wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Radzyń Podlaski

"Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem". Będzie interwencja Kampanii Przeciw Homofobii

Autor: Ewelina Burda

Homoseksualizm wiąże się pedofilią, a homoseksualiści żyją krócej niż inni. Takie treści płyną z plenerowej wystawy „Stop dewiacji”, którą w centrum swojego miasta oglądają mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. Będzie doniesienie do prokuratury na organizatorów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Z banerów, które wystawiła Fundacja Życie i Rodzina dowiadujemy się, że homoseksualizm to wczesna śmierć, bo „większość homoseksualistów nie dożywa 65. roku życia”. Poza tym – twierdzą autorzy wystawy – z homoseksualizmem wiąże się pedofilia i przestępczość, bo „homoseksualiści odpowiadają za 20–40 proc. przypadków molestowania dzieci” i „cztery razy częściej są skłonni dopuścić się zabójstwa”.

– „Stop Dewiacji” pokazuje prawdę, którą lobby LGBT chce ocenzurować. Polityczne i kulturowe działanie środowisk homoseksualnych ma na celu przekonanie społeczeństwa do akceptacji dewiacji – podkreśla Magdalena Łońska, koordynator regionalny Fundacji Życie i Rodzina.

Skąd dane, na które powołują się organizatorzy wystawy? – M.in. z badań naukowych przeprowadzonych przez Family Research Institute w stanie Kolorado w USA – odpowiadają (wg. portalu gazeta.pl, FRI jest w Stanach Zjednoczonych uważane za „grupę szerzącą nienawiść” – dop. red.).

– Dane są rzetelne. Przemilcza się je, zakłamuje się fakty na temat skutków czynnego homoseksualizmu, a społeczeństwo ma prawo wiedzieć, jak to się kończy – tak Łońska tłumaczy potrzebę eksponowania wystawy. Radzyń Podlaski to pierwsze w województwie lubelskim miasto, gdzie jest pokazywana. Łońska zapewnia, że zgodę na ekspozycję banerów uzyskała od burmistrza miasta Jerzego Rębka (PiS). – Później będą kolejne miasta na Lubelszczyźnie – planuje koordynatorka.

– Miasto nie kierowało zaproszenia do Fundacji Życie i Rodzina, to Fundacja zwróciła się do miasta z podaniem o udostępnienie miejsca na wystawę i takie zezwolenie otrzymała – potwierdza Anna Wasak, asystent burmistrza ds. kontaktu z mediami. – Władze miasta uznają demokratyczne prawo Polaków do wolności wypowiedzi. Udostępnienie miejsca na instalację jest bezpłatne, ponieważ wystawa nie ma charakteru komercyjnego – dodaje Wasak.

Mieszkańcy zareagowali najpierw w internecie. – Przecież na takie szkalowanie ludzi jest paragraf – zauważa jeden z nich.

– A jak to się ma do podstawowego przykazania głoszonego przez Kościół – przykazania miłości? – pyta inny.

SONDA
Liczba głosów: 726

Co sądzisz o wystawie Fundacji Życie i Rodzina w Radzyniu Podlaskim?

62.12 %
Jest skandaliczna. To szkalowanie ludzi
37.88 %
Podoba mi się. Zgadzam się z tymi hasłami

WIDEO

W poniedziałek w Radzyniu nie brakowało też komentarzy na placu Wolności, na którym zorganizowano wystawę. – Czysta głupota i paranoja. Skąd autorzy tej wystawy wzięli niby takie informacje? – komentuje pani Agata, która specjalnie zatrzymała się przy banerach.

– 11 lat mieszkałem w Anglii, tam to nie do pomyślenia. Po czymś takim mogłoby nawet dojść do zamieszek – mówi z kolei pan Paweł. – Jestem w szoku. Chodzi o to, żeby zabronić homoseksualizmu?

– A mnie to w ogóle nie przeszkadza – mówi krótko przechodząca obok kobieta.

Wystawę pokazywano już m.in. w Ełku, Opocznie i Kielcach. Wszędzie wywołała duże kontrowersje. W Opocznie do sprawy wkroczyła Kampania Przeciw Homofobii. – Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia, bo zgodnie z art. 212 par. 1 kodeksu karnego zakazane jest m.in. pomawianie innej grupy osób o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej. Będziemy interweniować również w sprawie radzyńskiej wystawy – zapowiada Cecylia Jakubczak z KPH. 

(dd)

Orientacja homoseksualna...

...oznacza pociąg seksualny, ale także emocjonalne zaangażowanie w stosunku do tej samej płci. Psychologia i medycyna sprzed lat klasyfikowały homoseksualizm jako patologię. Światowa Organizacja Zdrowia dopiero w 1990 roku wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i problemów zdrowotnych. Obecnie homoseksualizm, biseksualizm i heteroseksualizm to równe sobie orientacje psychoseksualne.

Źródło: Abczdrowie.pl

Miasto głębokiej wiary

Jedną z pierwszych inicjatyw Jerzego Rębka jako burmistrza Radzynia było zawierzenie miasta i jego mieszkańców Jezusowi. Burmistrz zamówił mszę świętą, podczas której dokonany został „akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców”. – Chcę dobra dla Radzynia, zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. Sam jestem człowiekiem głębokiej wiary – tak tłumaczył to wtedy Jerzy Rębek.

Kilka dni temu burmistrz podczas sesji rady miasta wypowiedział się także na temat protestów „Czarnego Poniedziałku”, które nazwał „buntem pogan”.

Bali
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(89) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bali
Bali (14 października 2016 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radzyń- Piękne miasto
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szok jak można zamieszczać takie kłamliwe rzeczy człowieka który nawet naukowcem już nie jest. "Wielokrotnie dokonywał błędnej interpretacji i fałszowania badań socjologicznych na temat seksualności i homo - seksualności." (Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne) Autor tych badań Paul Cameron został oficjalnie i publicznie skrytykowany przez Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne jako, że Paul Cameron nie jest socjologiem i potępia jego ciągłe wypacznie/fałszowanie badań. Po Amerykańskim Towarzystwie Socjologicznym odcięły się kolejne Towarzystwa m.in.Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne ; Towarzystwo Psychologiczne Nebraski. Wykłady Paula Camerona zostały również odwołane na Polskich Uniwersytetach m.in. Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ; Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu ; Uniwersytet Szczeciński. Jego badania nie są badaniami wiarygodnymi i prawdziwymi nie są one nawet naukowe. Paul Cameron został usunięty z listy członków w Marcu 1983 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne za złamanie etyki. Pokazywanie takiej wystawy bazującej z badań które nie mają żadnego potwierdzenia naukawego jest zupełnie nie na miejscu. Można by rzec, że podpada to pod artykuł 212 KK który mówi o znieważeniu publicznym. Czytając różne wypowiedzi Homofobów po prostu mnie rozmieszają chcą walczyć by zwalczyć ruch LGBT istny żart przecież nie ma takiej możliwości są jeszcze wyższe instytucje pond rządem która które kontrolują państwa. Każda miłość jest piękna i słodka i zupełnie jest to nie na miejscu i nie można zabraniać kochać. No i nie sprowadzajmy związków do robienia dzieci bo nie każda para Hetero chce tych dzieci.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie trochę prawdy o homoseksualizmie w przestrzeni publicznej. Dzięki fundacji i władzom miasta.
Rozwiń
Lutek
Lutek (11 października 2016 o 13:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież pedalstwo trzeba zwalczać wszelkimi legalnymi sposobami. Ze związku dwóch pedałów nie rodzą się dzieci, zatem promowanie takich związków prowadzi do samounicestwiania się społeczeństwa. W tym kontekście homofobia jest dobra - tak, należy się bać takiej przyszłości.
Ty mówisz tak serio? O ile wiem, to Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc na liście urodzeń na świecie. Myślisz, że to przez homoseksualizm? Jeśli tak, to zupełenie nie znasz tematu. A ile Ty masz dzieci, cwaniaczku? Pewnie żadnego i gieroja zgrywasz. Jakiegoś wroga zawsze można znaleźć. Ale żeby powiedzieć coś konstruktywnego to już ciężko.
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2016 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Deprawacja dzieci powinna być karana z urzędu, tyczy się to autora artykułu i jego sponsorów !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (89)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!