba zwalczać wszelkimi legalnymi sposobami. Ze związku dwóch pedałów nie rodzą się dzieci, zatem promowanie takich związków prowadzi do samounicestwiania się społeczeństwa. W tym kontekście homofobia jest dobra - tak, należy się bać takiej przyszłości.
Ty mówisz tak serio? O ile wiem, to Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc na liście urodzeń na świecie. Myślisz, że to przez homoseksualizm? Jeśli tak, to zupełenie nie znasz tematu. A ile Ty masz dzieci, cwaniaczku? Pewnie żadnego i gieroja zgrywasz. Jakiegoś wroga zawsze można znaleźć. Ale żeby powiedzieć coś konstruktywnego to już ciężko.
Ty mówisz tak serio? O ile wiem, to Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc na liście urodzeń na świecie. Myślisz, że to przez homoseksualizm? Jeśli tak, to zupełenie nie znasz tematu. A ile Ty masz dzieci, cwaniaczku? Pewnie żadnego i gieroja zgrywasz. Jakiegoś wroga zawsze można znaleźć. Ale żeby powiedzieć coś konstruktywnego to już ciężko. rozwiń
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 13:14
Deprawacja dzieci powinna być karana z urzędu, tyczy się to autora artykułu i jego sponsorów !
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 10:53
Przecież pedalstwo trzeba zwalczać wszelkimi legalnymi sposobami. Ze związku dwóch pedałów nie rodzą się dzieci, zatem promowanie takich związków prowadzi do samounicestwiania się społeczeństwa. W tym kontekście homofobia jest dobra - tak, należy się bać takiej przyszłości.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 09:39
Ale stronniczy artykuł, oczywiście trzeba we wszystko wmieszać kościół.
Avatar
Maciek / 11 października 2016 o 09:25
Pedały, woń na Madagaskar a nie zaśmiecać swoimi zboczonymi chuciami powietrze w Polsce.
Twoją wypowiedź zostanie zgłoszona do prokuratury.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 09:05
Pedały, woń na Madagaskar a nie zaśmiecać swoimi zboczonymi chuciami powietrze w Polsce.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 08:46
Prawda w oczy kole.
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 1

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 2

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 18 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 43 15

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 8

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę

Samochodem bez prawa jazdy, ale pod okiem rodzica. Czy ten pomysł sprawdzi się w Polsce?

Samochodem bez prawa jazdy, ale pod okiem rodzica. Czy ten pomysł sprawdzi się w Polsce? 72 12

Nauka jazdy samochodem pod okiem rodziców? Minister infrastruktury chce, by było to możliwe pomiędzy ukończeniem oficjalnego kursu a egzaminem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 4

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 9 4

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 4 10

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.