Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

21 września 2017 r.
7:44

Spór o mieszkanie komunalne. Lokatorka zawiadamia prokuraturę

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 9 A A
– Zalane ściany, dziurawe podłogi. Te warunki zagrażały zdrowiu mojego niepełnosprawnego syna – opowiadała nam pani Maria, która na komunalnym osiedlu Koszary mieszkała od urodzenia <br />
– Zalane ściany, dziurawe podłogi. Te warunki zagrażały zdrowiu mojego niepełnosprawnego syna – opowiadała nam pani Maria, która na komunalnym osiedlu Koszary mieszkała od urodzenia
(fot. Archiwum)

Spór Marii Kosidło z Urzędem Miasta w Radzyniu Podlaskim o mieszkanie komunalne nadal trwa. Niedawno lokatorka zawiadomiła prokuraturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie pisaliśmy już w grudniu ub. roku. Wówczas Maria Kosidło ze względu na złe warunki wyprowadziła się z mieszkania komunalnego do bloku.

– Grzyb na ścianach, robaki, a nawet szczury. Moje dziecko było pogryzione. Zalane ściany, dziurawe podłogi. Te warunki zagrażały zdrowiu mojego niepełnosprawnego syna – relacjonowała wówczas pani Maria, która na komunalnym osiedlu Koszary mieszkała od urodzenia.

Jest samotną matką, sama przeszła udar. Jak mówi, od kilku lat w pismach adresowanych do władz miasta i Zakładu Gospodarki Lokalowej prosi o poprawę warunków mieszkaniowych.

– Nie odpowiedzieli mi na żadne pismo – żali się kobieta, przyznając jednocześnie, że nie płaci już czynszu za mieszkanie komunalne na Koszarach, bo jej nie stać.

– Wyprowadziłam się i wynajęłam małe mieszkanie w bloku, bo myślałam, że w tym czasie coś wyremontują. Wcześniej z własnych środków wyremontowałam łazienkę, wymieniłam okna – opowiada kobieta, która liczyła na to, że ZGL odliczy poniesione przez nią koszty w ramach czynszu.

Tymczasem spółka naliczyła kobiecie kilkanaście tysięcy złotych zadłużenia. – Ale cofnęli nakaz zapłaty, bo napisałam, jakie ja mam roszczenia względem nich – podkreśla Kosidło.

Radzyński Zakład Gospodarki Lokalowej rozwiązał z nią umowę najmu i nakazał opróżnienie mieszkania. – W czerwcu pracownicy ZGL wtargnęli do mieszkania komunalnego. A ja tam mam swoje rzeczy, ubrania, meble, dokumenty. Jak się okazało, wymienili zamki – dodaje kobieta, która zawiadomiła prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo.

– Sprawa jest jeszcze w toku, gromadzimy dokumenty – usłyszeliśmy w radzyńskiej prokuraturze.

– Kilka dni temu drzwi do mieszkania zabito mi płytą. A przecież nie dostałam z sądu nakazu eksmisji. Nie poinformowano mnie, aby zabrać stamtąd swoje prywatne rzeczy – skarży się Kosidło.

Tymczasem burmistrz miasta tłumaczy, że nie może pozwolić „by 64-metrowe mieszkanie stanowiło dla kogoś rezerwę, stało puste, służyło jedynie za magazyn mebli, podczas gdy inni latami czekają na lokal komunalny”.

– Postanowiłem przeprowadzić remont i podzielić to jedno duże mieszkanie na dwa mniejsze. Dyrektor ZGL zmagazynował meble pani Kosidło w bezpiecznym miejscu, gdzie będą uchronione od zniszczenia – podkreśla burmistrz Jerzy Rębek. – Zdaję sobie sprawę, że rodzina pani Kosidło będzie wymagała pomocy i będziemy jej udzielali, być może także w formie jednego z wyremontowanych lokali powstałych z wcześniej zamieszkiwanego przez panią Kosidło 64-metrowego mieszkania. Jednak potrzebna jest tu roztropność, bo musimy wziąć pod uwagę potrzeby innych wymagających pomocy mieszkańców miasta – tłumaczy Rębek.

Z kolei Maria Kosidło swoją sprawę wraz z dokumentami zamierza przekazać prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, ministrowi sprawiedliwości i rzecznikowi praw obywatelskich.

Przypomnijmy, że miasto zamierza zaadaptować biurowiec przy ul. Budowlanych na ok. 30 nowych mieszkań socjalnych.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 00:43
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze prokuratura podejmie działania z kodeksu karnego o włamanie szanowni państwo nie można działać samowolnie i nie chodzi już o to czy ona się tam rozsiada jak piszecie czy nie ale jeżeli urząd działa bez prawnie i wy dajecie przyzwolenie to pewnego dnia i do was wtargną i wtedy ktoś napisze ze tą patologie trzeba wygonić z tego miasta i pojedziecie zagranice dalej się dorabiać
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze pr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 10:22
O co to halo!!!?? Jest wolny rynek a nie socjalizm. Jak warunki były nieproporcjonalne do opłat to się mówi do widzenia i przeprowadza do innego mieszkania kupionego lub wynajętego. Ta pani może mieć co najwyżej pretensje do pomocy społecznej a nie do UM w Radzyniu
Avatar
Matka / 21 września 2017 o 09:56
Potwierdzam!!!! Splacam kredyt za mieszkanie i musiałam robić remont do którego nikt mi się nie dokladal. I też mam niepełnosprawnego syna. Dość sponsoringu patologii!!!!
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:57
Nie "wtargnęli" tylko weszli do lokalu który jest własnością ZGL. I pytanie czy za to wynajęte mieszkanie ta pani płaci?
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:46
minister ma takie sprawy w ***.
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:40
"Mieszkała od urodzenia..." patologia rodzi patologie. Młodzi zasuwają za granica, by kupić byle co w Polsce a ta sie rozpycha na 64m i wymagania ma żeby jeszcze ktoś remontował a sama ni huhu. Ze tez państwo zezwala na to!
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:37
Roszczeniowi lokatorzy. 64m2./na 2 osoby to luksus. Ale remont nalezy zrobic samemu we własnym mieszkaniu. Dlaczego całe społeczeństwo ma się skladać na mieszkanie dla tej Pani a potem jeszcze jej remontować. Inni KUPUJĄ sami mieszkania lub BUDUJĄ domy i płaca kredyty przez całe życie. Ta osoba otrzymała bezpłatnie a teraz jeszcze ma żadania. Mnie sie to nie podoba.
Avatar
Buzpon / 21 września 2017 o 08:17
Na niski czynsz za komunalne nie miała, ale na wynajęcie innego po cenach rynkowych - już tak :)
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:00
Skoro się wyprowadziła i wynajęła mieszkanie to w czym problem ?
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 00:43
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze prokuratura podejmie działania z kodeksu karnego o włamanie szanowni państwo nie można działać samowolnie i nie chodzi już o to czy ona się tam rozsiada jak piszecie czy nie ale jeżeli urząd działa bez prawnie i wy dajecie przyzwolenie to pewnego dnia i do was wtargną i wtedy ktoś napisze ze tą patologie trzeba wygonić z tego miasta i pojedziecie zagranice dalej się dorabiać
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze pr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 10:22
O co to halo!!!?? Jest wolny rynek a nie socjalizm. Jak warunki były nieproporcjonalne do opłat to się mówi do widzenia i przeprowadza do innego mieszkania kupionego lub wynajętego. Ta pani może mieć co najwyżej pretensje do pomocy społecznej a nie do UM w Radzyniu
Avatar
Matka / 21 września 2017 o 09:56
Potwierdzam!!!! Splacam kredyt za mieszkanie i musiałam robić remont do którego nikt mi się nie dokladal. I też mam niepełnosprawnego syna. Dość sponsoringu patologii!!!!
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:57
Nie "wtargnęli" tylko weszli do lokalu który jest własnością ZGL. I pytanie czy za to wynajęte mieszkanie ta pani płaci?
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:46
minister ma takie sprawy w ***.
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:40
"Mieszkała od urodzenia..." patologia rodzi patologie. Młodzi zasuwają za granica, by kupić byle co w Polsce a ta sie rozpycha na 64m i wymagania ma żeby jeszcze ktoś remontował a sama ni huhu. Ze tez państwo zezwala na to!
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:37
Roszczeniowi lokatorzy. 64m2./na 2 osoby to luksus. Ale remont nalezy zrobic samemu we własnym mieszkaniu. Dlaczego całe społeczeństwo ma się skladać na mieszkanie dla tej Pani a potem jeszcze jej remontować. Inni KUPUJĄ sami mieszkania lub BUDUJĄ domy i płaca kredyty przez całe życie. Ta osoba otrzymała bezpłatnie a teraz jeszcze ma żadania. Mnie sie to nie podoba.
Avatar
Buzpon / 21 września 2017 o 08:17
Na niski czynsz za komunalne nie miała, ale na wynajęcie innego po cenach rynkowych - już tak :)
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 08:00
Skoro się wyprowadziła i wynajęła mieszkanie to w czym problem ?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!